Online 3 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Politika
66 príspevkov
Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
00:14:59 20.07.2018 [6526] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
17:48:58 19.07.2018 [6525] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu MsÚ Mgr. Milana Oršulu:
-----------------------------------------------------------------------
Dobrý deň pán lavida.

Pán Lavida, už v predošlých mojich stanoviskách som Vám ponúkol v tejto veci možnosť pracovného rokovania aj za účasti primátora. Na túto stránku v súčasnej dobe naše kroky prezentovať nebudeme z dôvodov, ktoré Vám taktiež v súčasnej dobe neposkytnem.

Každopádne upriamim Vašu pozornosť na web stránku mesta Nováky www.novaky.sk , kde najbližšie zverejníme pokračovanie stanoviska mesta k uvedenej problematike.

Za pochopenie ďakujem

Pekný deň.

Mgr. Milan Oršula
Prednosta MsÚ Nováky
-----------------------------------------------------------------------
Hodnotenie: 0   0
19:07:46 18.07.2018 [6521] Nevhodný príspevok?
http://www.novaky.com/dokumenty/20180509_NFP302020K992_mesto_novaky_rozhodnutie.pdf
Budem rád ,ak sa ku tomuto rozhodnutiu ministerstva vyjadrí niekto kompetentný,lebo nechcem byť informovaný len jednostranne,resp.nechcem byť dezinformovaný p M.Š. ako mi tu kdesi vyčítal p.B.
Hodnotenie: 1   0
08:32:49 12.07.2018 [6516] Nevhodný príspevok?
https://www.novaky.sk/spravodajstvo/843/Primator-podnika-kroky-na-zachranu-planovanych-investicii-mesta-Novaky
Z uvedeného článku pre mňa ako pre občana a voliča vyplývajú dve skutočnosti.

Tou prvou je informácia,že prokuratúra zmenila svoje stanovisko po opakovanom podnete pána M.Š.
To je prinajmenšom zarážajúce a skutočne rád by som sa dozvedel vysvetlenie,ako je niečo také možné,že prokuratúra posudzuje tú istú vec a vydá dve diametrálne odlišné stanoviská.
Pripomína mi to kauzu “Športservis”,kedy mestom platený právnik tiež “vypotil” vo veci tiež dva úplne opačné právne názory.

Druhá skutočnosť sa týka tých opatrení ,ktoré podniká p.primátor v uvedenej veci ,aby pre mesto zachránil čo sa dá.Tak neviem,možno že nie som schopný rozumieť písanému textu,možno že neviem čítať medzi riadkami,ale naozaj som nepochopil, aké že to vlastne primátor podniká kroky v tejto veci.
Pán prednosta tu pred časom napísal,že je to veľmi zložité.Nech už je tak či tak,ja len dúfam,že sa zodpovedným podarí úspešne z problémov vykľučkovať a naozaj niečo pre mesto vybojovať.Ja by som sa rozhodne oprel o tú zmenu stanoviska prokuratúry,tam kdesi je asi havo zakopaný.

Skutočnosťou stále ostáva ,že bývalý primátor upozorňoval na MZ na porušenie zákona vo veci nového PHSR a keby ho zodpovední počúvali a poškrabali sa aspoň trošku za uchom,tak mohlo byť všetko inak.

Hodnotenie: 0   0
18:52:10 05.07.2018 [6509] Nevhodný príspevok?
Nekonečný príbeh?

Už som si myslel, že výstavba novej Polikliniky v našom meste je hotovou vecou. Podpísané Memorandum, vypracovaný projekt, dohoda mesta s Unipharmou a.s. to všetko ma viedlo k tomu, že sa konečne dočkáme novej modernej Polikliniky. V Novákoch, je to však žiaľ na realizáciu takéhoto projektu asi málo.
Na ostatnom zastupiteľstve totiž vystúpil s návrhom na rekonštrukciu našej staručkej azbestovej Polikliniky zástupca Dr. Max s tým, že oni na svoje náklady, bez zaťaženia mesta, urobia rekonštrukciu existujúcej Polikliniky. Garantoval, že zachovajú súčasnú úroveň zdravotnej starostlivosti na dobu minimálne 15 -20 rokov. Nečudujem sa zástupcom Dr. Maxa, že prišli s takouto ponukou. Majú v prenajme na 15 rokov lekárne, ktoré sú v blízkosti starej polikliniky, tak z ich hľadiska je pre nich táto ponuka úplnou samozrejmosťou. Dokonca, keby som bol na ich mieste, takto nejako by som asi uvažoval aj ja.
Ak sa niečomu čudujem a som nemilo prekvapený, tak to je postoj niektorých našich poslancov k tejto pre nás občanov mimoriadne dôležitej veci. Keď som počul, ako niektorí doslova nadšene privítali tento návrh, bez toho, aby sa aspoň opýtali, prečo Dr. Max prichádza s týmto návrhom až teraz, keď je výstavba novej polikliniky prakticky už dohodnutá a projekt, ktorý sa pripravoval niekoľko mesiacov, nebol ani jednoduchý, ani lacný. Respektíve mala zaznieť aspoň otázka: Aké dôvody vedú Dr.Max k tomu, že chcú investovať do starej polikliniky v našom meste? Miesto toho zaznelo z úst jedného poslanca, že sa mu ten návrh páči, lebo ušetrené prostriedky na novú Polikliniku, sa budú dať využiť na niečo iné. Neveril som vlastným ušiam. Ak má mesto do niečoho zmysluplne investovať a trebárs sa aj pritom zadĺžiť, tak to je určite do zdravia a úrovne zdravotnej starostlivosti svojich občanov. Keby prišla Unipharma s návrhom, že chce postaviť na námestí napr. hrajúcu fontánu, aká je v Košiciach, tak som prvý proti tomu. To tu naozaj nepotrebujeme. Ale Polikliniku, ktorá bude slúžiť nám všetkým, ktorá bude zodpovedať našim potrebám, kde bude zabezpečená zdravotná starostlivosť na úrovni 21 storočia, tak to potrebujeme všetci. To je aspoň môj názor a naozaj ma mrzí, že je odlišný od názoru niektorých našich poslancov.
Nerád by som však bol, aby tento môj príspevok bol braný ako pranierovanie našich poslancov. Stále totiž verím, že nás chcú zastupovať čo najlepšie a najzodpovednejšie. No vždy na zastupiteľstve čakám, že lepšie a zrozumiteľnejšie vysvetlia svoje kroky a postoje. Veď ešte nedávno všetci tvrdili, že chcú novú polikliniku. Zrejme sa situácia zmenila a ja som to akosi nepostrehol. No čo už. Počkám čo bude zajtra. Možno sa aj v Novákoch opäť rozjasní. A možno, som sa ja doteraz vo všetkom mýlil. Ak tak bude, nemám problém sa všetkým, ktorých rozhodnutia som spochybňoval, sa verejne na tejto stránke ospravedlniť. Čas nám to všetko čoskoro ukáže. On je totiž vždy najlepším a najspravodlivejším hodnotiteľom životných situácií a rozhodnutí.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0
10:11:53 26.06.2018 [6497] Nevhodný príspevok?
Bojíme sa, bojíme, dokonca sa bojíme aj autorizovať svoj príspevok pravým menom a priezviskom. Niekto sa bojí z dôvodu následnej telefonickej šikany, prípadne obťažovania nášho zamestnávateľa, alebo členov rodiny, zo strany nemenovaného psychopata, iní sa boja informácie o tom, že z autorizovaných príspevkov by sme sa dozvedeli kto kope za zlo a nenávisť šírenú v našom meste, čo by len v našom meste, na celom Slovensku, teda aby sa nestali identifikovanými spolupáchateľmi šírenia zla a nenávisti.
M.O.
Hodnotenie: 0   0
Meno:
Heslo:
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Počas likvidácie vetracej šachty nastali problémy (+FOTO)
KOŠ. Pri likvidácii bývalej vetracej šachty v Koši došlo v piatok k poškodeniu jedného z potrubí. Technickú poruchu, v súvislosti ktorej sa ľahko zranili traja zamestnanci Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), už odstránili. Informovala hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.
zobraziť podrobnosti »
12.03.2018
Zemianskymi Kostoľanmi sa od včera šíri neznámy zápach
Včera vo večerných hodinách zaznamenali obyvatelia obce neznámy zápach. „Približne od osemnástej hodiny sme dostávali od občanov informácie o šírení zápachu. Postupne sme ho mali hlásený zo všetkých častí obcí,“ informovala starostka Zemianskych Kostolian Jana Školíková.
zobraziť podrobnosti »
08.03.2018
VIDEO: Koncert k 60. výročiu založenia umeleckého školstva v Novákoch
Ak máte čas a chuť, určite si pozrite záznam z koncertu k príležitosti 60. výročia založenia umeleckého školstva v Novákoch.
zobraziť podrobnosti »
31.01.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.