Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
227 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
13:36:57 14.05.2022 [7681] Nevhodný príspevok?
A tak sa tu máme.

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Musím sa priznať, že mi to už nedalo, tak som si pozrel na Comke krátke videa zo zasadnutí MsZ. To druhé som však už ani nedopozeral. Ak sa v takomto duchu nesú všetky zastupiteľstvá, tak sa ani nečudujem mojim priateľom z iných miest a obcí, že sa na tom dobre zabávajú. Nakoniec je to veľmi podobné čo sa týka obsahu i rétoriky, ako u nevyžiadaných mailov, ktoré v poslednom čase pomerne vo veľkom množstve dostávam. Ja som sa však na tom nezabával, naopak, bol som z toho veľmi smutný. Ak si to tu niekto neuvedomuje, tak žijeme v zložitej dobe, v dobe začínajúcej sa hospodárskej krízy, prudko rastúcej inflácie, rastúcich cien energií, no a následne aj ostatných komodít, potrebných pre zachovanie slušného a pokojného života. Minulý týždeň sme mali zasadnutie Združenia zamestnávateľov hornej Nitry, ktorého členovia sú zástupcovia najväčších spoločností a firiem nášho regiónu. V diskusii sa všetci svorne vyjadrili, že ak vláda nezačne s konkrétnou pomocou ľuďom a firmám, tak to môže mať pre Slovensko fatálne následky. Aj preto jedným zo záverov zasadnutia je pozvanie zodpovedných ministrov vlády SR na najbližšie zasadnutie združenia.
No vrátim sa k nášmu mestu. Keď som videl tie krátke úryvky videa, nechápavo som krútil hlavou o čom všetkom sa tam dokážu zrejme celé hodiny baviť v dobe, keď sa na nás naozaj valí hospodárska kríza. A to sme podľa mňa ešte len na jej začiatku. Osobne som od MsZ očakával, že už teraz mesto, ako zodpovedný hospodár, sa začne pripravovať na tie najhoršie dopady krízy v našom meste. Kríza určite veľmi obmedzí ďalší rozvoj mesta a väčšina prostriedkov sa asi nebude dávať na rozvoj, ale na udržanie chodu mesta. Možno už teraz by malo mať mesto pripravený scenár, ako napríklad pomôcť svojim občanom, ktorí sa nie vlastnou vinou dostanú do ekonomických, či sociálnych problémov. Spoliehať sa na to, že by takémuto občanovi pomohla vláda, by bolo asi nereálne. Nie, nechcem maľovať čerta na stenu, no jednoducho kríza začína a bude mať svoje dôsledky. Ak si pripravíme vlastný scenár ako pomôcť tým najslabším, nič tým nepokazíme. Ak ho nikdy nepoužijeme, čo by som si veľmi prial, tak to bude len dobre. Preto si myslím, možno pre mnohých mylne, že práve o takýchto témach, by sa dnes na MsZ mali viesť diskusie. Hľadať v nich konsenzus, dohodu a hlavne dostať východiská, ktoré budú na prospech mesta i jeho občanov. Z toho čo som však videl na spomínaných videách, tak sa k takýmto témam asi nedostanú. Je to na škodu, ani nie tak p. primátora a našich poslancov, ale hlavne nás občanov mesta. No čo už.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   0
12:30:09 05.05.2022 [7679] Nevhodný príspevok?
V Novákoch sa už zvolebnieva?

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Komunálne voľby sú síce až cca. za päť, alebo už za päť mesiacov, no zdá sa, že tí ktorí sú rozhodnutí v nich kandidovať, už vysielajú k nám voličom prvé signály. Svedčia o tom nielen neskutočne dlhé rokovania MsZ, ale aj maily, ktoré v poslednom čase dostávam, aj keď sa ma priamo netýkajú a zväčša ich len očami prebehnem a hádžem do koša.
No, ale pekne rad radom. Čo sa týka rokovaní MsZ, už som neraz povedal a napísal, že to nepozerám, lebo je to pre mňa strata času. Na to, aby som si urobil názor na úroveň zastupiteľstva, mi stačia aj príspevky na tejto stránke, nevyžiadané maily, ktoré dostávam a samozrejme debaty s tými, ktorých to ešte baví pozerať. Som však prekvapený, že to sem tam pozerajú aj moji priatelia z okolitých miest a obcí. Vraj sa na tom dobre zabávajú??? Možno naozaj to môže byť pre nich zábava, lebo sa ich život v našom meste netýka. A pre nás? Ak to má byť zábava, tak veľmi smutná, lebo sa nás to naopak dotýka bytostne všetkých. Na poznámky mojich priateľov a známych o úrovni MsZ, odpovedám vždy rovnako. “Úroveň každej porady, schôdze, či zastupiteľstva je taká, aký je ten, kto to vedie. A navyše. Je to aj naša vizitka.“ No a tým sa debata na túto tému končí.
Čo sa týka mailov, tam je to zložitejšie. Tie totiž nemôžem nepozerať ako mestskú TV, tie mi jednoducho na mail, či chcem, alebo nie, prichádzajú. Keďže sa ma priamo netýkajú, nebudem sa o ich obsahu zmieňovať. No ak je aj úroveň zastupiteľstva taká, aká je tých mailov, tak je to ľudovo povedané, dosť úbohé. Tu si možno čitateľ povie, aby som týmto pisateľom napísal, že si od nich neprajem žiadne maily. To sa však pokúšajú už dlhšie obdobie iní adresáti týchto nevyžiadaných mailov. Dokonca píšu, že tieto mailu im dlhodobo zhoršujú kvalitu ich života a pisateľov žiadajú, aby si ich adresy odstránili z mailového adresára. Samozrejme, že zbytočne. Dodnes to neurobili, ani neurobia. Dokonca si myslím, že s blížiacim sa termínom komunálnych volieb sa intenzita takýchto nevyžiadaných mailov ešte zvýši. Takže čo s tým?
Dovolím si dať radu nielen pre adresátov nevyžiadaných mailov, ale aj pre poslancov MsZ. Nereagujte, nereagujte, nereagujte. Na tom je proste založená celá filozofia. Pokiaľ poslanec vystúpi s minútovou, dvojminútovou poznámkou, či pripomienkou, tak pán primátor odpovedá mnohonásobne dlhšie. A o to tu ide. Nie je to síce zostrihané, ale časovo to hrá jasne v prospech p. primátora. No a on je v tomto krasorečnení naozaj dobrý. Treba to už proste do tých volieb nejako vydržať a radšej si pár krát zahryznúť do jazyka.
Zakončím moju úvahu jednou životnou múdrosťou.
„Sú ľudia, ktorí radi veľmi dlho rozprávajú, no nepovedia dokopy nič. Naopak sú ľudia, ktorí svojím mlčaním v pravú chvíľu, povedia toho veľmi veľa.“
S úctou a so želaním pekného májového dňa
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0
10:05:49 14.04.2022 [7662] Nevhodný príspevok?
Všetci prítomní,

tak to zastupiteľstvo zo včera si pozrite
https://www.youtube.com/watch?v=JbiLVB_v-uA
to čo za psychovýlevy mal pán najvrchnejší, nedali sme si tabletky?

Za toto dostáva Šimka plat 4000€ každý mesiac? My občania potrebujeme riešiť svoje požiadavky a on si 10 hodín púšťa videá. Sabotuje funkčnosť a rozvoj mesta. Šimka je zamrznutý v čase, presne ako ta informačná tabula na námestí, kde nám Šimka stále praje príjemne prežitie Vianočných sviatkov, či to už popredu praje?

Nevie čo sa aktuálne deje v meste, ostal zaseknutý niekde v roku 2000. Už nech ide do dôchodku.
A naozaj, to čo predvádza na zastupiteľstvách a hlavne včera a predvčerom, to je čistý odpad ako to Jana napísala.

POZRITE SI TIE ZASTUPITEĽSTVÁ!
Hodnotenie: 0   1
19:08:34 13.04.2022 [7661] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň pani, slečna? Janka
Nemám vo zvyku reagovať na názory iných ľudí a snažím sa ich aj rešpektovať. No ako sa hovorí, výnimka potvrdzuje pravidlo. Tak aspoň pár viet. Ani si neviete predstaviť, ako rád by som sa v úvahe, že niektorí občania takéto zasadnutia oceňujú a možno majú z nich aj radosť mýlil. Nováky sú však zvláštne mesto. Tu si jednoducho nemôžete byť ničím istý. Zvlášť, čo sa týka komunálnych volieb. Počet hlasov, ktoré získa pán terajší primátor, pravda ak bude kandidovať, nám odhalí pravdu. Napriek tomu si naozaj úprimne želám, aby som sa v tohoročných voľbách vo svojej úvahe veľmi, naozaj veľmi mýlil, no a Vy, aby ste mala čo najväčšiu pravdu.
Pekný podvečer.
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 0   0
17:33:56 13.04.2022 [7660] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.

Pán Ľubomír, pekný príspevok a aj pravdivý až na vetu "Aj keď na strane druhej si uvedomujem, že takúto úroveň zastupiteľstva niektorí spoluobčania oceňujú.". Keby ste videli to včerajšie zastupiteľstvo, tak by ste v živote takúto vetu nepovedali. Dnes pokračuje zastupiteľstvo a stále je to väčší a väčší odpad, čo produkuje primátor mesta Ing. Dušan Šimka. Naozaj odporúčam všetkým aby si pozreli včerajšie aj dneskajšie zastupiteľstvo, je to neskutočný odpad a týmto urážam aj ten odpad. Hnus.

Nedá sa to pozerať. Ing. Dušan Šimka je psychicky narušený človek, ktorý tam už dávno nemá čo robiť. Pozrite sa na neho, toľko urážok a psycho-výlevov nenájdete široko ďaleko.

Ani pekný deň neviem popriať občanom.

Janka

ODPAD VČERA:
https://www.youtube.com/watch?v=oWXjdsNpRc4

ODPAD DNES:
https://www.youtube.com/watch?v=JbiLVB_v-uA

Až mi je nechutne, že sa takto musím vyjadrovať, ale pozrite si to naozaj.
Hodnotenie: 0   1
14:18:06 13.04.2022 [7659] Nevhodný príspevok?
„Najhoršie je presadzovať pravdu postavením a násilím.“ Rosa

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Tak vraj bolo včera na našom zastupiteľstve opäť veselo. Nepozerám síce tieto zastupiteľstvá, lebo negatívnych vecí nám dnešná doba poskytuje aj tak bohato. Napriek tomu vďaka mojim priateľom, mám dostatok informácií. No i "zásluhou" ostatných nevyžiadaných e-mailov od nášho pána primátora, si viem úroveň zastupiteľstva živo predstaviť. Predsa som si len, ( no zrejme naivne myslel ) že pán primátor zmení aspoň v tomto predsviatočnom období svoju rétoriku. Veď toho zla je dnes aj tak, okolo nás až, až. Občania a to nielen z Novák si zaslúžia aspoň cez takéto významné sviatky trošku pokoja, radosti a porozumenia. Aj keď na strane druhej si uvedomujem, že takúto úroveň zastupiteľstva niektorí spoluobčania oceňujú. Otázkou len zostáva, či toto je pre naše mesto to pravé orechové, či nás toto ako mesto posúva dopredu, či nám to spríjemní veľkonočné sviatky??? Na to si už musí každý, kto číta tieto riadky dať odpoveď sám.
Nerád by som však moju krátku úvahu ukončil pesimisticky. Blížia sa významné kresťanské sviatky, ktoré by mali priniesť nielen pokoj, radosť a porozumenie, ale hlavne zamyslenie sa nad životom ako takým. To čo sa deje dnes vo svete i na našej politickej scéne, asi ťažko ovplyvníme. Čo však môžeme ovplyvniť, to je život i atmosféru v našom meste. Aj preto všetkým želám, aby práve tieto sviatky priniesli do vašich rodín pohodu, radosť, no hlavne kopec optimizmu do ďalšieho určite neľahkého obdobia. Práve optimizmus, viera a odhodlanie bojovať so zlom, nenávisťou a nespravodlivosťou, sú tie najlepšie prostriedky, ako ich poraziť.
Úprimne a zo srdca vám všetkým želám pokojné, šťastné veľkonočné sviatky, plné porozumenia a lásky.
S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   1
16:06:55 31.03.2022 [7656] Nevhodný príspevok?
Aspoň, že písanie na túto stránku prináša ako také ovocie. Po mojom príspevku už je k dispozícií aj pozvánka na spomienku k 77. výročiu oslobodenia mesta Nováky.

https://www.novaky.sk/spravodajstvo/1688/77-vyrocie-oslobodenia-mesta-novaky/
Hodnotenie: 0   0
Meno:
Heslo:
VIDEO: Páči sa vám, čo pre vás robí primátor Ing. Dušan Šimka v meste Nováky? NIE!
On si myslí že áno.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 24.05.2022
PLUS JEDEN DEŇ: VIDEO Tak takéto zastupiteľstvo len tak NEUVIDÍTE: Sú na SMIECH celému Slovensku!
Rokovanie mestského zastupiteľstva má mať nejakú vážnosť, ale to, čo sa deje v Novákoch, nemá konkurenciu. Na sociálnej sieti sa objavil zostrih rokovania poslancov a primátora mesta Nováky Dušana Šimku, z ktorého si robí srandu celé mesto.
zobraziť podrobnosti »
17.05.2022
VIDEO: My už ani nevieme ako to nazvať...
My už ani nevieme ako to nazvať... BLÁZNOVSTVÁ Ing. Dušana Šimku
zobraziť podrobnosti »
11.05.2022
VIDEO: Keď sa kontrolór mesta konečne dostane k slovu...
evystrihlo z prejavu kontrolóra mesta Nováky. Tieto časti videí vznikajú kvôli tomu, lebo chápeme že nie každý ma žalúdok na to, aby pozeral 7 hodinové záznamy a chceme aby občanom neunikli takéto dôležité pasáže.
zobraziť podrobnosti »
10.05.2022
FOTO: Už sa na to nemohli pozerať, dobrovoľníci premenili znečistený priestor na nepoznanie
LEHOTA POD VTÁČNIKOM. Každý, kto aspoň raz išiel do Lehoty pod Vtáčnikom, si zrejme všimol obratisko pri hlavnej ceste. Za roky značne zarástlo, a to ľudí lákalo odhadzovať tam odpad. Už niekoľko dní je však takýto stav minulosťou.
zobraziť podrobnosti »
28.04.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.