Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7688 v téme Politika zo dňa 18:15:25 09.08.2022 Nevhodný príspevok?
„Každý kto chce vstúpiť do politiky na akejkoľvek úrovni, musí rátať s istou dávkou kritiky na svoju osobu. Naopak, ako zvolený politik, by nemal reagovať podráždene, dehonestujúco, či osočujúco na tých, ktorí ho kritizujú.“

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Komunálne i voľby do VÚC sú doslova predo dvermi. Je tu opäť dôvod na vyhodnotenie činnosti tých, ktorým sme dali v minulých voľbách dôveru. No je tu aj naša príležitosť zmeniť veci k lepšiemu. Preto verím, že na kandidátkach v našom meste, či už za primátora resp. poslancov sa objavia aj nové mená. Všetci však, sa budú uchádzať o našu dôveru. Jednoduchšie bude určite vyhodnotiť tých, ktorí spravovali naše mesto v tomto funkčnom období. Tí noví by nás mali presvedčiť, že prinesú pozitívnu zmenu do spravovania a chodu mesta. Osobne som presvedčený, že naše mesto tú zmenu potrebuje. Nakoniec nie Status Quo, ale zmeny posúvajú náš život dopredu. Samozrejme nie každá zmena sa môže vydariť, resp. byť prospešná, no život si ich jednoducho vyžaduje. Život sám nie je len o slnečných, šťastných a pohodových dňoch. Proste je pestrofarebný ako dúha na oblohe. A to je pre naše žitie veľmi dobré, aj keď musíme počítať s tým, že v tej dúhe sú aj čierne farby.
No vrátim sa ku komunálnym voľbám v našom mestečku. Dúfam, že každý z kandidátov si uvedomuje, akú zodpovednosť na seba berie a má jasné predstavy nielen o ďalšom rozvoji mesta, ale aj o tom, ako k tomuto rozvoju dokáže osobne prispieť. Na strane druhej, ak chceme aby k voľbám zodpovedne pristupovali všetci kandidáti, tak rovnako zodpovedne by sme k voľbám mali pristúpiť aj my voliči. Lebo to čo zvolíme, bude naša vizitka na ďalšie štyri roky. Oproti väčším mestám máme obrovskú výhodu v tom, že tu sa všetci navzájom viac-menej poznáme, resp. môžeme ľahšie získať informácie o každom kandidátovi. To nám všetkým môže uľahčiť naše októbrové rozhodovanie.
Ja osobne určite budem voliť zmenu. Nie však preto, že by sa v Novákoch za štyri roky nič nespravilo. Neviem sa však stotožniť so štýlom, resp. spôsobom spravovania mesta. Politika ma naučila jednu zásadnú vec. Nemôže byť len o presadzovaní vlastných názorov a cieľov, ale hlavne o dohode pri sporných veciach. Preto by ju mali robiť ľudia, ktorí vedia prijať aj iný názor, ktorí nereagujú na kritiku podráždene, ale robia všetko preto, aby sa našlo spoločné riešenie, aj keď je to niekedy za cenu obojstranných ústupkov. Áno politika je umenie konsenzu a nie presadzovania sily a postavenia. No a toto mi v našom meste chýba. Nie je predsa normálne, aby ste už len za vyjadrenie svojho názoru, či predstavy, boli osočovaní, alebo dehonestovaní. Mne ani tak nevadí, že mi chodia úbohé SMS-ky, či maily, ako reakcie na moje príspevky na tejto stránke. Na to som si už v politike zvykol, zvlášť po roku 1989. Vadí mi však, že sú za svoje názory dehonestovaní a osočovaní niektorí moji priatelia a spoluobčania. Samozrejme chápem, že sú tu aj ľudia, s odlišným názorom, občania ktorí ma nemusia, resp. majú ku mne rôzne výhrady. To je predsa normálne. To však nie je pre mňa žiadny dôvod, aby som zmenil svoje názory, hodnoty, či presvedčenie, aby som sa slobodne k veciam verejným nevyjadroval. Ak ma niekto nenávidí, resp. nemusí, to nie je môj problém, ale jeho. Aj preto sa budem otvorene ku komunálnym voľbám na tejto stránke vyjadrovať. Nebudem však nikoho presviedčať koho treba voliť. To musí byť úlohou kandidátov. Budem však rád, ak každý volič pristúpi k voľbám zodpovedne a bude voliť takých ľudí, o ktorých bude vnútorne presvedčený, že dokážu zlepšiť život i politickú kultúru v našom meste.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   0

Kladne hodnotil:
09.08.2022 20:40:52 Vladimír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Dušan Šimka robí nákupy v Tesku, ale za vaše dane! Aj vy máte vždy také štedré Vianoce?
Ing. Dušan Šimka ako primátor mesta ma veľa práce, lebo chodí na nákupy do TESCA, vraj nakupuje pre mesto. Ale nakupuje, zrejme podľa neho nevyhnutný tovar a to chrumky, chipsy, víno, šampanské, Johnnie Walker whiskey, vodka, baterky, usb klúče, externy disk, pamäťové karty, rádio, sklo na mobil, nabíjačky, televízor, anténový kábel, kalendáre, taška na notebook, myš, klávesnica, a podobne. Vraj šetrí mestu peniaze, lebo nakupuje v akcii. Nakúpil aj 110 fliaš šampanského, 115 fliaš vína a podobne. A toto mu niekto verí? Ísť pred Vianocami v čase zákazu vychádzania na nákupy takmer každý deň v týždni, nakupovať a dávať to preplácať na úrade. Dajte to ako „repre“ náklad. Niekto si tu robí rodinné nákupy a my občania mu to preplácame? To už sme naozaj takí hlupáci, že mu to veríme? Za tri roky skromný nákup v hodnote viac ako 5200€, ktoré nie sú v súlade so zákonom. Za 4 dni rodinný nákup v hodnote 1528,05€! Ako by povedal sám primátor Ing. Dušan Šimka: „Neskutočné chapúnstvo!“ Viac vo videu.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 02.10.2022
Vystupovanie Ing. Dušana Šimku na MsZ
Toto Dušan stihol len za tento polrok. Veľa toho sme mu odpustili, lebo video by malo hodinu. (Ing. Dušan Šimka – primátor mesta Nováky) NAJBLIŽŠIE VOĽBY: 29. októbra 2022
zobraziť podrobnosti »
25.09.2022
Ing. Dušan Šimka vybuchol po odhaleniach hlavného kontrolóra
Soudruh Dušan Šimka je magor a musí pracovat pod dozorem vyzkušeného pracovníka. Psychicky by pobyt ve městě nevydržel, kromě toho je chovatelem holubů, což by v Praze nemohl. Tečka. Ale nemůžeš napsat magor. Poloviční blázen bych napsal.
zobraziť podrobnosti »
21.09.2022
VOĽBY 2022 - informácie
Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
zobraziť podrobnosti »
15.09.2022
Ing. Dušan Šimka čelí obvineniam - nezákonná odmena 3.551,00€
Ing. Dušan Šimka čelí obvineniam z: - neoprávnené obohatenie - neoprávnene nakladanie s verejnými financiami - zneužívanie právomoci verejného činiteľa z dôvodu, že si neoprávnene vyplatil odmenu asi vo výške 3.551,00€ (k 60. narodeninám), čím mal spôsobiť škodu mestu Nováky vo výške 4.793,00€.
zobraziť podrobnosti »
24.06.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.