Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7713 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 09:36:41 30.10.2022 Nevhodný príspevok?
Zmenili sme nielen čas na hodinkách.

Dobrý deň, vážení spoluobčania.

Tak máme ďalšie voľby za sebou. Ako to už v súťaži býva jedni sú úspešní, druhí nie. Osobne som rád, že som sa mýlil v tom, že to budú voľby nie príliš slušné. Naozaj som čakal, že to bude horšie, zvlášť v súťaži kandidátov na primátora. Veď tej nenávisti, zlosti a nezmyselného osočovania bolo v našom meste počas uplynulého obdobia až, až. Rovnako som sa mýlil v tom, že rozdiel hlasov medzi víťazom a druhým v poradí bude tesný. Nezmýlil som sa však v tom, že súčasný primátor úplne prepadne. Samozrejme, osobne som rád, že zvíťazil kandidát, ktorého som volil. ( nie však môj kandidát, ako mi to napísal končiaci primátor, lebo som ho nenavrhoval ) Aj keď zvíťazil kandidát, ktorému najviac dôverujem, nevidím žiadny dôvod na nejakú veľkú oslavu. Určite vyhrať voľby je úspech a treba p. Adamcovi zablahoželať. Či však vyhrali aj občania Novák, na to dnes nedokážem teraz odpovedať, lebo to sa dozvieme až o štyri roky. Toto je totiž len začiatok nesmiernej zodpovednosti, ktorú preberá nielen za tých, ktorí ho volili, ale za všetkých občanov nášho mesta. Inak povedané, dôvod na skutočnú oslavu bude až vtedy, ak v týchto voľbách vyhrajú aj občania Novák. Pevne verím, že toto si uvedomuje aj novozvolený primátor. Má v rukách všetky tromfy, všetky esá, aby potvrdil, že naša voľba bola správna. Je predovšetkým na ňom, ako tieto tromfy a našu dôveru využije. Samozrejme, sám toto náročné obdobie asi nezvládne. Preto bude nesmierne dôležité, ako mu budú pomáhať, resp. ako budú s ním spolupracovať zvolení poslanci. Rovnako však bude dôležité aj to, akých ľudí bude mať okolo seba. Výber poslancov samozrejme neovplyvní, no výber blízkych spolupracovníkov bude záležať len na ňom.
Osobne budem však aj zvedavý, ako na úspech p. Adamca, budú reagovať počas štyroch rokov jeho protikandidáti. Minimálne by mali aspoň rešpektovať rozhodnutie občanov. Nie, nechcem tvrdiť, že vyhral ten najlepší, lebo naozaj nie je možné porovnávať dlhoročné skúsenosti už končiaceho primátora s tými, čo na tento post kandidovali prvý krát. Podľa môjho názoru, občania volili predovšetkým zmenu v spravovaní mesta a tú najpresvedčivejšie ponúkol zrejme p. Adamec. Prečo neboli úspešní jeho protikandidáti? Obom by som poradil, aby odpoveď nehľadali u nás voličov, ale hlavne u seba. Sebareflexia je vždy najlepšou odpoveďou na každý neúspech v našom živote. To hovorím predovšetkým z mojich osobných skúseností. Naposledy som ju spravil, po mojich neúspešných voľbách do VÚC Trenčianskeho kraja. Vtedy som si povedal, že to sú moje posledné voľby, lebo to čo dokážem ponúknuť, už voličov jednoducho neosloví, resp. nezaujíma. Aj na mňa jednoducho platí výrok, ktorý som na tejto stránke pred časom uverejnil:
„ Pre úspech v politike je veľmi dôležité nájsť ten správny čas, kedy treba do nej vstúpiť. No ešte dôležitejšie je z nej v správny čas odísť.“ Dnes neskromne môžem povedať, že sa mi to oboje podarilo, ako sa hovorí „ Bez straty kytičky.“
Dúfam, že svoj diel zodpovednosti za blízku budúcnosť Novák si uvedomujú aj zvolení poslanci. Tu treba jednoducho zahodiť politické trička, resp. príslušnosť k tímom, s ktorým išli do volieb. Toto totiž nie je parlamentná, ale komunálna politika. Tu by mali byť všetci spoločne s primátorom za nás, za Nováky. My sme vám dali nielen dôveru, ale aj prepožičali moc na spravovanie mesta. My sme sa rozhodli pre vás, tak je úplne normálne ak očakávame, že teraz budete vy za nás.
V závere si dovolím uverejniť citát, ktorý by nás mohol sprevádzať ďalšie štyri roky:

„Ak nedokážeme pomáhať, tak aspoň neubližujme.“ Dalai Lama

S úctou
Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
30.10.2022 12:08:55 Vladimír
30.10.2022 14:59:15 lavida
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
Vo veku sto rokov a osem mesiacov zomrel najstarší československý baník Karol Mikuláš
Život Karola Mikuláša bol spätý s baníctvom a hornou Nitrou.
zobraziť podrobnosti »
14.03.2023
Marián Miština je novým prednostom mestského úradu, vzdal sa funkcie poslanca
Mestský úrad v Novákoch má nového prednostu, Jána Martinu v tejto pozícii strieda Marián Miština.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2023
Slovenské elektrárne plánujú ukončiť prevádzku elektrárne Nováky koncom budúceho roka
Celý proces od ukončenia výroby elektrickej energie a tepla až po transformáciu celého areálu a prípravu na ďalšie využitie bude trvať niekoľko rokov.
zobraziť podrobnosti »
22.11.2022
Transparentnému psychopatovi Ing. Dušanovi Šimkovi zrazu vadí kamera
Deň pred konaním komunálnych volieb, psychopat bol nepríčetný, už mu zrejme všetko vadilo, zamkol zamestnancov v budove mestského úradu v Novákoch. V súvislosti s dosluhujúcim primátorom Šimkom a ním mnoho krát proklamovanou transparentnosťou, je na mieste otázka, prečo ak žiada transparentnosť, mu v tomto prípade vadila kamera?
zobraziť podrobnosti »
15.11.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.