Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
945 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
10:09:58 11.01.2021 [7495] Nevhodný príspevok?
Adrian podobne vnímam celú situáciu aj ja.V časoch primariátu Rndr.Daniša boli zo strany opozície kritizované niektoré jeho rozhodnutia ako ekonomicky defaultné a ako sa ukázalo oprávnene,nakoľko doteraz mesto nesie neblahé konzekvencie tých nekompetentných rozhodnutí.
V rozhodovaní terajšieho vedenia mesta je v smere racionálnejšieho a ekonomickejšieho riadenia viditeľný citeľný posun.Pre dôkazy takého tvrdenia nie je potrebné ísť ďaleko.Stačí si pozrieť záznamy zo zasadaní MsZ,na ktorých terajší primátor informuje o konkrétnych rozhodnutiach a úsporách nimi dosiahnutých.
V tej súvislosti je signifikantných viacero faktorov,ktoré tiež môžu mať pre občana a voliča určitú výpovednú hodnotu.
Po prvé časť poslaneckého zboru vnímaná občianskou verejnosťou ako opozičná k súčasnému vedeniu nenašla v konaní terajšieho vedenia mesta vážne pochybenia.
Po druhé zo záznamov MsZ je verejne známe,že terajší primátor rozosiela verejné pozvánky všetkým aktérom ktorých konania mali v minulom volebnom období najzásadnejší vplyv na chod mesta a jeho hospodárenie aj s prísľubom vytvorenia dostatočného časového priestoru na verejnú prezentáciu a vysvetlenie.Nikto z dotknutých túto podľa môjho názoru najtransparentnejšiu možnosť doteraz nevyužil.
Po tretie ak mám posudzovať dianie v meste a občianskej komunite v celej šírke,tak z celkového obrazu nemôžem vylúčiť aj názory občianskej verejnosti prezentované príspevkami na stránke Nováky.com. a iných internetových portáloch.Tu je možné na základe množstva obsahu príspevkov statusov skonštatovať,že širšia občianska verejnosť nemá zásadné výhrady s akceptáciou konania terajšieho vedenia mesta.
Hodnotenie: 0   0
14:22:36 07.01.2021 [7492] Nevhodný príspevok?
Pred časom som na tejto diskusii uviedol aby pán primátor prehodnotil uzavreté zmluvy u svojich predchodcov a to ako vidime je aj zverejnené na teletexte TV Nováky.Prekvapuje ma,že sa k tomuto problému nikto nevyjadruje kto má a nemá pravdu a prečo je to tak ako je.Prečo dotknutá strana mlči?Občan si potom vie vytvoriť presvedčenie kto má a nemá pravdu.Potom útoky na primátora sú len obyčajnou jalovinou.Behanie po zastupiteľstve a mávať nejakými papiermi je kontraproduktívne a zlomyselné.Občan pozná len jedno a to,že 2+2=4.
Hodnotenie: 0   0
08:45:45 14.12.2020 [7488] Nevhodný príspevok?
O vrabcovi, holubovi a sokolovi.
Na rokovaní mestského zastupiteľstva dňa 27.5.2020 na námietku poslanca Mariana Mištinu, že prijatím dotácie 100 tis.€ na rekonštrukciu budovy MsÚ, si ako mesto môžeme zablokovať možnosť získať dotáciu – asi 450 tis.€, o ktorej ešte nie je definitívne rozhodnuté, zareagovala pani viceprimátorka parafrázovaním porekadla – lepší vrabec v hrsti, ako holub na streche. (viď videozáznam - 44. min., resp. 55.min.)
Keďže dotáciu 100 tis.€ sme dostali a už je aj minutá, ja by som záver môjho predošlého príspevku č.7484 ešte doplnil tiež pomocou „ornitologickej“ metafory takto:
Ako občania sme nezískali celkom nič - vrabec nám vlastne uletel a pod nobasilovým plášťom historickej budovy MsÚ je pochovaný mŕtvy sokol (oveľa vzácnejší vták, ako vrabec, či holub) - fasáda historickej budovy zrekonštruovaná klasickou technológiou v roku 1992. To predsa bola nemalá hodnota, nerozvážne zničená a dnes fakticky už nenávratne stratená.
Podstatne rozumnejšie by bolo bývalo predmetnú dotáciu využiť na zateplenie prístavby a sobášnej siene, keďže aj to bolo v projekte. To by ale bolo možné iba za predpokladu racionálnej úvahy pána „rozhodujúceho“.
T.G.Masaryk, prvý prezident nášho spoločného štátu Čechov a Slovákov kedysi dávno povedal a perfektne pre tento prípad platí, že:
„Myslieť, to bolí.“
V.Richter
Hodnotenie: 3   0
11:38:31 08.12.2020 [7486] Nevhodný príspevok?
Štefan, keď si pozriem toto video
https://www.youtube.com/watch?v=0v-FpzDPkmY
tak tvrdenie „z dôvodu objektívnej nemožnosti“ je trošku utiahnuté za vlasy.

Ing. Dušan Šimka OKLAMAL poslancov priamo počas rokovania MsZ, nie je to trestný čín? Aké „z dôvodu objektívnej nemožnosti“? KLAMSTVO, PODVODY, ZAVÁDZANIE, to všetko je Ing. Dušan Šimka.

Štefan, koľko ti Dušan platí za tieto výlevy?
Hodnotenie: 1   0
09:49:23 08.12.2020 [7485] Nevhodný príspevok?
Nie som odborník na zatepľovanie budov,tak sa nebudem vyjadrovať k tomu,či bolo ,alebo nebolo potrebné zatepľovať budovu úradu,Takisto som nebol detailne oboznámený s technickým stavom budovy samotnej a preto ako občan neviem posúdiť,či vôbec bola potrebná nejaká rekonštrukcia,ale samotný projekt bol vypracovaný ešte v dobe primariátu Rndr.Daniša,takisto ako aj projekt rozšírenia kapacity materskej škôlky.
Terajším primátorom Ing.Šimkom ,ako aj poslaneckým zborom bol prezentovaný jednoznačný záujem uprednostniť realizáciu projektu škôlky,ale z dôvodu objektívnej nemožnosti jeho použitia pre podmienky výzvy,bol uprednostnený projekt modernizácie úradu,ktorý tým podmienkam vyhovoval.
Hoci v uvažovaní pána Vladimíra je zdanlivo prítomné racionálne jadro v jeho pochybnosti o potrebe zatepľovania úradu a vo vyčíslení nákladov na jeho rekonštrukciu,v skutočnosti mám obavu,že v jeho prípade ide len o značne laické a neodborné odhady.Zvlášť je táto moja obava posilnená,ak je verejne známa informácia,ktorej podstatu tvorí vyjadrenie bývalej vedúcej oddelenia výstavby Ing.Trojanovej potvrdzujúca nemožnosť použitia projektu rozšírenia kapacity materskej škôlky na podmienky výzvy z dôvodu nutnosti jeho prepracovania a nedostatok času na to prepracovanie.
Takisto je verejne známa informácia,že projekt rozšírenia kapacity materskej škôlky mohol byť už dávno zrealizovaný,keby bývalé vedenie mesta konalo kompetentnejšie a zodpovednejšie v posudzovaní tej nešťastnej kauzy nevypracovania nového PHSR a ktorého škodlivé následky sa s nami ťahajú po dnes.
Hodnotenie: 0   0
Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.