Online 7 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
139 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
19:25:39 11.11.2019 [6999] Nevhodný príspevok?
Choromyseľnosť rozumu nemá hraníc! Katastrofická vízia!


Etiketa správneho stolovania sú rozumom určené pravidlá, ako sa slušne správať pri jedení. Ak sa však človek začne riadiť týmito pravidlami a nemá v sebe nič vyššieho, čo by mu umožnilo nadhľad nad matériou a čisto rozumovým uvažovaním, môže skĺznuť až k obmedzenosti a smiešnosti. Dôkazom takejto úbohosti bol krátky rozhovor v slovenskom rozhlase s odborníkom na etiketu stolovania.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1911/choromyselnost-rozumu-nema-hranic-katastroficka-vizia
Hodnotenie: 0   0
14:36:11 01.11.2019 [6990] Nevhodný príspevok?
Milí priatelia,
isto to všetci poznáte, že v tom každodennom zhone, nám spomienka na našich blízkych neraz nespravodlivo voči ním uniká. Peknú , naozaj jeseň i v tomto roku,ako zhasínajúcu farebnú prírodu, s množstvom sviečok , spájame s pamiatkou na zosnulých, alebo so sviatkami Všetkých svätých i „dušičkami“.

Prejdime sa teda na miesta posledného odpočinku a zapáľme prosím, sviečku aj za tých, ktorí vo večnosti ostali sami a v spomienkach ľudí pomaly vybledli. Večný pokoj všetkým, ktorí už nie sú medzi nami.

Nostalgia jesene. Teraz je čas, ponoriť sa do sveta medzi nebom a zemou a pripomenúť si ich v tej najkrajšej podobe, v akej nám ostali v pamäti. Pekný deň priatelia PB
Hodnotenie: 3   0
19:36:48 21.10.2019 [6977] Nevhodný príspevok?
Čipovanie! Cesta k totálnemu zotročeniu človeka v mene pohodlnosti!


Najskôr letel do vesmíru pes a potom človek. A rovnako je to aj s čipmi, čiže podkožnými implantátmi. Najskôr bolo povinné čipovanie psov a zanedlho bude povinné čipovanie ľudí. Prajú si to mocní nášho sveta a už v tomto smere podnikajú patričné kroky. Už mediálne spracovávajú verejnosť informáciami o veľkých výhodách, aké nám to prinesie. Slovenská verejnoprávna televízia napríklad nedávno informovala o inovatívnej vedeckej konferencii v Stockholme, kde vedci predstavili podkožný čip, implantovaný do ruky človeka.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1910/cipovanie-cesta-k-totalnemu-zotroceniu-cloveka-v-mene-pohodlnosti
Hodnotenie: 0   0
23:15:00 18.10.2019 [6975] Nevhodný príspevok?
Teraz o jednom nezdvihnutom telefonáte.
Dobrý neskorý večer, vážení spoluobčania.
Hneď v úvode sa chcem veľmi ospravedlniť jednému z dvojičiek, že som mu nezdvihol telefón. Teraz si uvedomujem, že som mal, lebo vďaka nemu so vyhral tri fľaše šampanského. No ako vždy, všetko pekne po poriadku.
Dnes na večer som mal stretko s priateľmi. Samozrejme sme všeličo preberali, hlavne atmosféru v Novákoch. Okrem iného som spomenul, že dnes som dal palec hore Peťovi Bošiakovi a určite mi zavolá jedna z dvojičiek. Priatelia neverili a tak vznikla stávka o tri fľaše šampanského. Ak zavolá do troch hodín vyhrávam ja, ak nie platím ja. Aby som bol presný, svoj palec hore som dal Peťovi presne o 18:49:08. Telefón zazvonil o 20:36 s klipkom jedného z dvojičiek. V návale radosti som otváral šampanské a telefón som nezdvihol. Všetci len krútili hlavou, ako som to vedel. Proste súperov treba mať prečítaných. Mrzí ma však, že som sa nestavil o viac. Na strane druhej ma teší, že dvojička ma nesklamala.
Nezdvihnutím mobilu však viem, že som o nič závažné neprišiel. Presne viem, ako by ten telefonát vyzeral. Plný poúčaní a napomínaní, kedy si konečne prečítam správu kontrolóra mesta, kedy sa k nej vyjadrím, prečo píšem na mafiánsku stránku, prečo manipulujem mienku občanov atď, atď, atď........
Prečítal som si naozaj so záujmom aj príspevok lavidu. Písal o nekompetentnosti, zavádzaní, manipulácii, neobjektívnosti v príspevkoch Peťa Bošiaka. Neuveríte mi, ale presne takéto slová ja počúvam od jedného z dvojičiek. Som demagóg, manipulátor, človek ktorý svojimi názormi a postojmi neuveriteľne škodí rozvoju mesta a narúša idylickú atmosféru v ňom. Je to náhoda??? Ja samozrejme lavidovi jeho názor neberiem a som dokonca rád, že aj takéto stanoviská sú uverejňované na tejto stránke. Občania Novák si určite urobia na toto všetko svoj názor. Akurát mi je divné, že sa nebojí písať na mafiánsku stránku, resp. že ju aj číta. Ja osobne, keby som bol presvedčený, že táto stránka je mafiánska, verte nenapíšem sem ani jedno slovo. Nakoniec, podľa hodnotenia ju zrejme čítajú aj dvojičky, teda minimálne jedna z nich. Takže to s tou mafiou nebude asi také horúce. Či.....?
Vážení priatelia, čo myslíte budem mať zajtra, dúfam, že dnes už nie, telefonát od jedného z dvojičiek??? Osobne si myslím, že áno a ak budem mať priestor, tak mu to určite zdvihnem. Bude to ako vždy zaujímavé a hlavne veľmi poučné. Aspoň sa dozviem, kto som, ako zavádzam, manipulujem, čo mám čítať, písať a hovoriť. No čo už. Demokracia je úžasná vec.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
19:45:45 07.10.2019 [6961] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
21:05:00 04.10.2019 [6955] Nevhodný príspevok?
Spomienka na Maestra Karla Gotta
Dobrý deň, vážení spoluobčania.
Neosobujem si žiadne právo, že práve ja som ten pravý, ktorý by mal na tejto stránke napísať niečo o speváckej legende bývalého Československa, dnes už Česka a Slovenska o Maestrovi Karlovi Gottovi. V posledných dňoch, týždňoch som však o jeho živote preštudoval nespočetné množstvo materiálov, ktoré som potreboval pre napísanie jeho príbehu do knihy „22 osobností z Aleji Unipharmy.“ Verte, naozaj sa veľmi ťažko píše o človeku o ktorom takmer každý z nás vie všetko. Preto bolo nesmierne zložité, takmer nemožné napísať o ňom niečo nové. Pre mňa osobne to bolo o to ťažšie, že v čase, keď sa táto kniha tvorila, bol Karel Gott ťažko chorý. Dnes ma veľmi mrzí, že som doslova ľahkovážne premrhal šancu na rozhovor do knihy, pri poslednom stretnutí s ním v Unipharme, pred takmer tromi rokmi. Vtedy sme sa dohodli, že rozhovor s ním urobím pri ďalšom stretnutí. Žiaľ osud kruto všetko zmenil. Aj keď sme si všetci želali, aby zvládol ťažký boj so zákernou chorobou, osud rozhodol inak. Život naozaj nie je o tom čo chceme, ale o tom, čo je. Výnimoční ľudia však nezomierajú nikdy. Predovšetkým piesne ktoré naspieval budú krásnou spomienkou na výnimočného človeka a speváka. Vďaka jeho jedinečnému lyrickému tenoru, ktorý ešte zdokonalil štúdiom operného spevu na pražskom konzervatóriu, ho môžeme prirovnať k takým legendám ako Frank Sinatra, či Elvis Presley. Hity ako Oči má snehem zaváte, Trezor, Lady Carneval, C´est La Vie, Zvonky štestí, Kávu si osladím, Je jaká je, Kde pak ty ptáčku hnízdo máš a mnohé naozaj mnohé ďalšie tu zostanú navždy.
K výnimočnosti Karla Gotta patrí aj to že sa nespoliehal len na svoj hlas. Napriek tomu že takmer 60 rokov bol najväčšou speváckou hviezdou u nás, zostal hlavne človekom. Človekom, ktorý si vážil úspech, to čo v živote dosiahol, no nikdy sa s tým neuspokojil. Vždy si kládol vyššie ciele, vždy sa snažil byť profesionálom. Možno aj to bol dôvod začať s maľovaním obrazov, čo bolo vždy jeho detským snom. Maľoval obrazy plné života a emócií. Presne v duchu jeho piesni. Proste tie sudičky pri jeho narodení, boli k nemu veľmi štedré.
Veľakrát sa hovorí, že veľkosť, či hodnotu života človeka doceníme až vtedy, keď ho stratíme. U Maestra Gotta sme jeho hodnotu a veľkosť pociťovali a spoznávali už počas jeho života. Šťastie a úspech veľakrát klopú na naše dvere, len my ich nepočujeme, tak im neotvoríme. Maestro Gott ich počul a otvoril im dvere dokorán. Len tí, ktorí sa odvážia ísť ďaleko, môžu zistiť, ako ďaleko sa dá v živote zájsť. Maestro Karel Gott zašiel tam, kde sa dostal málokto. Aj preto zostane navždy v našich spomienkach.
S úctou Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 2   0
19:27:40 25.09.2019 [6943] Nevhodný príspevok?

Zakladám stranu!!!
Rozhodol som sa aj ja vstúpiť do predvolebného cirkusu. Keď vidím a čítam koľko priestoru venujú naše média stranám, ktoré nie že ešte nič neurobili, ale ešte nemajú poriadne ani názov, zaregistrované sú len pár dní a už z mnohých robia nezávislé média a ešte hodnovernejšie prieskumy, víťazov volieb. Tak som si povedal, že aj ja sa nechám zviditeľniť. Napísať program, to je maličkosť. Papier veľa znesie a voliči to aj tak čítať nebudú. Stačí sa mi votrieť do priazne nezávislých médií, zaplatiť si dvoch – troch novinárov, ktorí budú písať o mojej geniálnosti a bude vedieť o mne celé Slovensko. Už mám vymyslený aj názov strany. „Úprimnosť nado všetko.“ Nejakú veľkú členskú základňu nepotrebujem, veď aj tak budem o všetkom rozhodovať sám. Program, ten prispôsobím názvu strany. Budem úprimný a dám ho do desiatich bodov.
1. Už toľkí sa nabalili na politike. Chcem sa aj ja.
2. Mnohí sa stali vďaka politike známymi celebritami. Chcem sa aj ja.
3. Vďaka médiám ich pozná celé Slovensko. To chcem aj ja.
4. Budem hovoriť, že určite im nikto nesplní toľko, koľko im ja nasľubujem.
5. Budem chodiť medzi ľudí tak, že im zamávam z tribún.
6. Budem debatovať len s ľuďmi, ktorí ku mne prídu so svojím názorom, no odídu s mojim.
7. Budem do regiónov cestovať na drahých bavorákoch, aby som dokázal pochopiť, ako bežní ľudia žijú.
8. Keďže som kamarátsky typ, tak fleky v regiónoch budú len pre nich.
9. Budem vysvetľovať voličom, že oni sú tu pre mňa a nie ja pre nich.
10. Presvedčím ich, že jedine oni sú tým prostriedkom, ktorý mi zabezpečí lepšiu budúcnosť.
Myslím si, že mám šancu s takýmto programom uspieť. Veď je úplne iný, ako všetky ostatné a navyše aj úprimný. Minule som debatoval s ľuďmi pýtal som, akí by politici podľa nich mali byť. Na celej čiare vyhrala čestnosť a úprimnosť. Takže 50% už mám splnené. S tou čestnosťou, no neviem? Môj dobrý priateľ hovorí: „Povedať dnes čestný politik, to je tak smiešne, ako povedať čestný lupič.“
S úctou

Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0
00:09:25 19.09.2019 [6941] Nevhodný príspevok?
"Dobrí priatelia sú ako hviezdy na nebi. Aj keď ich nevidíme vieme, že tam sú."

Dobrý večer, vážení spoluobčania.

Pre život ako taký, je naozaj nesmierne dôležité, keď mate v ňom pri sebe priateľov, na ktorých sa môžete vždy spoľahnúť, ktorí vedia vždy pomôcť, či poradiť. Podobne ako Peťo, aj ja som mal priateľa, ktorý mi pred mnohými rokmi, keď som vstupoval do politiky povedal niečo podobné, ako jemu. Citujem: "Nikdy sa na verejnosti nehádaj s hlupákmi. Ľudia by si totiž nemuseli všimnúť ten rozdiel." Aj keď tento môj priateľ už nie je medzi nami, nikdy na túto radu nezabudnem a riadim sa ňou až dodnes.
Viem, že dnes v dobe tzv. "Demokracie" je obhajovanie svojich názorov stále zložitejšie. Je to o to horšie, že mnohí sa snažia presadiť svoj názor len cez silu a postavenie. O to viac fandím siedmim poslancom, ktorí sa svoj postoj snažia presadiť na základe svojho presvedčenia i svojich hodnôt. Aj preto som v minulom príspevku napísal, že to budú mať zložité a ťažké. Pokiaľ však budú o svojej pravde presvedčení, tak naozaj môžu pre svoj ďalší život len veľa získať. Môžu získať skúsenosti, ktoré im nedá žiadna škola, len sám život. Samozrejme si prajem, aby v tej svojej poslaneckej kariére našli zhodu aj s primátorom a ďalšími poslancami. Nesmie to však byť na úkor straty svojich hodnôt, svojho ja. O svoju česť a rešpekt bojujeme tvrdo celý život. Niekedy ich však ľahko a v krátkom okamihu dokážeme stratiť. Proste treba vždy konať tak, aby sme sa na druhý deň mohli spokojne pozrieť do zrkadla. Verím, že si to predovšetkým tí mladší i noví uvedomujú. Osobne sú pre mňa naozaj dobrou víziou pre budúcnosť tohto mesta. Dokonca si myslím, aj keď za to zrejme budem kritizovaný, že ak svoj mandát zvládnu, môže niektorý z nich byť veľmi vhodným kandidátom na primátora v budúcich voľbách. Viem, že teraz si niektorí pomyslia, že terajší primátor nie je vo funkcii ani rok a ja už hľadám nového. Trúfalé, pravda. Vedzte však priatelia, kto sa nesnaží meniť veci v súčasnosti, ťažko môže očakávať lepšiu budúcnosť. A tú všetci hádam v Novákoch chceme. Viete, so zlom je to ako s chorobou. V počiatku chorobu ťažko spoznávame, no ľahko ju liečime. V pokročilom štádiu ju ľahko spoznáme, no ťažko liečime. Preto som presvedčený, že všetci poslanci boli zvolení, aby podporili dobré veci a kritizovali, resp. odstraňovali nedostatky. Pravda by sa jednoducho nemala presadzovať ani mocou, ani postavením. Pre život totiž nie je nič horšie, ani strašnejšie ako :
"Pravda bez moci a moc bez pravdy."

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0
18:40:21 17.09.2019 [6939] Nevhodný príspevok?
Niečo o inšpirácii.

Dobrý deň, vážení spoluobčania.

Určite uznáte že inšpirácia je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Vďaka nej sa zlepšujeme a snažíme sa dosiahnuť v živote stále viac. Pokiaľ sa jedná o písanie príspevkov na túto stránku, tak sú pre mňa veľkou inšpiráciou práve novácke dvojičky a samozrejme MsZ. Neviem, či by som bez nich, niekedy na túto stránku niečo napísal. Dokonca pred nejakým časom, keď som sedel na pive s priateľmi, som sa im posťažoval, že som napísal príspevok a už je druhý deň po jeho uverejnení a žiadna z dvojičiek mi ešte nevolala. Už som si myslel že sa urazili. Netrvalo však ani 10 minút a zazvonil telefón. Všetkým som ukázal kto volá. Proste som ho privolal. No aspoň mi konečne uverili, že tie telefonáty trvajú viac ako 20 min, lebo mi jednoducho neverili, že dvaja chlapi môžu tak dlho telefonovať. Takže verím, že túto inšpiráciu tak skoro nestratím.
Dokončievam teraz štvrtú svoju knihu, ktorá bude uvedená do života 26.10.2019. Niekedy mi naozaj dobre padne, keď strácam myšlienky do knihy, prehodiť výhybku na Nováky. Je to pre mňa také uvoľnenie, doslova relax. Samozrejme vydať knihu je jedna vec a nájsť sponzorov druhá. Tak som sa radil s priateľmi, či by som nemal ísť za p. primátorom s prosbou o nejaké sponzorstvo. Aj keď tá kniha nebude o Novákoch, predsa ju len píše občan Novák, čo by mohla byť možno dobrá reklama pre mesto. Priatelia ma však odhovorili, že mesto ma určite nepodporí, lebo malo veľké výdavky na kúpu nového auta. Vidíte, to ma mohlo napadnúť aj samého. Ale aj od toho sú priatelia.
Práve dnešný telefonát jedným z dvojičiek bol inšpiráciou aj pre tento príspevok. Pripadal som si ako na výsluchu, či spovedi. Vraj v akých stranách som pôsobil a v akej strane pôsobím dnes. Povedal priamo, že to potrebuje do príspevku, ktorý ide o mne uverejniť na nejakej stránke. Samozrejme nemám najmenší dôvod niečo tajiť. Povedal som mu nielen o mojej straníckej činnosti, ale aj to od kedy dokedy som v strane pôsobil a aké funkcie som v nich zastával. Povedal som mu aj to, že už 10 rokov nie som členom žiadnej strany. Nech to má z prvej ruky. Ta ne? Keď sa ma však opýtal či bol p. Milan Oršula člen strany, tak som ho už chcel poslať....
To už naozaj hraničí s drzosťou. Povedal som mu, že o mne nech si píše čo chce, ale o druhých ľuďoch sa odmietam s ním baviť. Mne naozaj nevadí, čo o mne dvojičky rozprávajú, či píšu. Je to proste ich právo. Nakoniec, Nováky sú malé mesto a každý vie, kto je Ľubo Dzurák a kto sú dvojičky. Každý si urobí svoj názor. Ja presne viem o čom bude najbližší článok o mne. Metódy bývalého komunistu, manipulácia s občanmi a robenia zlého mena mestu. Ja sa však za svoju stranícku minulosť nehanbím. Verejne vyhlasujem, že cez strany v ktorých som pôsobil, som sa snažil presadzovať myšlienky, ktorým verím celý život, v duchu ktorých som bo vychovaný. Snažil som sa pomáhať ľuďom v rámci svojich možností. Nikoho som neokradol, nič som neprivatizoval, nikdy som nezobral žiadny úplatok. Na politike som však zbohatol. Dala mi toho strašne veľa do života. Možno, opakujem možno, keby sa postavili do radu občania, ktorým som pomohol a pomáham aj dnes ja a ktorým pomohol a pomáha p. primátor za takmer 25 rokov, možno by bol ten môj rad dlhší. Ale to je samozrejme len úvaha. Každopádne však všetkým odporúčam, aby si prečítali aj príspevok jedného z dvojičiek, nech si urobia občania vlastný názor. Keďže neviem, ani netúžim vedieť, kde bude uverejnený, tak by som ho poprosil, aby ho mailovou poštou rozposlal všetkým občanom mesta. Iste ich to všetkých nesmierne poteší.
Ja som ho žiaľ nepotešil ani tým, že nepôjdem s ním do diskusie. Lebo už nielen p. primátor, ale aj jeho dvojička chce so mnou diskutovať v mestskej televízii. To naozaj tá televízia má slúžiť na to, aby sa v nej dvaja radoví občania dohadovali a presviedčali, kto má väčšiu pravdu? To už naozaj občania Novák túžite len po tomto? Začínam mať akosi nejasno v tom, že niekedy podľa telefonátu neviem, ktorá z dvojičiek vlastne toto mesto riadi?

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   0
Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.