Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7722 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 17:01:17 17.11.2022 Nevhodný príspevok?
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 7718 od Vladimír uverejnený dňa 13.11.2022 o 15:28:25.
K JEHO televízii.
V nadväznosti na môj predchádzajúci príspevok č.7718 na tejto stránke, ako aj na "rozlúčkové" vídeo „dosluhujúceho“ primátora zo dňa 14.11.2022, natočené namiesto záznamu rokovania MsZ,(ktoré sa nekonalo pre neprítomnosť poslancov) sa mi žiada vrátiť k jednej veci, ktorá nie je jasná mne a domnievam sa, že aj mnohým občanom. Tou vecou je tzv. Televízia Nováky.
Čomu nerozumiem?:
V zmysle Zákona o vysielaní a retransmisii, na televízne vysielanie je treba mať licenciu a tú nemôže dostať obec. Prečo? Už trochu dávnejšie to v jednej televíznej relácii priblížili dvaja poslanci NR SR- že zákonodarca týmto zabezpečil objektivitu a nestrannosť vysielania. V prípade, že by licenciu mala obec (mesto), vysielanie by bolo plne v rukách príslušného starostu, resp. primátora. Z medializovaných informácii v posledných dňoch dedukujem, že licenciu na programovú službu TV Nováky mala mať firma Kabeltelsat. Pretože uvedená firma programovú službu TV Nováky vysielala bez udelenej licencie, Rada pre mediálne služby jej v zmysle Zákona o vysielaní a retransmisii, uložila sankciu - UPOZORNENIE NA PORUŠENIE ZÁKONA.
Dosluhujúci primátor v úvode spomenutom vídeu vyjadril istotu, že nástupom novozvoleného primátora žiadny priamy televízny prenos, resp. diskusia s vedením mesta už nebude. Objektívna otázka znie- ako je to možné tvrdiť, keď licenciu by mala mať firma Kabeltelsat? Druhá otázka - ako to doteraz fungovalo, keď si je istý, že výmenou osôb na poste primátora sa to zmení? Ak programovú službu pod názvom TV Nováky zabezpečuje firma Kabeltelsat, zrejme je na to uzatvorená riadna zmluva. Ďalšia otázka- čo zmluva obsahuje, je zverejnená? Hádam zmluva nekončí ukončením končiaceho volebného obdobia.
Určite na každom rokovaní MsZ v priebehu tohoto roka primátor obviňoval poslancov z rôznej "nekalej" činnosti s trvalou výčitkou, že neschválili peniaze na mestskú televíziu, aby sme vraj my občania neboli dobre informovaní. Čuduj sa svete, napriek neschváleným financiám priame prenosy v tomto roku fungovali tak často, ako ešte nikdy v minulosti, niekedy aj do polnoci, dokonca aj dlhšie, tiež ako nikdy v minulosti.
Je mi jasné, že mi už nikto na položené otázky odpoveď nedá a pravdupovediac, už ani nepotrebujem. Záleží na nastupujúcom primátorovi Ing. B. Adamcovi ako sa s týmito vecami popasuje tak, aby boli ako sľúbil -jasné a transparentné.
Spomínam si občas na nebohého priateľa PB, ktorý vravieval, že naša mestská televízia nie je v skutočnosti ani mestská a ani naša, ale JEHO.
V. Richter
Hodnotenie: 1   0

Kladne hodnotil:
17.11.2022 19:15:21 Ľubomír
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7723] 17.11.2022 21:19:26 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Slovenské elektrárne plánujú ukončiť prevádzku elektrárne Nováky koncom budúceho roka
Celý proces od ukončenia výroby elektrickej energie a tepla až po transformáciu celého areálu a prípravu na ďalšie využitie bude trvať niekoľko rokov.
zobraziť podrobnosti »
22.11.2022
Transparentnému psychopatovi Ing. Dušanovi Šimkovi zrazu vadí kamera
Deň pred konaním komunálnych volieb, psychopat bol nepríčetný, už mu zrejme všetko vadilo, zamkol zamestnancov v budove mestského úradu v Novákoch. V súvislosti s dosluhujúcim primátorom Šimkom a ním mnoho krát proklamovanou transparentnosťou, je na mieste otázka, prečo ak žiada transparentnosť, mu v tomto prípade vadila kamera?
zobraziť podrobnosti »
15.11.2022
Tínedžer behal po škole so sekerou. Jedno dievča sekol do čela
NOVÁKY / Na strednej odbornej škole v Novákoch došlo na začiatku vyučovania k vážnemu incidentu. Jeden tínedžer začal behať po škole so sekerou v ruke.
03.11.2022
Výsledky komunálnych volieb 2022
Výsledky komunálnych volieb 2022
zobraziť podrobnosti »
30.10.2022
Doprajte Ing. Dušanovi Šimkovi dôchodok už od 29.10.2022!
Takéto pekné venovanie odznelo 08.10.2022 v rádiu. Pevne veríme, že už toho psychopata nikto voliť nebude. Doprajte Ing. Dušanovi Šimkovi dôchodok už od 29.10.2022!
zobraziť podrobnosti »
17.10.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.