Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7569 v téme Rôzne / Iné zo dňa 20:42:02 27.05.2021
„ Úprimnosť, otvorenosť a česť nás mnohokrát privádzajú do nebezpečenstva.“
W. Shakespeare

Vážení spoluobčania.
V týchto dňoch som dostal od dlhoročného, veľmi vzdelaného priateľa, s ktorým už roky vediem debaty o politike, dobe i dnešnom živote, jeho uverejnený príspevok na tému :
„ Arogantní ľudia: Prečo sú úspešní a zastávajú vysoké pozície?“
Veľmi ma to zaujalo a chcel som tento príspevok uverejniť aj na comke s tým, že by možno zaujal viacerých čitateľov tejto stránky. Možno v blízkej budúcnosti ho predsa len uverejním???
Dnes však dávam prednosť niečomu, čo môj priateľ Peťo Bošiak nazval veľmi výstižne – mailová psychohra. Aj keď obsah mailov sa ma priamo netýka, takže úplne nerozumiem tomu, prečo mi ich p. primátor zasiela, predsa len mi je z rétoriky otca mesta smutno. Smutno hlavne z toho, že pán primátor útočí na človeka, ktorého si ja osobne za to, čo v minulosti pre toto mesto spravil, veľmi vážim. Útočiť, dehonestovať, znevažovať niekoho len za to, že otvorene prezentuje svoje názory, pod ktoré sa aj podpíše, sa mi naozaj zdá úbohé. Navyše slovník p. primátora by bol odsúdenia hodný aj v krčme tej najnižšej cenovej skupiny. Možno by bolo vhodné, aby sem tam zavítal p. primátor medzi ľudí na nejaké to pivko, aby videl, ako medzi sebou komunikujú občania, ktorí nie vždy majú na všetko rovnaký názor. Teraz si možno čitateľ povie, čo sa do toho starám, veď to nie je môj problém. Určite, to naozaj dnes nie je môj problém. No už zajtra to môže byť aj môj problém a pozajtra možno kohokoľvek z vás priatelia. Stačí len napísať svoj názor na túto stránku, ktorý je rozdielny od toho, ktorý vychádza z radnice a máte problém. Naozaj by som doprial, aby sa táto mailová komunikácia p. primátora s radovými občanmi mesta dostala medzi ľudí. Keď už p. primátor takmer k každom maily píše, že o všetkom sa dozvedia všetci občania Novák, tak v rámci jeho spravodlivosti, by mal zverejniť aj obsah svojich mailov. Len opakujem, že takto nekomunikujú, ani ľudia v krčme.
Píšem tieto riadky napriek tomu, že môžem možno už dnes očakávať ďalšiu nepríjemnú SMSku, či mail. Politika, šport, nakoniec i sám život ma naučil vážiť si ľudí, čo v živote niečo dokázali, vážiť si priateľov. Mnohokrát totiž som pocítil silu priateľov hlavne, keď sa nedarilo, keď som bol znechutený. Vtedy sa vždy potvrdilo pravidlo, že : „Dobrí priatelia prichádzajú vtedy, keď nám odchádza celý svet.“ Keďže práve Peťa pokladám nielen za priateľa, ale aj človeka, ktorého si vážim, nemohol som nenapísať tento príspevok. Život je totiž tou najlepšou školou, tým najvyšším naším vzdelaním, ako sa máme práve v takýchto chvíľach, či situáciách správať. Pre mňa to určite tak je. Predovšetkým politická činnosť mi dala veľa. Spoznal som tam množstvo skvelých, múdrych a hodnotových ľudí, od ktorých som sa veľa naučil a ich myšlienkami sa riadim dodnes. Z mnohých, ktorými sa riadim vyberám jednu:
„ Radšej budem liezť niekomu na nervy, ako do zadku.“

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
27.05.2021 22:28:59 Pbošiak
27.05.2021 22:31:36 Vladimír
30.05.2021 06:22:01 Milan Oršula
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.