Online 3 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7695 v téme Šport zo dňa 19:36:48 19.09.2022 Nevhodný príspevok?
Odišiel dobrý kamarát, futbalový spoluhráč i tréner.

Tak to žiaľ už v živote chodí. Všetko na tejto zemi, všetko čo má v našom živote začiatok, má i svoj koniec. Každý z nás tento zákon prírody pozná a vieme, že raz príde, no predsa nás vždy zaskočí a zarmúti, ak odíde blízky človek, či kamarát. Aj preto ma zaskočila správa, že môj bývalý spoluhráč a tréner Imro Görcs prehral svoj boj s chorobou. Preto si dovolím, určite aj v mene ďalších spoluhráčov spomenúť na nášho spoluhráča a kamaráta aspoň pár vetami.Svojich priateľov každý z nás získava počas celého života, či už v práci, v športe, v záujmových a spoločenských organizáciách, alebo pri rôznych príležitostiach. Ja som Imra spoznal pri futbale. Naozaj málokedy som stretol, tak zanieteného človeka pre futbal. Na prelome 70-80 rokov minulého storočia sme spolu hrávali okresnú súťaž v nováckom béčku. On bol brankár, ja obranca, tak sme boli často na ihrisku v kontakte. V tom čase bol z nás najstarší a najskúsenejší, tak tí mladší mali z neho prirodzený rešpekt. No nebolo to len kvôli veku, ale aj jeho futbalovým kvalitám. Mnohokrát bol ten, ktorý musel napravovať naše chyby v obrane, mnohokrát nás podržal, mnohokrát sme vďaka nemu odišli z ihriska ako víťazi. Potom prišiel čas, aby zavesil kopačky na klinec a zo spoluhráča sa stal prakticky zo dňa na deň náš tréner. Ešte dnes si pamätám, ako prišiel na prvý tréning ako tréner a v ruke mal veľkú písanku a futbalovú brožúru. Tak som sa ho hneď opýtal, na čo mu to je. Odpovedal, že aj B-mužstvo potrebuje skvalitniť tréningy a metodiku. Len som pokrútil hlavou a pomyslel som si, že to má asi pre tých mladších. No mýlil som sa. Nedaroval nič ani nám starším. Výsledok jeho trénerskej práce sa dostavil prakticky o rok, keď sme v roku 1982 vyhrali finále 3. ročníka Pohára SNP, ktorý každoročne usporiadal výbor okresného futbalového zväzu v Prievidzi. Svoje trénerské metódy preniesol aj do A-mužstva Novák, ktoré nepretržite trénoval v ročníkoch 1984/85 až do ročníka 1988/89. Pod jeho vedením v ročníku 1985/86 postúpili Nováky z I. triedy do Krajského majstrovstva. S futbalom sa však ani potom nerozlúčil. Nejaký čas bol trénerom v neďalekom Podhradí, neskôr pomáhal ako funkcionár vo futbalom oddiele v našom meste. Aj preto je úplne samozrejmé, že ho oslovili autori knihy „ 75 rokov futbalu v Novákoch“ aby im pomohol svojimi materiálmi, poznatkami a spomienkami, pri zostavovaní tejto vzácnej publikácie o futbale v našom meste. Je pravdou, že v posledných rokoch sme sa stretali už viac-menej náhodne. No vždy pri takýchto stretnutiach sa zvrtla reč na časy, keď sme spolu behali po trávnikoch, keď sme sa spolu tešili z víťazstiev, no vedeli sme sa rýchlo vyrovnať aj s prehrami. Proste taký je šport a ten vytvára priateľstvá i krásne spomienky na celý život.
Milý Imriško, bolo mi cťou spolu s Tebou behať po futbalových trávnikoch a ďakujem osudu, že som Ťa spoznal.

Česť Tvojej pamiatke.
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 0   0


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Dušan Šimka robí nákupy v Tesku, ale za vaše dane! Aj vy máte vždy také štedré Vianoce?
Ing. Dušan Šimka ako primátor mesta ma veľa práce, lebo chodí na nákupy do TESCA, vraj nakupuje pre mesto. Ale nakupuje, zrejme podľa neho nevyhnutný tovar a to chrumky, chipsy, víno, šampanské, Johnnie Walker whiskey, vodka, baterky, usb klúče, externy disk, pamäťové karty, rádio, sklo na mobil, nabíjačky, televízor, anténový kábel, kalendáre, taška na notebook, myš, klávesnica, a podobne. Vraj šetrí mestu peniaze, lebo nakupuje v akcii. Nakúpil aj 110 fliaš šampanského, 115 fliaš vína a podobne. A toto mu niekto verí? Ísť pred Vianocami v čase zákazu vychádzania na nákupy takmer každý deň v týždni, nakupovať a dávať to preplácať na úrade. Dajte to ako „repre“ náklad. Niekto si tu robí rodinné nákupy a my občania mu to preplácame? To už sme naozaj takí hlupáci, že mu to veríme? Za tri roky skromný nákup v hodnote viac ako 5200€, ktoré nie sú v súlade so zákonom. Za 4 dni rodinný nákup v hodnote 1528,05€! Ako by povedal sám primátor Ing. Dušan Šimka: „Neskutočné chapúnstvo!“ Viac vo videu.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 02.10.2022
Vystupovanie Ing. Dušana Šimku na MsZ
Toto Dušan stihol len za tento polrok. Veľa toho sme mu odpustili, lebo video by malo hodinu. (Ing. Dušan Šimka – primátor mesta Nováky) NAJBLIŽŠIE VOĽBY: 29. októbra 2022
zobraziť podrobnosti »
25.09.2022
Ing. Dušan Šimka vybuchol po odhaleniach hlavného kontrolóra
Soudruh Dušan Šimka je magor a musí pracovat pod dozorem vyzkušeného pracovníka. Psychicky by pobyt ve městě nevydržel, kromě toho je chovatelem holubů, což by v Praze nemohl. Tečka. Ale nemůžeš napsat magor. Poloviční blázen bych napsal.
zobraziť podrobnosti »
21.09.2022
VOĽBY 2022 - informácie
Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
zobraziť podrobnosti »
15.09.2022
Ing. Dušan Šimka čelí obvineniam - nezákonná odmena 3.551,00€
Ing. Dušan Šimka čelí obvineniam z: - neoprávnené obohatenie - neoprávnene nakladanie s verejnými financiami - zneužívanie právomoci verejného činiteľa z dôvodu, že si neoprávnene vyplatil odmenu asi vo výške 3.551,00€ (k 60. narodeninám), čím mal spôsobiť škodu mestu Nováky vo výške 4.793,00€.
zobraziť podrobnosti »
24.06.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.