Online 3 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7686 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 17:06:57 26.07.2022
Dobrý deň vážení spoluobčania.

„Povaha človeka je jeho osudom v živote“.

Vraj výnimky potvrdzujú pravidlá. Tak som včera jednu výnimku zo svojich predsavzatí spravil. Po niekoľkých telefonátoch, aby som si pozrel rokovanie MsZ, lebo priatelia vedia, že toto ja nepozerám, tak som si predsa v neskorých hodinách, pozrel záver rokovania, ktorý mi bol odporúčaný. Naozaj, ťažko sa k takémuto niečomu vyjadriť. Ako bežný občan neviem, ani vedieť nechcem, kto hovoril viac pravdu, kto viac zavádzal. No pochopil som tých ľudí, ktorí mi už dlhšie hovoria, že rokovania MsZ sú pre nich veľkou zábavou. Pre mňa osobne, to však včera, bola veľmi smutná zábava. Smutná hlavne preto, že to je aj vizitka nášho mesta i nás občanov. Vizitka našej slobodnej demokratickej voľby spred štyroch rokov. Naozaj neviem, či aj predchádzajúce zasadnutia boli vedené v takomto duchu a na takejto „úrovni“. Ak áno, tak je to nielen smutné, ale aj klamlivé, lebo občania Novák sú úplne iní, ako tí, ktorí nás reprezentujú. V Novákoch totiž v drvivej väčšine žijú ľudia, ktorí toho v živote zásluhou svojho vzdelania, nadania, odbornosti, vôle a vytrvalosti veľmi veľa dokázali a dosiahli. Máme tu skvelých učiteľov, športovcov, úspešné športové kluby, spoločenské a záujmové organizácie s bohatou činnosťou a my púšťame do éteru pravý opak. A ešte sa tým aj chválime, kde všade to môžu ľudia vidieť. Ani neverím, že ešte niekde na Slovensku je komunálna politika na takejto úrovni. Osobne žasnem, ako dokáže politika, takto ľudí zmeniť, ako z nich urobí doslova úhlavných nepriateľov. Pritom ešte pred pár rokmi, tvorili nerozlučný tandem. Bez štipky sebareflexie, úcty k inému názoru, vzájomnému rešpektu, či tolerancie, tu vládne len zlo, nenávisť a pomsta. A to mám pocit, že je to zatiaľ len predjedlo k hlavnému chodu, ktorý sa bude podávať v blížiacej sa predvolebnej kampani. Po horúcom lete, bude zrejme v našom meste aj horúca jeseň. Určite dokážem pochopiť, že každý, kto sa rozhodne kandidovať, či už za primátora, resp. za poslanca, bude chcieť uspieť. Nemalo by to byť však za každú cenu. Zrejme si každý zvolí takú taktiku a štýl svojej prezentácie, ktorý je blízky jeho povahe a vlastnostiam. Každopádne, ak rozvahu a toleranciu nezachovajú kandidáti, tak by sme si ju mali zachovať my voliči. Nováky sú maličké a útulné mestečko, kde takmer všetci o sebe veľa vieme. Teda, minimálne by sme mali vedieť : Kto je kto. Ja si určite nenechám ujsť niektoré predstavovania kandidátov. Verím, že mnohí sa prejavia so svojimi názormi a predstavami aj na tejto stránke, aby sme sa my voliči mohli zodpovedne a bez emócií správne rozhodnúť. Mali by sme totiž dať v našom meste dôveru takým kandidátom, ktorí nebudú kráčať dopredu s hlavou otočenou dozadu.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   0

Kladne hodnotil:
26.07.2022 23:25:41 Vladimír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Dušan Šimka robí nákupy v Tesku, ale za vaše dane! Aj vy máte vždy také štedré Vianoce?
Ing. Dušan Šimka ako primátor mesta ma veľa práce, lebo chodí na nákupy do TESCA, vraj nakupuje pre mesto. Ale nakupuje, zrejme podľa neho nevyhnutný tovar a to chrumky, chipsy, víno, šampanské, Johnnie Walker whiskey, vodka, baterky, usb klúče, externy disk, pamäťové karty, rádio, sklo na mobil, nabíjačky, televízor, anténový kábel, kalendáre, taška na notebook, myš, klávesnica, a podobne. Vraj šetrí mestu peniaze, lebo nakupuje v akcii. Nakúpil aj 110 fliaš šampanského, 115 fliaš vína a podobne. A toto mu niekto verí? Ísť pred Vianocami v čase zákazu vychádzania na nákupy takmer každý deň v týždni, nakupovať a dávať to preplácať na úrade. Dajte to ako „repre“ náklad. Niekto si tu robí rodinné nákupy a my občania mu to preplácame? To už sme naozaj takí hlupáci, že mu to veríme? Za tri roky skromný nákup v hodnote viac ako 5200€, ktoré nie sú v súlade so zákonom. Za 4 dni rodinný nákup v hodnote 1528,05€! Ako by povedal sám primátor Ing. Dušan Šimka: „Neskutočné chapúnstvo!“ Viac vo videu.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 02.10.2022
Vystupovanie Ing. Dušana Šimku na MsZ
Toto Dušan stihol len za tento polrok. Veľa toho sme mu odpustili, lebo video by malo hodinu. (Ing. Dušan Šimka – primátor mesta Nováky) NAJBLIŽŠIE VOĽBY: 29. októbra 2022
zobraziť podrobnosti »
25.09.2022
Ing. Dušan Šimka vybuchol po odhaleniach hlavného kontrolóra
Soudruh Dušan Šimka je magor a musí pracovat pod dozorem vyzkušeného pracovníka. Psychicky by pobyt ve městě nevydržel, kromě toho je chovatelem holubů, což by v Praze nemohl. Tečka. Ale nemůžeš napsat magor. Poloviční blázen bych napsal.
zobraziť podrobnosti »
21.09.2022
VOĽBY 2022 - informácie
Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
zobraziť podrobnosti »
15.09.2022
Ing. Dušan Šimka čelí obvineniam - nezákonná odmena 3.551,00€
Ing. Dušan Šimka čelí obvineniam z: - neoprávnené obohatenie - neoprávnene nakladanie s verejnými financiami - zneužívanie právomoci verejného činiteľa z dôvodu, že si neoprávnene vyplatil odmenu asi vo výške 3.551,00€ (k 60. narodeninám), čím mal spôsobiť škodu mestu Nováky vo výške 4.793,00€.
zobraziť podrobnosti »
24.06.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.