Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
936 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
15:02:20 07.04.2021 [7538] Nevhodný príspevok?
Takže Ing. Dušan Šimka cenzuruje, smejem sa veľmi. Aspoň mohol povedať prečo tak koná. Ale to on nevie odpovedať.
Hodnotenie: 0   1
16:47:43 20.03.2021 [7533] Nevhodný príspevok?
CENZÚRA ING. DUŠANA ŠIMKU v službe YouTube

Z Youtube bolo odstránené video 2. časti z MsZ zo dňa 19.06.2019 a následne dňa 19.12.2020 bolo znovu uverejnené video z tejto 2. časti avšak je kratšie o 9 minút a 30 sekúnd.

Video je dostupné na oficiálnom kanáli Mesta Nováky https://www.youtube.com/watch?v=5uuSAG9dYME kde v čase 2:29:57 je strih, čo je aj vidno a každý z vás si to môže pozrieť.

Porovnanie pôvodného nezostrihaného a nového videa nájdete tu https://youtu.be/mcgO1KEG3Us spolu s vystrihnutou časťou, ktorá bola odstránená.

Ak podľa slov Ing. Dušana Šimku, ombudsmanka SR prof. Patakyová oficiálne potvrdila, že takáto činnosť je nezákonná cenzúra, tak cenzúry sa vedome dopustil prevádzkovateľ daného kanála na Youtube a teda štatutár Ing. Dušan Šimka - primátor mesta Nováky.

Ing. Dušan Šimka vedome klame. Odstránil, doslova ODSTRÁNIL časť záznamu Msz, tak aby nikto nezistil, čo sa na MsZ dialo 9 minút a 30 sekúnd a to bez akejkoľvek informácie alebo vysvetlenia, prečo táto časť bola vystrihnutá.

Ing. Dušanovi Šimkovi sme niekoľko krát poslali otázku, prečo bola daná časť odstránená, ale odmieta odpovedať.

Pekný deň.
Webmaster
Hodnotenie: 4   0
15:32:27 17.03.2021 [7531] Nevhodný príspevok?
Siedmy „pontifikát“.
Dovolím si nadviazať na môj predchádzajúci príspevok č.7529, ako aj na príspevok priateľa Ľ. Dzuráka.
Nazývať videonahrávky televíziou a oslavovať výročia od vzniku tej prvej, je pre občanov mesta asi tak dôležité, ako vlaňajší sneh.(Obzvlášť v tejto dobe pandémie.) Sledovať videonahrávky z rokovaní nášho mestského zastupiteľstva, pre nás starších si vyžaduje riadnu dávku sebazaprenia a trpezlivosti. Celá výročná videonahrávka svedčí len o jednom, svedčí o záujmoch a hierarchii hodnôt nášho sedemkrát zvoleného primátora. To, že bol zvolený sedem krát je fakt. Nikto mu to neupiera a bola by to paráda, keby občania nášho mesta namiesto oslavy výročia nejakej, nazvem to, videovízie mohli oslavovať napríklad rozšírenie kapacity materskej školy, alebo výročie otvorenia domu sociálnych služieb. (DSS-ky fungujú vo viacerých dedinách nášho regiónu a podstatne chudobnejších ako naše mesto). Viem, že pokiaľ to nie je pandemickými opatreniami obmedzené, primátor chodí do kostola, čo mu kvitujem a teda mali by pre neho byť inšpirujúce slová pápeža Františka, ktorý napísal:
„Tam, kde nie je starostlivosť o starých, nie je ani budúcnosť pre mladých.“
V.Richter

Hodnotenie: 4   0
14:28:19 16.03.2021 [7530] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň, vážení spoluobčania.
Chcem len krátko zareagovať na príspevok môjho priateľa Vladka Richtera, konkrétne na skutočnosť, že nevie čo si myslia, parafrázujem, Peter Bošiak a Ľubo Dzurák o tom, že TV Nováky neexistuje. Slušnosť káže dobrému priateľovi odpísať. Neviem, čo so myslí o tom Peťo Bošiak, ale u mňa je to asi takto:
Pokiaľ ma pamäť neklame, nikdy som sa nevyjadril, že TV Nováky neexistuje. Nemal som na to žiadny dôvod. Jediné čo som na adresu TV Nováky povedal, že ju nepozerám, lebo na to nevidím dôvod a je to pre mňa strata času. To platí dodnes. Aby som si urobil o veciach a atmosfére v Novákoch svoj obraz, k tomu mi úplne stačia nevyžiadané maily, hlavne v posledných dňoch, od p. primátora. Teda, aby som bol úplne presný, ich obsah a tým aj ich úroveň, mi k tomuto poznaniu úplne stačia. K tomu sa však ešte dnes vyjadrovať nebudem, lebo na to sa Vladko nepýtal. No možno , ak doba dobu nájde, vyjadrím sa aj k tomu. Myslím si, že dnes sa treba venovať ďaleko zložitejším, závažnejším veciam a problémom, ako nejakým mailom.
Priatelia, spoluobčania, všetkým vám úprimne prajem, aby ste zákernú pandémiu i súčasnú dobu, prežili v plnom zdraví a v čo najlepšej pohode.
Už sa teším, keď sa budem môcť s mnohými opäť niekde stretnúť. Len tí, ktorí poznajú silu a čaro skutočného priateľstva, dokážu toto moje prianie doceniť.
S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
08:24:08 16.03.2021 [7529] Nevhodný príspevok?
30 rokov TV Nováky?
Nemal som v úmysle v dohľadnom čase na tejto stránke napísať nejaký príspevok. Robím to iba na podnet e-mailu od primátora mesta, ktorý sa ku mne dostal z druhej ruky, pretože g-mailovú schránku, na ktorú mi bol poslaný, nemôžem otvoriť a ani ju teda nepoužívam:

Dňa pi 12. 3. 2021, 16:05 primator@novaky.sk <primator@novaky.sk> napísal(a):
https://youtu.be/41C-t-bIDhw

P. Vladimír Richter,
odporúčam ti, keby si si dôkladne pozrel celú reláciu, aby sa ti vrátila pamäť!!!
Je to živá kronika mesta bez cenzúry!!!
Je to teda o Televízii Nováky , ktorá podľa teba a tvojich priateľov Petra Bošiaka a Ľuba Dzuráka neexistuje?!!!!

S pozdravom
Ing. Dušan Šimka, primátor mesta Nováky 7 volebné obdobie
(koniec e-mailu)

Aj napriek zjavne urážlivému obsahu e-mailu, som sa rozhodol reagovať. Neviem čo si myslia v e-maile uvedení moji priatelia, ale ja tvrdím, že áno, Televízia Nováky ako mestská televízia skutočne neexistuje. Netvrdím však, že tu istá amatérska forma kedysi dávno (pred 30-timi rokmi) neexistovala. Je skutočne fakt, že v porevolučnom období, t.j. po roku 1989 mestský bytový podnik v rámci svojej aktivity vybudoval v meste káblovú sieť pre šírenie satelitných zahraničných TV programov. Dôvodom bol tiež nekvalitný terestriálne šírený TV signál v bytoch spravovaných bytovým podnikom. Tento fakt využila partia šikovných mladých ľudí, na zriadenie akéhosi amatérskeho televízneho vysielania v našom meste za použitia uvedených káblov a videoprehrávača. Videoprehrávač bol istú dobu umiestnený v budove MsÚ a ja osobne som „vysielanie“ chodil vo večerných hodinách cez víkendy manuálne zapínať. Bolo to v čase, keď nová legislatíva vo všeobecnosti bola v procese tvorby a súhlasím s názorom primátora, že uvedené vysielanie sa realizovalo v zmysle zásady – čo nie je zakázané, je dovolené. Dokonca to „požehnal“ aj vtedajší minister kultúry Ladislav Snopko. Podľa mojich vedomostí, uvedený legislatívny stav trval až do roku 2000, kedy bol schválený Zákon o vysielaní a retransmisii, ktorý upravil chýbajúce pravidlá. Okrem iného v § 45 uvedeného zákona jasne ustanovil aj podmienky na udelenie licencie na vysielanie televíznej programovej služby pre právnické a fyzické osoby. Musia to totiž byť podnikateľské subjekty-teda buď obchodné spoločnosti, alebo živnostníci, čo podľa zákonodarcu by zrejme malo byť zárukou nestrannosti a objektívnosti vysielania. Mesto Nováky síce je právnickou osobou ale nie je obchodnou spoločnosťou. Teda mestu Nováky v zmysle platného zákona nemôže byť vysielacia licencia udelená.
Ja teda neviem, ale tá rímska múdrosť, že pravda sa ničoho okrem utajovania nebojí, (odprezentovaná primátorom v „jubilejnom videofilme“) mi tu nepripadá ako najpríznačnejšia.
V.Richter

Hodnotenie: 3   0
19:22:28 27.02.2021 [7524] Nevhodný príspevok?
Hm, to na ministerstve školstva sa obchádzajú pravidlá? A vybavuje sa poza dohodovacie konanie? A to nie je korupcia? Na to by sa bolo treba pozrieť....

https://youtu.be/37iuyPnp0Mc?t=1340

Hodnotenie: 0   0
Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.