Online 5 ľudí. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7694 v téme Politika zo dňa 21:01:17 18.09.2022
Pán Dzurák!
Prečítal som si dôkladne váš článok. Vážim si vyváženosť, fakty a záver článku je najvýstižnejší.
Na základe Vašich rád, ako vstupovať do politiky a nie iba poklonkovať, zaspomínam trochu na situáciu, ktorá vládla v čase, keď som aj ja bol poslancom (2006-2010).
Za našich čias bola iná atmosféra a niečo sme aj dokázali. Aktivity a následné výsledky boli. Odovzdali sme niečo tomu mestu. Boli aj recepcie. Boli tu osobnosti... Novácky letný deň bol na úrovni, boli tu kvalitní speváci, aj kapely. Nie ako dnes, keď príde kapela podľa vzoru " štyria muzikanti z piatych dedín"...
Vtedy bola väčšia súdržnosť a vzťahy boli omnoho lepšie, ako dnes. Ale vinu treba hľadať na obi dvoch stranách.
S primátorom sa dalo jednať a dokázal prijať aj kritiku. Dnes je ako tiger. Uráža, podceňuje, vyhráža sa... Vtedy to nebolo.
Vstupy do politiky boli síce tiež poznačené rôznymi špekulantmi. Raz večer sa mi nanominoval do bytu pán, ktorého vraj poslal predseda OV KSS, aby mi "pomohol" pri voľbách. Vypytoval sa ma na záľuby, zážitky, veselé príhody. Zaspomínal som aj na spolužiačku a jej životnú karieru. Vtedy mi "poradil", aby som to na kortešačky použil, lebo ľudom treba do hlavy natlačiť kaleráby. A prečo by som to mal robiť? Aký ja mám na tom podiel, že spolužiačka je právničkou, má reklamnú agentúru, pracuje pre zahraničný obchod a jej manžel je generálny honorárny konzul? Čo ja mám s tým? To nie sú moje zásluhy, ale jej... Rozišli sme sa s tým, ž:"Tebe nemá cenu radiť, aj tak ma nepočúvaš. Ľudí treba o***(klamať)... Žlč mi vystúpila, keď som si jeho nomináciu overil u predsedu OV-KSS a on toho človeka ani nepozná, nikoho neposlal. "ako môžem nieho poslať na váš byt ?" ˇˇCo mala tá agitácia znamenať - neviem...
Podal som kandidatúru. Je veľa vecí, ktoré by sa dali vyriešiť, znormalizovať.
V oblasti kultúry, ale aj v meste.
Teraz nemám zábrany. Vtedy som mal zábranu v tom, že mi partnerka povedala:"Veľa nerýp , vieš že robím opatrovateľku." Ale aj primátor zmýšľal v podobnom garde:"Viete, že Vaša družka robí opatrovateľku."...
Boli rôzne situácie. Deň pred zasadnutím bolo mydlenie mozgov. Preberali sme materiály, ktoré sme mali na druhý deň prejednávať a bolo nám naznačené, ako "by sme mali" hlasovať.
Keď som hlasoval inak, kolega poslanec mi povedal:"Ty si nemtavý? Ako sme sa včera dohodli?" "Ja som sa na ničom nedohodol - povedal som." Ja som sa oboznámil o tom, čo budeme riešiť a hlasoval som podľa môjho najlepšieho vedomia a svedomia."
"A ty si z akej galaxie?" - bola reakcia...
Poslancoval som za 2. volebný obvod.
Jedného dňa som si zobral kameru a začal som na Šimonovskej ulici. Predstavil som sa, porozprával som sa o tom, čo sa im v meste páči, čo nepáči a čo navrhujú." Buď do kamery, alebo aj mimo kamery. Prešiel som iba šesť domov a dostal som od poslanca világoš." Čo stváraš? Ty tu nebývaš."
"Poslancujem za dvojku"
"To je jedno, ty sa staraj v kolónie a nie tu." A potom, je to zbytočné. Cenzúru aj tak robí primátor... A to bola pravda.
Čo sa týka cenzúry, toho je viac...
Mali sme spolu AŽ tri krát zariadené videoštúdio a všetko sa vyparilo...
A keď mňa navrhli naaby som aj strihal videa, keď ich natáčam, alebo aby som bol prítomný pri strihu, vtedy bol daný jasný ortieľ:"Theisa v žiadnom prípade. On by dal tam aj to, čo my nechceme."... Toto primátor nepovedal!
Kampaň robiť nebudem. Kto ma pozná, ten vie o koho ide. Kto chce, ten ma zvolí. Keď neprejdem, zvet sa nezrúti.
Apropo. Práve dnes som dostal na FB do súkromnej zprávy dve zábery s mojim profilom. Bez vysvetlenia...Žeby antikampaň?"
Hodnotenie: 0   0


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Dušan Šimka robí nákupy v Tesku, ale za vaše dane! Aj vy máte vždy také štedré Vianoce?
Ing. Dušan Šimka ako primátor mesta ma veľa práce, lebo chodí na nákupy do TESCA, vraj nakupuje pre mesto. Ale nakupuje, zrejme podľa neho nevyhnutný tovar a to chrumky, chipsy, víno, šampanské, Johnnie Walker whiskey, vodka, baterky, usb klúče, externy disk, pamäťové karty, rádio, sklo na mobil, nabíjačky, televízor, anténový kábel, kalendáre, taška na notebook, myš, klávesnica, a podobne. Vraj šetrí mestu peniaze, lebo nakupuje v akcii. Nakúpil aj 110 fliaš šampanského, 115 fliaš vína a podobne. A toto mu niekto verí? Ísť pred Vianocami v čase zákazu vychádzania na nákupy takmer každý deň v týždni, nakupovať a dávať to preplácať na úrade. Dajte to ako „repre“ náklad. Niekto si tu robí rodinné nákupy a my občania mu to preplácame? To už sme naozaj takí hlupáci, že mu to veríme? Za tri roky skromný nákup v hodnote viac ako 5200€, ktoré nie sú v súlade so zákonom. Za 4 dni rodinný nákup v hodnote 1528,05€! Ako by povedal sám primátor Ing. Dušan Šimka: „Neskutočné chapúnstvo!“ Viac vo videu.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 02.10.2022
Vystupovanie Ing. Dušana Šimku na MsZ
Toto Dušan stihol len za tento polrok. Veľa toho sme mu odpustili, lebo video by malo hodinu. (Ing. Dušan Šimka – primátor mesta Nováky) NAJBLIŽŠIE VOĽBY: 29. októbra 2022
zobraziť podrobnosti »
25.09.2022
Ing. Dušan Šimka vybuchol po odhaleniach hlavného kontrolóra
Soudruh Dušan Šimka je magor a musí pracovat pod dozorem vyzkušeného pracovníka. Psychicky by pobyt ve městě nevydržel, kromě toho je chovatelem holubů, což by v Praze nemohl. Tečka. Ale nemůžeš napsat magor. Poloviční blázen bych napsal.
zobraziť podrobnosti »
21.09.2022
VOĽBY 2022 - informácie
Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
zobraziť podrobnosti »
15.09.2022
Ing. Dušan Šimka čelí obvineniam - nezákonná odmena 3.551,00€
Ing. Dušan Šimka čelí obvineniam z: - neoprávnené obohatenie - neoprávnene nakladanie s verejnými financiami - zneužívanie právomoci verejného činiteľa z dôvodu, že si neoprávnene vyplatil odmenu asi vo výške 3.551,00€ (k 60. narodeninám), čím mal spôsobiť škodu mestu Nováky vo výške 4.793,00€.
zobraziť podrobnosti »
24.06.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.