Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7597 v téme Rôzne / Iné zo dňa 12:59:28 29.08.2021
Pekný sviatočný deň vážení spoluobčania.
SNP patrí určite k najsvetlejším stránkam našich dejín. Aj vďaka SNP a tým, ktorí sa ho zúčastnili, dokonca položili v ňom aj svoje životy, žijeme už desiatky rokov bez vojnového násilia. Som rád, že aj moje mesto každoročne nezabúda na túto udalosť a vždy si ho pripomína pietnou spomienkou. Zvlášť, keď je tu aj snaha určitých síl o skreslenie týchto významných udalostí pre nás všetkých. V piatok som však zostal trošku na pochybách, či sú to pre nás naozaj oslavy? Spokojný som bol hádam len s programom a príhovorom primátora. Čo sa týka účasti, tak to som bol sklamaný. Doslova pár občanov mesta. Navyše, mne osobne chýbali vojaci ako čestná stráž, čo by nemal byť problémom ich zabezpečiť. Rovnako si takáto oslava zaslúžila aj živú hudbu. Škoda, že p. primátor neoslovil aj predsedov spoločenských, záujmových a športových organizácií, aby účasťou svojich členov podporili túto významnú udalosť našich dejín. Nebol by som rád, aby to čo som teraz napísal, bolo brané, ako kritika niekoho. Je to predovšetkým na každého z nás, ako si ctíme naše dejiny. Preto ma mrzí malý záujem nás všetkých o takúto významnú udalosť. Aj napriek tomu som rád, že Nováky nezabúdajú. A rovnako som rád, že pri oslavách bola umiestnená aj pamätná tabuľa s menami občanov mesta, účastníkov SNP, ktorí položili svoje životy za našu slobodu. Aj preto by sme mali vždy urobiť všetko preto, aby tí čo položili životy za našu slobodu neboli nikdy zabudnutí. No a my čo žijeme, aby sme na nich nikdy nezabudli.
Prajem vám všetkým ešte raz krásny a pokojný sviatočný deň.

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 0   0


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.