Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7708 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 14:14:29 25.10.2022
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 7706 od Ľubomír uverejnený dňa 24.10.2022 o 17:22:32.
Pán Dzurák! Reagujem na váš príspevok 7706.
Je ťažké byť poslancom, nakoľko nevyhoviete všetkým. Keď zahlasujete za niečo, čo považujete za dobré - ste kariérista. Keš zahlasujete protu – ste burič.
Viem to zu vlastnej skúsenosti a vtedy neboli medziľudské vztahy tak narušené, jako dnes.
Nie som prezliekač kabátov, ani som nebol. Ja budem voliť Ing. Adamca a môžte ma aj obesiť. Ja som si vždy stál za svojimi slovami a až by som sa aj ocitol po volbách medzi poslancami, bez ohľadu, kto vyhraje volby primátora, kľudne sa pozriem do očí aj Ing. Šimkovi, aj Mgr. Hornej. Dôvodov je viac jako dosť.
Dvaja kohúti na jednom smetisku – mali sa jako prasa v žite. Naraz sa imto máli. Starý kohút sa drí zubami nechtami a mladému kohútovi sa polovica smetiska máli…
Zalistujme si trochu v histórii
1.Aby sa televízia nestala televíziou jedného člověka (č osa aj žiaľ stalo), navrhlo som zriadiť Mediálnu radu (Redakčná rada apod.). To nie je cenzúra. To je dozor, aby sa dodržala programová štruktúra posľa licencie. Výber témat, posúdenie a prispeť by mohli svojimi materiálmi (fotografie, videa). Keby bola tá rada, nestane sa to, čo sa stávalo.
„ Hajnoviča vystrihnúť!“
„Ja som točil rozhovor s rybármi. Nie politiku.“
To je jedno. Hajnoviča vystrihnúť.
Nestalo by sa napr aj to, keď niekto navrhlo, aby som aj videa strihal, keď som ich natočil, najlepšie to pozná autor. Vtedy odznelo:“Theisa v žiadnom prípade! On by dal aj to, čo my nechcem… A tak aj vyzeralo.
Natočil som reportáž“Stretnutie starostov, primátorov a riaditeľov závodov.“ Text sa písal v kancelárii a video sa strihalo v štúdiu. A výsledok? Text:“…Bol prítomný aj riaditeľ elektrárne p. Sestrienka“ a na obrazovke bol Ing. Krcha…
„Psíčkari nechávajú extrementy po pscoch“ – V zábere bola psíčkarka, ktorá si POCTIVO po psíkovi zbiera. Záber extrementu od vlčiaka na chodníku sa vystrihol, lebo to bolo „negustovné“…. Počúvate rozhlas, niekto túruje auto, alebo v zime při zdobre zavretom okne nepočujete, že hraje rozhlas. Kým zapnete televízor – zpráva skončí. Navrhol som, aby bol mestský rozhlas dostupný každému. V istej oblasti (nepíšem kde, lebo tu sa nápady kradnú a privlastňujú) majú malú skrinku s reprákom. (hlasitosť sa dá regulovať). V repráku počujete rozhlas, ani jedna zpráva vám neujde.(Je to súčasť káblového rozvodu.) Reakcia? „Hahaha, to je drahé.“ (Ozaj? Káble sú natiahnuté.)
Navrhol som, aby město zakúpilo autobus, aspoň malý. Vtedy mali jediný autobus Zemianske Kostoľany. Reakcia:“Hahaha. To je drahé. Je lepšie autobus objednať od SAD-ky.)… (Dnes už to nie je aktuálne. Máme dopravcu, ale tomu nášmu sa škrtajú dotácie.)
Keďže som už mojich mladých liet esterne spolupracoval s médiami, bol som požiadaný, aby som zistil informácie, jako zmodernizovať osvetlenie v DK. Doniesol som opečiatkovaný projekt aj s prospektmi.ZADARMO, kamarátsky. Ani od města, ani odo mňa nebola požiadavka zaplatiť za projekt. Bolo to kamarátsky. Nákupná cena techniky by bola 40% pôvodnej, nakoľko Štátne divadlo nakupuje spústu techniky a majú maximálnu zľavu. Jako bonus bolio ponúknuté ZADARMO dve funkčné zariadenia, ktoré už v divadle neboli kapacitne postačujúce… Ani ďakujem. Projekt skončil v koši. Zobral som si zpäť aspoň tie prospekty.
Bol som v Dozornej rade. Na privítanie sme si vypočuli:“Aj keď ste dozorná rada, to neznamená, že sa mi budete hrabať v zásuvkách. Ja usúdim, čo je žiadúce.“ A predseda dozornej rady:…“…Tak. Napíš mi zápisnicu a ja ti ju potom podpíšem.“…
Manažérka istej skupiny:“Števko! Nemohol si napísať, že je to tvoja parketa? Boli by sme tú cenu okresali.“
„Milka! Jako som ti mohlo napísať, keď som sa iba z plagátu dozvedel, že prídete do Novák?“
At o som bol v dozozornej rade, v kultúrnej komisii a plagáty som lepil jako zamestnanec na VPP…
50 rokov DK. V suteréne som našiel archív bývalého Filmového krúžku při CHZWP. Zaprášené, vysušené filmy. Pýtal som si zopár filmov. (celkom 6 kotúčov.) Zregeneroval som ich, aby sa dali premietať. (Vďaka schopnostiam, ktoré som získal v médiach a hlavne ZADARMO.) Z tých filmov, p. Kormaňák (za väčší obnos, jako mi je známe),zdigitalizoval zopár záberov, z kterých sa spravil šot, ktorý sa na programe premietol. Boli tam napr. zábery z roku 1959 – otváranie DK v roku 1959. (Vtedy to bol ZK-ROH při CHZWP.) Vzácne dokumenty. K ďaľším filmom som sa už nedostal… Keď sa pripravoval program na 60 rokov DK, zo skrine sa vyparili všetky filmy. Vyhodili ich? Nie! Zmizli iba kotúče a v skrini ostali iba prázne kartónové krabice. Spočítal som ich, bolo ich tam 72 kusov…
Podľa scenára sa mali premietnúť všetky filmy, ktoré som zachránil. (To sa aj stalo.) kdeže ide o verejnú produkciu, vybavil som si jednorázovú licenciu na premietanie v SOZE. Doklad mi vydala aj LITA. Žiaľ, aspoň 20 minút skôr som musel ukončiť premietanie na príkaz primátora a on premietol záznam „Vtipnejší vyhráva“, v ktorom sa on prezentoval. A bez licencie. Výrobca VTV sice zanikla, ale všetky práva prebrala nástupnická inštitúcia.
A perlička na záver. Z archívu RTVS a SFÚ som vytiahol prvé záznamy natočené v Novákoch. (A tu je ten prípad, keď niekto ukradne nápad – premietnúť historický záznam.).
RTVS - Prvý záznam je z roku 1961
SFU - …… rok 1953.
Primátor má z roku 1998… Ale bol tam primátor…
Oldo Hlaváček nemá verejne dostupné telefónne číslo. Poskytla mi ho p. Izabela Pažítková zo SND v Bratislave.
Primátor bolv Bratislave. Tam zistil, že je to „pevná linka.“
„Veď ste tam. Adresu máte. Býva na Palisádach.“
„Ja nemám čas blúdiť. Ja neviem, kde to môže byť.“
To nebol dôvod. Dôvod bol celkom inde.
A to je iba malý výber.
Viete už prečo volím Ing. Adamca…
Hodnotenie: 0   2

Kladne hodnotil:
Záporne hodnotil:
26.10.2022 04:19:32 fofo23
26.10.2022 14:06:03 Theis


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Slovenské elektrárne plánujú ukončiť prevádzku elektrárne Nováky koncom budúceho roka
Celý proces od ukončenia výroby elektrickej energie a tepla až po transformáciu celého areálu a prípravu na ďalšie využitie bude trvať niekoľko rokov.
zobraziť podrobnosti »
22.11.2022
Transparentnému psychopatovi Ing. Dušanovi Šimkovi zrazu vadí kamera
Deň pred konaním komunálnych volieb, psychopat bol nepríčetný, už mu zrejme všetko vadilo, zamkol zamestnancov v budove mestského úradu v Novákoch. V súvislosti s dosluhujúcim primátorom Šimkom a ním mnoho krát proklamovanou transparentnosťou, je na mieste otázka, prečo ak žiada transparentnosť, mu v tomto prípade vadila kamera?
zobraziť podrobnosti »
15.11.2022
Tínedžer behal po škole so sekerou. Jedno dievča sekol do čela
NOVÁKY / Na strednej odbornej škole v Novákoch došlo na začiatku vyučovania k vážnemu incidentu. Jeden tínedžer začal behať po škole so sekerou v ruke.
03.11.2022
Výsledky komunálnych volieb 2022
Výsledky komunálnych volieb 2022
zobraziť podrobnosti »
30.10.2022
Doprajte Ing. Dušanovi Šimkovi dôchodok už od 29.10.2022!
Takéto pekné venovanie odznelo 08.10.2022 v rádiu. Pevne veríme, že už toho psychopata nikto voliť nebude. Doprajte Ing. Dušanovi Šimkovi dôchodok už od 29.10.2022!
zobraziť podrobnosti »
17.10.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.