Online 5 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7579 v téme Rôzne / Iné zo dňa 18:06:57 15.06.2021

Odišiel Ľubo Hvojník - človek s veľkým ľavicovým srdcom.

„ Život je naozaj zvláštny. Denne stretávame desiatky ľudí a nič sa nedeje. Niekedy však stačí stretnúť jedného a ten sa vryje do našej pamäti na celý život. „

Včera som sa dozvedel jednu z najsmutnejších správ v mojom živote. Navždy nás opustil môj kamarát, spolupracovník i spolustraník. Odišiel človek, s ktorým som prešiel kus náročnej, zložitej, ale krásnej cesty. Takéto správy každého z nás vždy nájdu nepripravených a sú pre nás doslova zdrvujúce. Aj keď si uvedomujem, že možno nie som ten najpovolanejší, ktorý by o tomto človeku s veľkým ľavicovým srdcom, mal právo niečo napísať nedá mi, aby som si aspoň pár vetami, s vďakou a úctou spomenul na človeka s veľkým Č. Na človeka, ktorý po zmene režimu v roku 1989 vedel presne kde je jeho miesto, ktorý až do konca svojho bohatého, čestného a plodného života ctil hodnoty, ktorým zasvätil svoj život.
Naša spoločná cesta začala niekedy v roku 1974 kde sme spoločne začali pracovať ako elektrikári v nováckej chemičke na cechu VC/B. Dokonca sme mali vedľa seba aj pracovné stoly. Okrem elektriky nás spájalo aj členstvo v SZM, v strane i odboroch. Rovnako nás spájal aj futbal, ktorý sme si sem tam spoločne zahrali. Po pár rokoch šiel Ľubo pracovať ako majster Kyslikárne na tom istom cechu. No a potom sa už naše cesty rozišli, lebo prešiel do komunálnej politiky a začal pracovať ako tajomník MsÚ v Novákoch. Naše stretnutia sa obmedzili viac menej na stretká pri futbalových zápasoch. Po tzv. Nežnej revolúcii nám však osud zamiešal karty tak, že sme sa opäť stretli pri tvorbe novej slovenskej ľavice – SDĽ. Som pevne presvedčený, že pre SDĽ bolo nesmierne dôležité, že sa na okresnej úrovni stretli ľudia ako Ľubo Hvojník. Ľudia s jasnými ľavicovými hodnotami, presvedčením, nezmeneným myslením a postojmi sa rozhodli naďalej presadzovať ľavicovú politiku, jej myšlienky a hodnoty v dobe, keď slovo Ľavica znelo ako nadávka. Aj dnes si živo pamätám na Ľubove vystúpenia pri rokovaniach okresného výboru SDĽ v Prievidzi. Presná argumentácia, pokoj, rozvaha, zmysluplné návrhy a hlavne zanietenosť pre ľavicovú politiku, to bolo to, čo sprevádzalo Ľuba, to bolo to, za čo sme si ho všetci vážili, rešpektovali a mali aj radi. Bol veľmi dôležitou persónou nielen okresného výboru ale aj celej okresnej organizácie, ktorá bola hodnotená ako jedna z najlepších v rámci Slovenska. Nebol nikdy sólo hráč, nepresadzoval nikdy svoje názory za každú cenu. Práve naopak vážil si ľudí okolo seba i silu kolektívu. Okrem toho mal aj vynikajúce organizačné schopnosti, ktoré sme plne využívali pri organizovaní rôznych spoločenských, politických i športových akciách. Bolo pre nás oboch veľkým šťastím, že sme na spoločnej politickej ceste kráčali s ľuďmi s jasnými hodnotami a presvedčením. Určite by som mohol ešte dlho písať, nielen o Ľubovi o ľuďoch, s ktorými sme spoločne prežili opakujem, kus zaujímavého a krásneho života.
„ Hovorí sa, že dobrí a úprimní priatelia k nám prichádzajú vtedy, keď nám odchádza celý svet. Tí priatelia k nám obom prišli, keď nám ten svet naozaj odchádzal.
Česť Tvojej pamiatke priateľ.
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
15.06.2021 20:32:51 Pbošiak
15.06.2021 23:12:11 peha
17.06.2021 14:57:10 Vladimír
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7580] 15.06.2021 23:24:19 od peha otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Energetici a investicie, výpadky elektriny, problémy s produkciou
Odoberatelia elektriny na Hornej Nitre majú problém s častými výpadkami v sieti. Kým v domácnostiach si na to už zvykli, firmám spôsobujú krátkodobé opakujúce sa výpadky veľké škody v produkcii. Na situáciu sme sa pozreli vo včerajšom Klube komunálnej politiky. Nájdete ho v archíve alebo v podcastoch RTVS.
zobraziť podrobnosti »
13.01.2022
Očkovanie 21.12.2020
Mesto Nováky oznamuje, že termín očkovania 21. decembra je pre veľký záujem zaplnený. Dňa 21. decembra budú v Dome kultúry zaočkovaní všetci občania, ktorí boli zaregistrovaní na uvedený termín.
zobraziť podrobnosti »
19.12.2021
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.