Online 2 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
182 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
10:30:14 26.10.2020 [7453] Nevhodný príspevok?
A tak sa tu máme.

Dobrý deň vážení spoluobčania.
Tak sa zdá, že víkendové dni budú vybraní občania včítane mňa, obšťastňovaní aj nevyžiadanými e- mailami od nášho p. primátora. Napriek tomu , že ho mnohí upozorňujú, že si to neželajú a žiadajú od neho, aby ich mailovú adresu vymazal zo svojho adresára, p. primátor to akosi nie a nie akceptovať. Vypadá to tak, že si na to budeme musieť zvyknúť, čo však neznamená, že sa s tým máme zmieriť a nekritizovať takúto prax . Len verím, že p. primátor pri výberovom konaní, komu zaslať svoje maily, neporušuje žiadne predpisy. Teraz je totiž každý tender ostro sledovaný. Bol by som naozaj nerád, keby mala z toho hlava mesta nejaké problémy. No nie sú to len nevyžiadané maily, ale aj nechcené telefonáty. Už 2x som na tejto stránke napísal, že určitému občanovi nebudem zatiaľ dvíhať telefón. Telefón však vyzváňa ďalej. Je to vytrvalý chlapec. Veď priatelia, kto z vás, keby som mu cca 50 krát nezdvihol telefón, by mi zavolal aj 51 krát???? Mnohí mi radili zablokovať číslo, ale on je taký vynaliezavý, že mi volá aj z iného mobilu. Tak sa s tým netrápim. No uvažujem, že by som p. primátorovi napísal list so žiadosťou, aby tohto pána prijal na úrade a ocenil ho cenou primátora za vytrvalosť. Myslím, že by si to zaslúžil.
Vrátim sa však k atmosfére žitia v našom meste. Kto si pozorne prečítal zdôvodnenie Peťa Bošiaka, prečo nemá ani najmenší záujem diskutovať o čomkoľvek s p. primátorom a kto dokáže čítať aj medzi riadkami, veľmi ľahko pochopí v akej atmosfére tu žijeme. A to občania, ešte našťastie nepoznajú obsah víkendových mailov od p. primátora. Kdeže je ten predvolebný sľub o akejsi hrubej čiare? Zrejme v komunálnych voľbách vsadil terajší primátor na osvedčené heslo :“ Občania voľte mňa, lebo to čo ja vám sľúbim, to vám nikto nesplní.“ Rešpektujem však to, že žijú v meste občania, ktorí sú spokojní s tým, čo sa v Novákoch deje a možno majú aj radosť z toho, ako tu p. primátor niektorých občanov dehonestuje, uráža, ako im ubližuje. No na druhej strane a to by si mal p. primátor uvedomiť a rovnako ako ja rešpektovať, že sú tu aj občania, ktorí jednoducho s jeho krokmi a spôsobmi spravovania mesta nesúhlasia. Tak sa bránia a v rámci svojich možností to aj kritizujú. No a dovolím si povedať, že na rozdiel od p. primátora veľmi slušne a adresne. Veď aj ja by som sa mohol vyjadriť k tomu, čo v mailoch p. primátor píše, že sú to obyčajné ....... , nie nebudem sa vyjadrovať ako on. Raz mi priateľ povedal. Ak niečo odsudzuješ, tak pri reakcii na to, nikdy neklesni na tú istú úroveň, lebo potom budeš rovnaký. Priatelia, ja naozaj nechcem byť rovnaký. Radšej sa budem vždy snažiť nájsť z takýchto situácií nejaké východisko. Takže ako ďalej v našom meste? Momentálne nevidím šancu na nejakú výraznú zmenu. Niektorí budeme naďalej dehonestovaní a trestaní za svoje názory a postoje, čo zrejme budeme musieť pretrpieť, no môžeme a budeme sa brániť. Nie však tak, ako by nám to rád niekto nariadil. Využijeme k tomu svoje možnosti a hlavne svoju slušnú úroveň, tak ako doteraz. No a do budúcna? Pre zlepšenie atmosféry v meste vidím zatiaľ len dve možnosti. Buď p. primátor vymení neposlušných občanov, alebo neposlušní občania sa pokúsia vymeniť primátora.
Na záver opäť niečo z tej mojej múdrej knihy,
„ Zmyslom života ľudí, by malo byť navzájom si pomáhať. Ak to nedokážeme, tak by sme nemali aspoň ubližovať.“ Dalai Lama

S úctou
Ľubo Dzurák,
Hodnotenie: 6   0
13:30:33 24.10.2020 [7448] Nevhodný príspevok?
„ Tak ako peniaze nezaručujú bohatstvo, tak aj vzdelanie nezaručuje múdrosť „
Dobrý deň vážení spoluobčania.
Aj keď túto myšlienku vyslovil neznámy autor, stojí za povšimnutie i zamyslenie sa. Tak som sa zamyslel a začal som hľadať rozdiel medzi múdrosťou a vzdelaním. Skutočnú múdrosť získavame na svojej životnej ceste, postupným nadobúdaním hodnôt a presvedčenia. Vzdelanie nám dávajú školy, kde okrem vedomostí získavame aj primerané etické hodnoty, ktoré určujú predovšetkým naše správanie sa v živote. Vzdelaný človek s dobrým etickým základom, je zväčša človek slušný, chápavý, prajný, pozitívne mysliaci. Takýto človek nikomu úmyselne neškodí, neubližuje, nad nikoho sa nepovyšuje, nikoho nedehonestuje. Pre život každého z nás je šťastím i veľkým darom, ak vzdelanie kráča ruka v ruke s múdrosťou. Práve ľudí a tých nie je málo, u ktorých sa snúbi vzdelanie s múdrosťou, by sme mali v demokratickej priamej voľbe, posúvať do významných politických i celospoločenských funkcií na všetkých úrovniach. Peťo Bošiak správne poukázal na to, že nielen vo veľkej politike, ale aj v tej komunálnej nám chýbajú práve takéto osobnosti. Keďže to perfektne vystihol v jednej vete, tak si ju dovolím ešte raz citovať, aby som zvýraznil jej význam :
„ Mnohí z nich, bez akýchkoľvek základných čŕt, ktoré by dominovali v ich osobnostných vlastnostiach až tak, aby spájali ľudí ku vzájomnému porozumeniu, rešpektovaniu, aby použili výsledky nadobudnuté štúdiom, k pokore, slušnosti, vzájomnej úcte a porozumenie, etike a morálky. „
Možno aj preto, že neuprednostňujeme vo voľbách práve takéto kritéria, nám chýbajú charizmatickí vodcovia, tak ako na to Peťo správne poukazuje. Tým určite však nechcel povedať, že by sme na Slovensku, v každom meste, či obci nemali takéto osobnosti. Ľudia sa žiaľ mnohokrát vo voľbách riadia inými predstavami. Mnohokrát a na to aspoň ja nenachádzam žiadne logické vysvetlenie, ľudia volia do funkcií a to nielen primátorských, či starostovských, ale aj poslaneckých, či už komunálnych, alebo celoslovenských ľudí, ktorí nemajú ani šajnu o veľkej, či komunálnej politike. No a po voľbách mnohí len neveriacky krútime hlavami. Osobne ja pri voľbe uprednostňujem múdrosť pred vzdelaním. Múdrosť človeka v sebe totiž zahrňuje aj pokoru a úctu ku všetkým občanom, bez rozdielu koho volili. Samotné vzdelanie tú pokoru a úctu žiaľ nezaručuje. Toto poznanie mi dal sám môj život. Po tzv. nežnej som mal tú česť vyše 10 rokov viesť vyše 500 člennú okresnú organizáciu SDĽ, ktorá bola hodnotená ako jedna z najlepších a najaktívnejších v rámci Slovenska. Len vďaka mojej pokore a úcte ku každému členovi sa nám spoločne, zvýrazňujem spoločne, podarilo vytvoriť taký kolektív, na ktorý som ešte aj dnes, keď už SDĽ viac ako 15 rokov neexistuje, právom hrdý. Takže múdrosť ktorá obsahuje pokoru, úctu a ďalšie ušľachtilé ľudské vlastnosti o ktorých písal aj Peťo, by mala byť rozhodujúcim faktorom pri každej našej voľbe. To je aspoň podľa mňa cesta nielen k lepšiemu, ale i spokojnejšiemu a šťastnejšiemu životu. Ak však budeme rozhodovať len podľa sympatií, kamarátstva ...., môže sa ľahko stať, že miesto pokory a úcty k nám si zvolíme ľudí, pre ktorých bude viac znamenať vlastné ego, ako my.
Dalo by sa na túto tému ešte veľa toho napísať a možno sa k podobnej úvahe ešte niekedy vrátim. Nakoniec teraz bude na to ďaleko viac času, lebo Covid 19 zatiaľ na body vyhráva, no verím, že je to len otázka času, keď sa to zmení a spoločne ho vyženieme z našej krajiny.
Takže ako takmer vždy, zakončím to citátom z tej mojej múdrej citátovej knihy, ktorú mi pred rokmi darovali, kto iní, ako priatelia z SDĽ.,
„Narcisti sú nebezpečnejší, ako egoisti. Zatiaľ čo egoista len vidí svoju jedinečnosť, neomylnosť, bohorovnosť a s tým sa uspokojí, narcista navyše trestá a ubližuje tým, ktorí to nevidia.“
Toľko citát, ktorý je zbytočne komentovať.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.