Online 3 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Politika
62 príspevkov
Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
21:20:58 23.05.2018 [6472] Nevhodný príspevok?
Tak nám tu už zasa zaúradoval loptošník cenzorský manipulátor a z dôvodov jasných len jemu autorsky upravil záznam zo stretnutia s občanmi v dome kultúry aj napriek tomu ,že na zasadaní MZ poslanci schválili uznesenie,že záznam má byť odvysielaný /uverejnený / v plnom znení.Teda moja otázka na zodpovedných je jednoduchá.Prečo sa toto deje?Aké sú dôvody,ktoré motivujú niekoho konať takýmto voči občanom nezodpovedným spôsobom?Je to naozaj zarážajúce,že v dnešných časoch si niekto môže dovoliť svojvoľne selektovať,ktoré informácie sú pre občana tie správne a ktoré nie.Toto konanie rozhodne bude mať pre zodpovedný subjekt neblahé konzekvencie.
Hodnotenie: 0   0
20:00:40 22.05.2018 [6471] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.Na zázname zo stretnutia primátora s občanmi na ktorom bola preberaná problematika výstavby novej polikliniky a jej konkrétneho umiestnenia na území mesta boli predstavené dve možnosti riešenia a to v parku vedľa terajšej polikliniky a potom v priestore terajšieho zberného dvora VEPOS-u.
Z pohľadu urbanistického riešenia centra mesta,celistvosti a jeho výzoru jednoznačne “vyhráva”umiestenie v priestore VEPOS-u.
Toto riešenie ale so sebou nesie nutnosť ďalších nemalých nákladov s presťahovaním zberného dvora a sanáciou toho terajšieho.
Na otázku občana asi v 50-tej minúte záznamu,kto bude znášať tieto vyvolané náklady odpovedal pán prednosta úradu a hovoril o odhadovanej sume 150000€ v súvislosti s vybudovaním krytých miest v priestore drevoskladu.O nákladoch na sanáciu terajšieho dvora nepovedal nič.
V tej súvislosti je teda potrebné odpovedať aj na túto otázku,teda s akými nákladmi bude treba rátať na sanáciu terajšieho dvora a prípravou pozemku pre stavbu?
V zázname tiež zaznel názor bývalého primátora,ktorý sa pýtal na možnosť,pri ktorej by vkladom mesta do projektu bol len pozemok za 1€ a ostatné náklady by znášala Unifarma.
Jednali zodpovední s Unifarmou aj o tejto možnosti?Ak áno s akým výsledkom?
Ďalšou otázkou je ,kto vlastne bude vlastníkom nového objektu a priľahlých pozemkov?Kto bude zodpovedný za údržbu a prevádzku parkovísk? Bude sa platiť parkovné a kto bude parkovanie prevádzkovať?
Ďalšia moja otázka sa týka času po výstavbe nového objektu.Akým spôsobom budú riešené náklady na prevádzku budovy?
V súvislosti s vystúpením pána Mladého z Unifarmy chcem povedať ,že na pozadí dnešných časov trhovej ekonomiky,kedy základom každého podnikania je tvorba zisku,pochybujem o úprimnosti jeho slov,že sa im v žiadnom prípade nejedná o zisk.Priznám sa ,že tomuto postoju /ak bol myslený úprimne/vôbec nerozumiem a budem rád ,ak mi to niekto polopatisticky vysvetlí,že prečo teda súkromná spoločnosť chce ísť do projektu,ktorý pre ňu predstavuje len stratu?
Predpoklad pána Mladého,že očakávajú zvýšený záujem zo strany lekárov z okolitých zdravotných stredísk,má reálny základ len v tom,že by mohol byť úspešný len v prípade ,že bude ponuka reálnych nákladov spojených s prevádzkou ambulantných pracovísk výrazne výhodnejšia ako majú doteraz.nakoľko zrejme len tam je možnosť znižovania prevádzkových nákladov ,pretože situácia s financovaním v zdravotníctve vyplývajúca s platnej legislatívy a s tým spojeným fungovaním zdravotných poisťovní a ich klientov/zazmluvňovanie/vytvára tlak na znižovanie nákladov.
Napokon len dúfam,že zodpovední za ekonomiku budú myslieť na všetky zradné miesta, všetko budú vedieť dobre zrátať,aby sa nestalo ,že mesto dostane stop na kopu rokov a nebodaj nútenú správu.
Pravda už vidím,ako niekto hovorí--čo ten tu zasa kuviká--ale ono sa dá aj inak myslieť.Totiž ak by sme zobrali tie peniaze,čo tu ideme v úvodzovkách investovať do síce pekného a energeticky úspornejšieho projektu,ale ekonomicky sporného a investovali ich do zmysluplného projektu v turistickom priemysle,tak by sa zaručene vrátili mnohonásobne.
Stará poliklinika by ešte s prehľadom pár rokov vydržala a potom by bolo aj na novú,aj na senior centrum a aj na iné potrebné veci.Chce to len šikovnú podnikavú hlavu s dobrými nápadmi.Dnešní radní pravdepodobne moje myšlienky do úvahy brať nebudú a ak aj,tak len ako úsmevné blúznenie na pobavenie.Nevadí,hádam sa raz dožijem aspoň diaľnice Trenčín-Prievidza.

Hodnotenie: 0   0
Meno:
Heslo:
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Počas likvidácie vetracej šachty nastali problémy (+FOTO)
KOŠ. Pri likvidácii bývalej vetracej šachty v Koši došlo v piatok k poškodeniu jedného z potrubí. Technickú poruchu, v súvislosti ktorej sa ľahko zranili traja zamestnanci Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), už odstránili. Informovala hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.
zobraziť podrobnosti »
12.03.2018
Zemianskymi Kostoľanmi sa od včera šíri neznámy zápach
Včera vo večerných hodinách zaznamenali obyvatelia obce neznámy zápach. „Približne od osemnástej hodiny sme dostávali od občanov informácie o šírení zápachu. Postupne sme ho mali hlásený zo všetkých častí obcí,“ informovala starostka Zemianskych Kostolian Jana Školíková.
zobraziť podrobnosti »
08.03.2018
VIDEO: Koncert k 60. výročiu založenia umeleckého školstva v Novákoch
Ak máte čas a chuť, určite si pozrite záznam z koncertu k príležitosti 60. výročia založenia umeleckého školstva v Novákoch.
zobraziť podrobnosti »
31.01.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.