Online 7 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Primátor / Poslanci
1077 príspevkov
Do tejto témy vkladajte sformulované otázky pre pána primátora a pre pánov poslancov.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
12:56:57 23.03.2018 [6452] Nevhodný príspevok?
Ja si uvedomujem, že v mestskom zastupiteľstve neexistujú spoľahlivé kontrolné mechanizmy na disciplínu poslancov. Dôležité je však si možno uvedomiť, že veľká miera absencie, zodpovedá miere ignorancie záujmov občanov, ktorých by mali poslanci nášho mestského zastupiteľstva riešením ich požiadaviek a potrieb zastupovať! A tak, ak si obe skupiny poslancov želajú slušný život v Novákoch , musia sami ponúknuť reálnu alternatívu a tak sa uchádzať aj o priazeň nás, všetkých občanov a nie, že sa na čomsi nebudú spolupodieľať, lebo to,či ono je podľa nich zlé. Veď práve, poslanci sú tí, ktorí si vystavili volebný program s istou alternatívou, ako takýto cieľ dosiahnuť. Voľby ukázali, že ciele má okrem poslancov aj súčasný primátor. Ako ich naplní, to ešte len uvidíme, pretože je to aj o tom, ako prelomí zlomový bod, v súboji s poslancami stojacimi na inom brehu. Totiž problém je v tom, ako títo poslanci nakladajú s našimi emóciami, dokonca s našim súkromím a možno aj s našou budúcnosťou a nielen v oblasti vykurovania našich bytov a dodávky teplej vody. Je to, ako sa povie tanec zo strany skupiny poslancov na tenkom ľade. Tepelné hospodárstvo a dianie okolo neho sa však dotýka veľa občanov. Je dôležité pre občanov, aby tí, ktorí za tepelné hospodárstvo vrátane mestských orgánov nezlyhali. Poslanci by si preto nemali mýliť fazónu so sezónou. Ak si želajú ako píšu občania spravodlivejšie riešenie vecí, tak obe skupinky poslancov musia sami ponúknuť reálnu alternatívu a tak sa uchádzať aj o priazeň nás občanov a predovšetkým prísť s takým návrhom, programom, ako takýto cieľ dosiahnuť. Vajatať o tom, čo by bolo, keby bolo, alebo nebodaj o tom, že čím horšie ,tým lepšie, nemá v súčasnosti žiadny občiansky, ani politický význam. A je nám jedno, že ti, ktorí mali očakávania neprimerané, možno až maximalistické, sú sklamaní. Čo už? Ale koľkí sme sa v živote sklamali a kvôli sebe ,vlastnej rodine , priateľom a známym sme sa museli vzoprieť sile osudu a posudzovať veci reálne, zodpovedne. Často som povzbudzoval na webovej stránke novaky.com k činom svojim výrokom „step by step“ . A už je najvyšší čas, aby to všetci poslanci pochopili, že politika malých krokov, idea “drobnej práce“, má i v súčasnosti svoje opodstatnenie a nielen v časoch ako vznikla, teda za bývalých dokonca až prvorepublikových, teda predvojnových časov (masarykovská idea).PB
Hodnotenie: 0   0
10:35:06 23.03.2018 [6451] Nevhodný príspevok?
Skutočne smutné zistenie pre občana. Nekompetentnosť kompetentných, zištnosť a skorumpovanosť poslancov. Ako povedal p. Bošiak, zdochol tu pes. Môžme len závistlivo pozerať hneď "za roh do Lehoty pod Vtáčnikom" . Len môžem dúfať, že nekompetentní nebudú kandidovať, a keď áno, že občania budú múdro voliť. A tiež dúfam, že poslancov, ktorí hľadia len na svoje vrecká tiež pošleme "do hája". Zažil som predvolebnú agitáciu pred kostolom a bolo to veľmi prízemné.
Hodnotenie: 0   0
09:00:04 22.03.2018 [6450] Nevhodný príspevok?
Chrániť záujmy občanov.
Ak si poslanci, ktorých primátor vo svojom príhovore nemenoval myslia, že útekom pred zodpovednosťou hlasovania na zasadnutí MsZ za niečo, alebo proti niečomu, sa zbavia zodpovednosti pred občanmi, sa veľmi mýlia. Na zajtrajšom pokračovaní zasadnutia MsZ môžu dokázať ako vážne to myslia tým zastupovaním záujmov nás občanov. Uvidíme ako budú chrániť záujmy nás občanov a mesta, uvidíme, či znovu nezahrajú hru ktorú im niekto narežíroval.
M.O.
Hodnotenie: 2   0
07:43:28 22.03.2018 [6449] Nevhodný príspevok?
Možnože je to tak, že tí z nás, ktorí sme mali to šťastie, že nám mohli rodičia vštiepiť základy poctivého a cnostného života, sa preto každé ráno zobúdzame v beznádeji na lepšie a spravodlivejšie naše mesto, možnože myslíme i na kraj a vari aj na celé Slovensko. Mnohí z nás, možnože niekde v kútiku srdca túžime, pri bezradnosti riešenia našich každodenných problémov cítiť oporu tých, ktorí riadia a rozhodujú za nás, pre nás, pre naše mesto a o našom meste. Chceme len to, aby dodržali svoj sľub, ktorý zo zákona skladajú pri každom začatí výkonu svojej funkcie, že budú dodržiavať zákony, že budú chrániť záujmy občanov, a to podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Chceme od nich tak veľa? A tak k pani poslankyni a pánom poslancom len pár slov. Hovorí sa, že politika nepozná vďačnosť. Tí, ktorí vás vyzývajú do opozície s dôrazom na to, aby ste nepracovali, môžete tak urobiť. Ja nemôžem nič iné , len Vám poradiť. Pracujte . A pracujte tak, aby ste sa medzi nami občanmi v budúcnosti dobre cítili. Kým budú v našom mestskom parlamente ľudia, ako primátorom spomínaní poslanci, naše mesto v rámci regiónu sa stratí nenávratne do stavu, ktorý nemožno inak vyhodnotiť, iba že v našom meste zdochol pes. A tak si kladiem otázku. ? Má volič slobodu rozhodovania ? Skúsenosti mi napovedajú, že určite má a jej dôsledkom je aj zodpovednosť za budúcnosť. PB
Hodnotenie: 2   0
18:30:15 19.03.2018 [6447] Nevhodný príspevok?
Chcel by som sa opytat Danka Danisa, ci v mestskom rozhlase da vyhlasit, ktorí poslanci bojkotuju zasadnutia a neprisli ani na tretie zasadanie? Aby sme my volici vedeli, ktoremu poslancovi treba podakovat za to ze nas takto zastupuje. Dakujem.
Hodnotenie: 1   0
12:07:03 18.03.2018 [6446] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň Surikata 1.

Podľa informácií, ktoré máme, je zasadnutie pozastavené a teda nie je ukončené. Čiže až keď bude zasadnutie riadne ukončené, bude uverejnený aj záznam.

Pekný deň.

Webmaster
Hodnotenie: 0   0
12:03:29 18.03.2018 [6445] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. Záznamy zo zastupiteľstva už nedávate na youtub? Alebo kde sú zverejnené? Alebo sa už nezverejňujú? Ďakujem.
Hodnotenie: 0   0
Meno:
Heslo:
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 21.03.2018
Počas likvidácie vetracej šachty nastali problémy (+FOTO)
KOŠ. Pri likvidácii bývalej vetracej šachty v Koši došlo v piatok k poškodeniu jedného z potrubí. Technickú poruchu, v súvislosti ktorej sa ľahko zranili traja zamestnanci Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), už odstránili. Informovala hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.
zobraziť podrobnosti »
12.03.2018
Zemianskymi Kostoľanmi sa od včera šíri neznámy zápach
Včera vo večerných hodinách zaznamenali obyvatelia obce neznámy zápach. „Približne od osemnástej hodiny sme dostávali od občanov informácie o šírení zápachu. Postupne sme ho mali hlásený zo všetkých častí obcí,“ informovala starostka Zemianskych Kostolian Jana Školíková.
zobraziť podrobnosti »
08.03.2018
VIDEO: Koncert k 60. výročiu založenia umeleckého školstva v Novákoch
Ak máte čas a chuť, určite si pozrite záznam z koncertu k príležitosti 60. výročia založenia umeleckého školstva v Novákoch.
zobraziť podrobnosti »
31.01.2018
Baška zložil sľub a začal nové volebné obdobie (+FOTO)
Predseda Trenčianskej župy Jaroslav Baška sa ako prvý z ôsmich predsedov krajských samospráv ujal funkcie na nové volebné obdobie.
zobraziť podrobnosti »
14.11.2017
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.