Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7721 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 13:33:13 15.11.2022
Je po voľbách, skúsme hľadieť dopredu.

Dobrý deň milí spoluobčania.

Nemal som už v úmysle vracať sa na tejto stránke ku komunálnym voľbám. Dnes však od rána ni chodia na mail z úradu správy, ktoré sa ma netýkajú, no možno naivne som si myslel, že už chodiť nebudú. Asi to ešte nejaký čas potrvá. Minulosť už jednoducho nezmeníme, preto sa treba venovať blízkej budúcnosti. Osobne som včera urobil výnimku, zrušil som dve stretnutia, aby som si mohol pozrieť MsZ, ktoré som doteraz nesledoval. Tušil som, že nebude uznášania schopné. Bol som však zvedavý, ako sa končiaci primátor rozlúči s nami občanmi. A musím sa priznať, že som vydržal až do konca jeho monológu. Začal podľa mojich predstáv. Zablahoželal zvolenému primátorovi, poslancom. Poďakoval spolupracovníkom, občanom, kolegom zo ZMOSu. Obzvlášť oceňujem, že aj manželke Evke, lebo viem, že bez rodinného zázemia sa nedá žiadna funkcia dobre zvládnuť. Tak som si povedal, dobre Dušan a teraz to ukonči. Stalo sa však to, čoho som sa obával. Pokračoval v štýle asi posledných MsZ. Neviem, či mu to niekto poradil, alebo sa sám rozhodol takto zakončiť svoj mandát. Každopádne to z môjho pohľadu nebolo šťastné. Ak mu to niekto poradil, tak by som takého priateľa, človeka, doslova hnal od seba čo najďalej. Ak sa takto rozhodol sám, tak mi ho je proste ľudsky ľúto. Keby som bol na jeho mieste ja, tak by som zvýraznil, že som mal tú česť spravovať toto mesto 28 rokov a poďakoval občanom, za prejavenú dôveru a spoluprácu. Poprial by som novému primátorovi, aby sa mu darilo a vyhol sa chybám, ktoré som, hoc neúmyselne spravil. Rovnako by som zdôraznil, že som pripravený v prípade záujmu spolupracovať, resp. v rámci možností pomôcť, či poradiť. Lenže ja nie som Dušan Šimka a naopak. Áno čaká nás ťažké obdobie a možno bude potrebné pristúpiť aj k nepopulárnym opatreniam. No to bude zrejme treba, nech by bol primátorom ktokoľvek. Nielen mesto, ale možno každá domácnosť bude musieť viac šetriť a možno si odriecť si aj veci, ktoré boli ešte „včera“ pre nás samozrejmosťou. Venovať posledný príhovor „ zlému“ kontrolórovi, neposlušným poslancom, bolo z môjho pohľadu jednoducho nešťastné. Dušan Šimka mal jednoducho inak ukončiť svoje 28 ročné pôsobenia na stoličke primátora. Ukončiť ho v štýle primátora, ktorý urobil pre Nováky hodne. Navyše, ak toto posledné obdobie ohodnotil ako svoje najúspešnejšie, tak by si mal sám sebe položiť otázku. Prečo pre neho a jeho tím, dopadli voľby zle resp. katastrofálne? Ja samozrejme na to odpoveď poznám a mohol by som o tom napísať zvlášť príspevok. Pre mňa je to však minulosť a tej sa už nehodlám venovať. Každopádne by si mal na to dať odpoveď sám končiaci primátor. Predovšetkým preto, aby sa vyhol v ďalšom živote tomu, čo zapríčinilo jeho pád.
Aby som to však skrátil. Podľa mňa Dušan Šimka nevyužil jedinečnú možnosť rozlúčiť sa s občanmi Novák nielen ako primátor, ktorý bol 28 rokov vo funkcii, ale hlavne ako človek s veľkým Č.
Takže čo záverom? Ako v iných príspevkoch aj teraz si pomôžem citátom.
„ Pojmy pomsta, dehonestovanie a odmena, do slušnej politiky nepatria.“
Bismarck

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   0

Kladne hodnotil:
15.11.2022 18:06:13 Vladimír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Slovenské elektrárne plánujú ukončiť prevádzku elektrárne Nováky koncom budúceho roka
Celý proces od ukončenia výroby elektrickej energie a tepla až po transformáciu celého areálu a prípravu na ďalšie využitie bude trvať niekoľko rokov.
zobraziť podrobnosti »
22.11.2022
Transparentnému psychopatovi Ing. Dušanovi Šimkovi zrazu vadí kamera
Deň pred konaním komunálnych volieb, psychopat bol nepríčetný, už mu zrejme všetko vadilo, zamkol zamestnancov v budove mestského úradu v Novákoch. V súvislosti s dosluhujúcim primátorom Šimkom a ním mnoho krát proklamovanou transparentnosťou, je na mieste otázka, prečo ak žiada transparentnosť, mu v tomto prípade vadila kamera?
zobraziť podrobnosti »
15.11.2022
Tínedžer behal po škole so sekerou. Jedno dievča sekol do čela
NOVÁKY / Na strednej odbornej škole v Novákoch došlo na začiatku vyučovania k vážnemu incidentu. Jeden tínedžer začal behať po škole so sekerou v ruke.
03.11.2022
Výsledky komunálnych volieb 2022
Výsledky komunálnych volieb 2022
zobraziť podrobnosti »
30.10.2022
Doprajte Ing. Dušanovi Šimkovi dôchodok už od 29.10.2022!
Takéto pekné venovanie odznelo 08.10.2022 v rádiu. Pevne veríme, že už toho psychopata nikto voliť nebude. Doprajte Ing. Dušanovi Šimkovi dôchodok už od 29.10.2022!
zobraziť podrobnosti »
17.10.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.