Online 3 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7691 v téme Politika zo dňa 17:36:02 31.08.2022

Dobrý deň, vážení spoluobčania.

Karty sú rozdané, kocky sú hodené. Verím, že všetci tí, ktorí sa rozhodli v októbrových voľbách kandidovať, sa úspešne zaregistrovali. No a my voliči sa postupne budeme o ich predstavách o Novákoch, dozvedať z rôznych materiálov, osobných stretnutí a možno aj na tejto stránke, ktorú by určite mali na svoju propagáciu využiť. Budú mať na to necelé 2 mesiace, aby nás presvedčili o tom, komu máme zveriť spravovanie nášho mesta. Nasledujúce štyri roky budú totiž nielen pre nás obyvateľov, ale aj mesto asi najťažšie a najzložitejšie. Príčiny samozrejme všetci poznáme. Rôzne varianty Covidu, vojna na Ukrajine, skončenie ťažby uhlia v regióne, zvyšovanie cien potravín, tovarov, energií, ... S tým všetkým sa budeme v nasledujúcich rokoch stretávať, to všetko budeme musieť riešiť, aby sme zachovali chod mesta a dôstojnú životnú úroveň pre všetkých spoluobčanov. Tu už naozaj nebude čas, ani priestor, na neustále hrabanie sa v minulosti, ani venovať dlhý čas na MsZ účelovo zostrihaným videám a neustálemu osočovaniu sa. Bude treba riešiť zložitú prítomnosť, tak zo strany primátora, ako aj zo strany poslancov a samozrejme aj pracovníkov MsÚ. Preto bude potrebné zvoliť takých ľudí, ktorí sa budú navzájom rešpektovať a dokážu vytvoriť kolektív, ktorý náročné obdobie zvládne. Zvolený primátor by mal byť prirodzenou autoritou pre poslancov i pre nás občanov. Jeho prvoradou úlohou, by malo byť spájať a nie rozdeľovať. Mal by presvedčiť novozvolených poslancov i pracovníkov úradu, že len spoločným úsilím sa dá zvládnuť aj to najťažšie obdobie. Primátor by sa mal obklopiť ľuďmi, ktorí sa dokážu vzájomne rešpektovať a ctiť, ktorí dokážu vytvoriť tím a pracovať pre spoločný úspech. No nebolo by dobré, aby sme sa sústredili len na voľbu primátora, aj keď táto voľba je pre mesto nesmierne dôležitá. Rovnakú pozornosť by sme mali venovať aj voľbe poslancov. Každopádne by sme sa nemali uspokojiť s tým, že nám postačí, ak zvolený poslanec bude chodiť na MsZ, tam bude nejako hlasovať a tým bude jeho mandát naplnený. To potom stačí, ak za volebnou plentou zavrieme oči a zakrúžkujeme kohokoľvek z kandidátov. Určite mi dáte za pravdu, že chodiť len na zastupiteľstvá a tam nejako hlasovať, dokáže každý občan Novák. Ak podceníme voľbu poslancov, tak na to doplatíme proste všetci. Som presvedčený, že väčšina z nás si neželá pokračovanie terajšej úrovne nášho zastupiteľstva. Veď zabávajú sa na nás v celom regióne. Verte, že o tom niečo viem, lebo denne sa stretávam, píšem si, resp. telefonujem s množstvom ľudí z blízkeho okolia. Možno keby sme nešli do ťažkého obdobia, keby sme už v Novákoch všetko mali a nič nepotrebovali, tak „ Ber to čert“. Veď aj zábava je dôležitou súčasťou nášho života. No nevidím dôvod, aby to bolo na úkor nás.
Vážení spoluobčania, nepodceňme dôležitosť týchto volieb pre naše mesto. Využime tieto dva mesiace na to, aby sme sa o kandidátoch dozvedeli čo najviac. No a samozrejme, aby jednotliví kandidáti nám dali o sebe i svojich predstavách o budúcnosti Novák, čo najviac informácií. Verím, že aj spoločenské, záujmové organizácie, či združenia v našom meste, vytvoria vo svojich kluboch priestor na prezentáciu, minimálne kandidátov na primátora. Obraciam sa však aj k tej mladšej generácii, aby išli voliť a volili čo najzodpovednejšie. Oni totiž, by mali hlavne rozhodovať o tom, v akom meste chcú žiť, ako by mali Nováky vyzerať minimálne v blízkej budúcnosti, akí ľudia, by mali naše mesto spravovať.
S úctou
Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
01.09.2022 05:22:52 Vladimír
18.09.2022 21:04:02 Theis
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Dušan Šimka robí nákupy v Tesku, ale za vaše dane! Aj vy máte vždy také štedré Vianoce?
Ing. Dušan Šimka ako primátor mesta ma veľa práce, lebo chodí na nákupy do TESCA, vraj nakupuje pre mesto. Ale nakupuje, zrejme podľa neho nevyhnutný tovar a to chrumky, chipsy, víno, šampanské, Johnnie Walker whiskey, vodka, baterky, usb klúče, externy disk, pamäťové karty, rádio, sklo na mobil, nabíjačky, televízor, anténový kábel, kalendáre, taška na notebook, myš, klávesnica, a podobne. Vraj šetrí mestu peniaze, lebo nakupuje v akcii. Nakúpil aj 110 fliaš šampanského, 115 fliaš vína a podobne. A toto mu niekto verí? Ísť pred Vianocami v čase zákazu vychádzania na nákupy takmer každý deň v týždni, nakupovať a dávať to preplácať na úrade. Dajte to ako „repre“ náklad. Niekto si tu robí rodinné nákupy a my občania mu to preplácame? To už sme naozaj takí hlupáci, že mu to veríme? Za tri roky skromný nákup v hodnote viac ako 5200€, ktoré nie sú v súlade so zákonom. Za 4 dni rodinný nákup v hodnote 1528,05€! Ako by povedal sám primátor Ing. Dušan Šimka: „Neskutočné chapúnstvo!“ Viac vo videu.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 02.10.2022
Vystupovanie Ing. Dušana Šimku na MsZ
Toto Dušan stihol len za tento polrok. Veľa toho sme mu odpustili, lebo video by malo hodinu. (Ing. Dušan Šimka – primátor mesta Nováky) NAJBLIŽŠIE VOĽBY: 29. októbra 2022
zobraziť podrobnosti »
25.09.2022
Ing. Dušan Šimka vybuchol po odhaleniach hlavného kontrolóra
Soudruh Dušan Šimka je magor a musí pracovat pod dozorem vyzkušeného pracovníka. Psychicky by pobyt ve městě nevydržel, kromě toho je chovatelem holubů, což by v Praze nemohl. Tečka. Ale nemůžeš napsat magor. Poloviční blázen bych napsal.
zobraziť podrobnosti »
21.09.2022
VOĽBY 2022 - informácie
Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
zobraziť podrobnosti »
15.09.2022
Ing. Dušan Šimka čelí obvineniam - nezákonná odmena 3.551,00€
Ing. Dušan Šimka čelí obvineniam z: - neoprávnené obohatenie - neoprávnene nakladanie s verejnými financiami - zneužívanie právomoci verejného činiteľa z dôvodu, že si neoprávnene vyplatil odmenu asi vo výške 3.551,00€ (k 60. narodeninám), čím mal spôsobiť škodu mestu Nováky vo výške 4.793,00€.
zobraziť podrobnosti »
24.06.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.