Online 3 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
97 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
19:52:40 09.07.2018 [6513] Nevhodný príspevok?
Minulosť a súčasnosť ovládania más elitou. Zmenilo sa len málo!


Už v dávnej minulosti ľudstva sa vyprofilovali tri základné spoločenské vrstvy, pretrvávajúce až dodnes. Prvou je na vrchole stojaca, úzka elita. Treťou sú masy, ktoré sa elita snaží čo najefektívnejšie ovládať a držať v područí, ba až v otroctve, najlepšie s možnosťou rozhodovania o živote a smrti. No a druhou, medzi nimi stojacou vrstvou je spoločenská vrstva výkonnej moci elity, reprezentujúca rôzne stupne riadenia spoločnosti, ktorá reálne uskutočňuje tu najšpinavšiu prácu smerom k ovládaniu a zotročovaniu más. Odmenou za to je vyšší príjem a vyššie spoločenské postavenie.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1807/minulost-a-sucasnost-ovladania-mas-elitou-zmenilo-sa-len-malo
Hodnotenie: 0   0
19:45:16 18.06.2018 [6486] Nevhodný príspevok?
Odkaz všetkým starým ľuďom: nie ste zbytoční!


Staroba so sebou prináša mnoho problémov. Ako fyzických, tak aj psychických. No a jedným zo zásadných psychických problémov býva to, že mnohí starí ľudia sa po ukončení svojho aktívneho života nedokážu dlhodobo vyporiadať so silným pocitom zbytočnosti. S pocitom, ešte navyše podporovaným charakterom súčasnej doby, ktorá vidí celý zmysel ľudského bytia jedine v schopnosti vytvárania materiálnych hodnôt. Je potom samozrejme ľahko pochopiteľné, že ak niekto túto schopnosť stratí, cíti sa zbytočný. Cíti sa na obtiaž. Cíti sa, ako sa vraví, už len do počtu. Toto trápi mnohých starých ľudí a vnútorne ich to zožiera.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1806/odkaz-vsetkym-starym-ludom-nie-ste-zbytocni
Hodnotenie: 0   0
19:28:35 11.06.2018 [6478] Nevhodný príspevok?
Zmena vesmírnej paradigmy likviduje západnú civilizáciu!


Nie je nijaká náhoda, že v Čechách i na Slovensku sa spoločnosť výrazne polarizuje. Že sa vytvárajú dve skupiny ľudí, stojace proti sebe až v nepriateľstve. Že jedni sú za Zemana a druhí proti Zemanovi. Že jedni sú za protesty za slušné Slovensko a druhí zase proti nim. Že jedni sú za Rusko a Putina, a druhí zase proti Rusku a Putinovi. Vo všetkom tomto ide o niečo oveľa hlbšie, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Ide tu totiž o vzájomné pnutie medzi dvomi typmi myslenia a cítenia, ktoré úzko súvisia so súčasnou zmenou charakteru vesmírneho žiarenia.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1806/zmena-vesmirnej-paradigmy-likviduje-zapadnu-civilizaciu
Hodnotenie: 0   0
19:30:13 28.05.2018 [6475] Nevhodný príspevok?
Supermarkety a konzum menia vidiek k horšiemu. Hlbší pohľad na vidiecku realitu


Charakter našich obcí sa očividne mení. Nie sú to už totiž obce ako v minulosti, ktorých obyvatelia využívali svoje pozemky predovšetkým na pestovanie rôznych produktov pre vlastnú spotrebu. To znamená, že väčšinu celkovej rozlohy pozemku tvorila záhrada užitková a iba nepatrná časť bola vyhradená záhrade okrasnej. V súčasnosti, i z dôvodu príchodu mnohých ľudí z miest na vidiek, sa však tento pomer obrátil. Dnes tvorí väčšinu pozemku záhrada okrasná, s veľkými zatrávnenými plochami. Len menšiu, zanedbateľnú časť tvorí záhrada úžitková, ktorá niekedy často úplne chýba.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1805/supermarkety-a-konzum-menia-vidiek-k-horsiemu-hlbsi-pohlad-na-vidiecku-realitu
Hodnotenie: 0   0
19:46:12 07.05.2018 [6463] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
19:40:20 26.03.2018 [6456] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
17:30:06 24.03.2018 [6453] Nevhodný príspevok?
Nehaňte poslancov našich.
V Novákoch opäť nič nové. Mestské zastupiteľstvo, ktoré sa malo konať v piatok opäť nebolo. Dôvod? Občanov plná sála, len poslancov bolo akosi pomenej. Občania samozrejme už začínajú strácať trpezlivosť nad skutočnosťou, že už po niekoľký krát sa zastupiteľstvo neuskutočnilo. A tak padli od občanov aj tvrdé slová. Samozrejme je dobré, ak sa občania zaujímajú o dianie v meste a svoju nespokojnosť dajú aj patrične najavo. Žiaľ tentokrát si to vypočuli tí, ktorí tam boli, ktorým asi tie pripomienky neboli adresované. Keďže nepoznám skutočný dôvod opätovnej neúčasti poslancov, ani zámer, prečo zasadnutia bojkotujú, nechcem a ani nemôžem vyvodzovať nejaké závery. Viem však, že poslanci sú tu predovšetkým kvôli nám a nie naopak. Z toho dôvodu by mali občanom povedať, čo je príčinou takéhoto postupu. Možno majú naozaj vážny dôvod, bojkotovať zasadnutia, robiť ich neuznášania schopnými. Mali by verejne povedať prečo ohrozujú nielen rozvoj, ale aj chod mesta. Verím, že každý z nich kandidoval s tým presvedčením, že sa nielen bude zúčastňovať zasadnutí, ale aj spätne bude informovať, trebárs aj cez túto stránku nás občanov o svojich aktivitách, návrhoch, aj dôvodoch prečo tak, či onak hlasoval. Čo si teraz mám myslieť ja občan volič, keď sa nemôžem stretnúť s poslancom za svoj obvod ani na zastupiteľstve? Komu, ako a kedy sa spovedajú za svoju prácu a výsledky? Sám som zvedavý, koľko z tých dnešných poslancov bude opäť kandidovať, ako budú hodnotiť svoju prácu? To však pre mnohých už môže byť len labutia pieseň, lebo tentokrát ich zhodnotíme my, aj bez ich vyjadrení. Niekde som čítal, že v totalitných režimoch sa slabí a menej schopní ľudia, dostávajú k moci a rozhodovaniu vďaka systému. V demokratických krajinách sa takýto ľudia dostávajú k moci a rozhodovaniu, slobodnou voľbou. Áno, aj my sme si ich zvolili slobodnou voľbou a ak sme z nich skalmaní, tak tak si treba nasypať aj sebe toho popola na hlavu. Navyše Nováky sú malé mesto, tu každý každého pozná, tak sme museli presne vedieť, koho volíme. Preto zvaľovať vinu len na poslancov, by nebolo celkom fér. Určite by bolo všetko viac priehľadnejšie, keby tu bol jeden volebný obvod a všetci by sme volili jedenástich poslancov. O tom však občania rozhodnúť nemôžu. Lehota pod Vtáčnikom je približne čo do počtu obyvateľov rovnako veľká a tam to takto funguje. Veď nakoniec aj tak všetci rohodujú o celom meste.
Takže aké máme možnosti? Verím, že v poslancoch sa nájde opäť zodpovednosť voči mestu a nám občanom a všetko bude fungovať, aj keď možno s problémami a určitou nervozitou. Tá druhá, samozrejme zlá možnosť, že to takto nejako pôjde až do novembrových volieb.
Predsa len na záver by som mal pre p.primátora jeden návrh. Zmeniť záver relácie, kde pozýva občanov na zastupiteľstvo. Navrhujem takýto záver :
Zastupiteľstvo je verejné a poslanci sú vítaní.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 5   0
Meno:
Heslo:
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Počas likvidácie vetracej šachty nastali problémy (+FOTO)
KOŠ. Pri likvidácii bývalej vetracej šachty v Koši došlo v piatok k poškodeniu jedného z potrubí. Technickú poruchu, v súvislosti ktorej sa ľahko zranili traja zamestnanci Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), už odstránili. Informovala hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.
zobraziť podrobnosti »
12.03.2018
Zemianskymi Kostoľanmi sa od včera šíri neznámy zápach
Včera vo večerných hodinách zaznamenali obyvatelia obce neznámy zápach. „Približne od osemnástej hodiny sme dostávali od občanov informácie o šírení zápachu. Postupne sme ho mali hlásený zo všetkých častí obcí,“ informovala starostka Zemianskych Kostolian Jana Školíková.
zobraziť podrobnosti »
08.03.2018
VIDEO: Koncert k 60. výročiu založenia umeleckého školstva v Novákoch
Ak máte čas a chuť, určite si pozrite záznam z koncertu k príležitosti 60. výročia založenia umeleckého školstva v Novákoch.
zobraziť podrobnosti »
31.01.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.