Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7686 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 17:06:57 26.07.2022 Nevhodný príspevok?
Dobrý deň vážení spoluobčania.

„Povaha človeka je jeho osudom v živote“.

Vraj výnimky potvrdzujú pravidlá. Tak som včera jednu výnimku zo svojich predsavzatí spravil. Po niekoľkých telefonátoch, aby som si pozrel rokovanie MsZ, lebo priatelia vedia, že toto ja nepozerám, tak som si predsa v neskorých hodinách, pozrel záver rokovania, ktorý mi bol odporúčaný. Naozaj, ťažko sa k takémuto niečomu vyjadriť. Ako bežný občan neviem, ani vedieť nechcem, kto hovoril viac pravdu, kto viac zavádzal. No pochopil som tých ľudí, ktorí mi už dlhšie hovoria, že rokovania MsZ sú pre nich veľkou zábavou. Pre mňa osobne, to však včera, bola veľmi smutná zábava. Smutná hlavne preto, že to je aj vizitka nášho mesta i nás občanov. Vizitka našej slobodnej demokratickej voľby spred štyroch rokov. Naozaj neviem, či aj predchádzajúce zasadnutia boli vedené v takomto duchu a na takejto „úrovni“. Ak áno, tak je to nielen smutné, ale aj klamlivé, lebo občania Novák sú úplne iní, ako tí, ktorí nás reprezentujú. V Novákoch totiž v drvivej väčšine žijú ľudia, ktorí toho v živote zásluhou svojho vzdelania, nadania, odbornosti, vôle a vytrvalosti veľmi veľa dokázali a dosiahli. Máme tu skvelých učiteľov, športovcov, úspešné športové kluby, spoločenské a záujmové organizácie s bohatou činnosťou a my púšťame do éteru pravý opak. A ešte sa tým aj chválime, kde všade to môžu ľudia vidieť. Ani neverím, že ešte niekde na Slovensku je komunálna politika na takejto úrovni. Osobne žasnem, ako dokáže politika, takto ľudí zmeniť, ako z nich urobí doslova úhlavných nepriateľov. Pritom ešte pred pár rokmi, tvorili nerozlučný tandem. Bez štipky sebareflexie, úcty k inému názoru, vzájomnému rešpektu, či tolerancie, tu vládne len zlo, nenávisť a pomsta. A to mám pocit, že je to zatiaľ len predjedlo k hlavnému chodu, ktorý sa bude podávať v blížiacej sa predvolebnej kampani. Po horúcom lete, bude zrejme v našom meste aj horúca jeseň. Určite dokážem pochopiť, že každý, kto sa rozhodne kandidovať, či už za primátora, resp. za poslanca, bude chcieť uspieť. Nemalo by to byť však za každú cenu. Zrejme si každý zvolí takú taktiku a štýl svojej prezentácie, ktorý je blízky jeho povahe a vlastnostiam. Každopádne, ak rozvahu a toleranciu nezachovajú kandidáti, tak by sme si ju mali zachovať my voliči. Nováky sú maličké a útulné mestečko, kde takmer všetci o sebe veľa vieme. Teda, minimálne by sme mali vedieť : Kto je kto. Ja si určite nenechám ujsť niektoré predstavovania kandidátov. Verím, že mnohí sa prejavia so svojimi názormi a predstavami aj na tejto stránke, aby sme sa my voliči mohli zodpovedne a bez emócií správne rozhodnúť. Mali by sme totiž dať v našom meste dôveru takým kandidátom, ktorí nebudú kráčať dopredu s hlavou otočenou dozadu.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   0

Kladne hodnotil:
26.07.2022 23:25:41 Vladimír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
Vo veku sto rokov a osem mesiacov zomrel najstarší československý baník Karol Mikuláš
Život Karola Mikuláša bol spätý s baníctvom a hornou Nitrou.
zobraziť podrobnosti »
14.03.2023
Marián Miština je novým prednostom mestského úradu, vzdal sa funkcie poslanca
Mestský úrad v Novákoch má nového prednostu, Jána Martinu v tejto pozícii strieda Marián Miština.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2023
Slovenské elektrárne plánujú ukončiť prevádzku elektrárne Nováky koncom budúceho roka
Celý proces od ukončenia výroby elektrickej energie a tepla až po transformáciu celého areálu a prípravu na ďalšie využitie bude trvať niekoľko rokov.
zobraziť podrobnosti »
22.11.2022
Transparentnému psychopatovi Ing. Dušanovi Šimkovi zrazu vadí kamera
Deň pred konaním komunálnych volieb, psychopat bol nepríčetný, už mu zrejme všetko vadilo, zamkol zamestnancov v budove mestského úradu v Novákoch. V súvislosti s dosluhujúcim primátorom Šimkom a ním mnoho krát proklamovanou transparentnosťou, je na mieste otázka, prečo ak žiada transparentnosť, mu v tomto prípade vadila kamera?
zobraziť podrobnosti »
15.11.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.