Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7693 v téme Politika zo dňa 13:21:54 14.09.2022 Nevhodný príspevok?
„Pre úspech v politike sú dôležité dve veci. Treba v správny čas do nej vstúpiť. Ešte dôležitejšie je v správny čas z nej odísť.“

Dobrý deň, vážení spoluobčania.

Dnes mi priateľ poslal zoznam kandidátov na primátora i poslancov MsZ v našom meste. Niektoré mená ma potešili, nad niektorými som len krútil hlavou. Samozrejme kandidovať má právo každý občan, ktorý spĺňa podmienky. Osobne pokladám každé voľby za súťaž. Na rozdiel od športu, tu však vždy nevyhrávajú tí najlepší. V športe vyhrá ten, kto strelí viac gólov, najrýchlejšie beží, či najďalej doskočí. Voľby majú odlišné pravidlá i kritéria, ktoré určujú víťazov. Mnohokrát pri rozhodovaní záleží na tom, či je to kamarát, sused, bývalý spolužiak, rodina..... Dokonca mám známeho, ktorý vždy volí tých, ktorí najmenej sľubujú. Vraj potom je najmenej sklamaný. Samozrejme aj ja mám svoje kritéria, no sú trošku odlišné od tých, ktoré som práve spomenul. Predovšetkým očakávam to, aby každý kandidát jasne vysvetlil, prečo kandiduje, čo chce v našom meste zlepšiť, resp. úplne zmeniť. Volebné programy sú síce pekné a potrebné, no mnohokrát ako sa hovorí : „Papier znesie všetko.“
Pokiaľ sa jedná o voľbu primátora tam mám už dnes úplne jasno a som rád, že nakoniec sú len traja kandidáti. Bude určite zaujímavé sledovať ich vzájomný súboj aj keď moju voľbu to určite neovplyvní, lebo budem vychádzať z osobného poznania a to už nezmení žiaden papier, slogan, ani sľub.
Zložitejšie to budem mať s voľbou poslancov. Tu si budem musieť okrem osobného poznania, vytvoriť názor aj z ich vystúpení, či rôznych prezentácií. Osobne by mi vyhovovalo, keby naše mesto malo tak, ako napr. Bojnice, či Lehota pod Vtáčnikom jeden volebný obvod, čo by mi umožňovalo voliť všetkých 11 poslancov. Nakoniec všetci 11 budú spravovať mesto a budú našimi poslancami bez ohľadu na volebný obvod. Som presvedčený, že by potom to MsZ vyzeralo inak. No čo už, budem si musieť vybrať svojich zástupcov, len zo svojho volebného obvodu. Verím však, že hlavne tí, ktorí sú momentálne pre mňa veľkou neznámou, využijú nasledujúce dni a týždne k tomu, aby dali o sebe, svojich predstavách pre nás voličov, čo najviac informácii, aj keď tu mám pomerne jasno aspoň v tom, koho voliť určite nebudem.
No a na záver, tak ako v úvode si dovolím dať všetkým kandidátom jednu radu. V slušnej a zodpovednej politike platí aj táto zásada. „ V prípade zvolenia, si treba uvedomiť, že budete reprezentovať aj tých, ktorí vás nevolili, resp. budú vás kritizovať. Totiž nie všetci, ktorí vás budú chváliť, sú vaši priatelia. Naopak, nie všetci ktorí vás budú kritizovať, sú vaši nepriatelia. To samozrejme platí i v našom živote.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
15.09.2022 19:53:43 Vladimír
18.09.2022 18:55:54 Theis
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Dušan Šimka robí nákupy v Tesku, ale za vaše dane! Aj vy máte vždy také štedré Vianoce?
Ing. Dušan Šimka ako primátor mesta ma veľa práce, lebo chodí na nákupy do TESCA, vraj nakupuje pre mesto. Ale nakupuje, zrejme podľa neho nevyhnutný tovar a to chrumky, chipsy, víno, šampanské, Johnnie Walker whiskey, vodka, baterky, usb klúče, externy disk, pamäťové karty, rádio, sklo na mobil, nabíjačky, televízor, anténový kábel, kalendáre, taška na notebook, myš, klávesnica, a podobne. Vraj šetrí mestu peniaze, lebo nakupuje v akcii. Nakúpil aj 110 fliaš šampanského, 115 fliaš vína a podobne. A toto mu niekto verí? Ísť pred Vianocami v čase zákazu vychádzania na nákupy takmer každý deň v týždni, nakupovať a dávať to preplácať na úrade. Dajte to ako „repre“ náklad. Niekto si tu robí rodinné nákupy a my občania mu to preplácame? To už sme naozaj takí hlupáci, že mu to veríme? Za tri roky skromný nákup v hodnote viac ako 5200€, ktoré nie sú v súlade so zákonom. Za 4 dni rodinný nákup v hodnote 1528,05€! Ako by povedal sám primátor Ing. Dušan Šimka: „Neskutočné chapúnstvo!“ Viac vo videu.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 02.10.2022
Vystupovanie Ing. Dušana Šimku na MsZ
Toto Dušan stihol len za tento polrok. Veľa toho sme mu odpustili, lebo video by malo hodinu. (Ing. Dušan Šimka – primátor mesta Nováky) NAJBLIŽŠIE VOĽBY: 29. októbra 2022
zobraziť podrobnosti »
25.09.2022
Ing. Dušan Šimka vybuchol po odhaleniach hlavného kontrolóra
Soudruh Dušan Šimka je magor a musí pracovat pod dozorem vyzkušeného pracovníka. Psychicky by pobyt ve městě nevydržel, kromě toho je chovatelem holubů, což by v Praze nemohl. Tečka. Ale nemůžeš napsat magor. Poloviční blázen bych napsal.
zobraziť podrobnosti »
21.09.2022
VOĽBY 2022 - informácie
Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
zobraziť podrobnosti »
15.09.2022
Ing. Dušan Šimka čelí obvineniam - nezákonná odmena 3.551,00€
Ing. Dušan Šimka čelí obvineniam z: - neoprávnené obohatenie - neoprávnene nakladanie s verejnými financiami - zneužívanie právomoci verejného činiteľa z dôvodu, že si neoprávnene vyplatil odmenu asi vo výške 3.551,00€ (k 60. narodeninám), čím mal spôsobiť škodu mestu Nováky vo výške 4.793,00€.
zobraziť podrobnosti »
24.06.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.