Online 3 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7514 v téme Rôzne / Iné zo dňa 19:08:26 11.02.2021 Nevhodný príspevok?
„Úprimní a otvorení ľudia môžu toho v živote veľa stratiť. Nikdy nie však svoju tvár.“

Dobrý podvečer vážení spoluobčania.

Pôvodne som nepredpokladal, že tento mesiac napíšem ešte nejaký príspevok na comku. To čo som chcel napísať som urobil a nechcem sa zbytočne zapájať do diskusií, ktoré sa ma síce priamo nedotýkajú, no ako občana Novák určite áno. Svoj názor som zmenil dnes, keď som si vo svojej mailovej pošte našiel dva príspevky od môjho priateľa Peťa. Preposlal mi dva maily, ktoré dostal od nášho pána primátora. Musel som si naozaj 2x preveriť odosielateľa, lebo som neveril, že by sa nejaký občan a už vôbec nie primátor mesta, dokázal znížiť k takýmto vetám. Samozrejme nebudem to tu citovať, lebo tie slová neboli určené pre mňa i keď si viem živo predstaviť, že by mohli byť určené aj mne.
Priatelia, boli časy, keď sa dalo 2x do týždňa zájsť si s priateľmi na pivo. Môžem vám povedať, že takto sa v krčme nevyjadroval nikto. A rovnako si nedokážem predstaviť, že by ešte nejaký starosta, či primátor na Slovensku, posielal takéto maily svojim občanom. Keby takéto maily dostávali od nášho primátora aj tí občania, ktorí nedokážu pochopiť prečo Peťo, či ďalší oslovení, nechcú ísť s pánom primátorom do diskusie pred kamery, či na zastupiteľstve, určite by ihneď pochopili dôvod. Pochopili by to, že sa nedá diskutovať s niekým, kto diskutovať nedokáže. Veď nakoniec stačí sa len pozrieť na diskusiu primátora s niektorými poslancami MsZ. Správa sa k nim ako k nejakým podriadeným a pritom sú rovnako volení, ako on. Jediné argumenty primátora na ich pripomienky, poznámky, či kritiku, sa dajú zhrnúť do štyroch slov: “Neskutočné, neuveriteľné, šokujúce a slovíčko klameš.“ Do takejto diskusie naozaj nehodno ísť. Jednak by nič nepriniesla a ešte viac by vyostrila aj tak napätú atmosféru v našom meste. Ako poznám Peťa, to je to posledné, čo by si prial. Takže neprijať pozvánku od primátora do nič nehovoriacej diskusie, nie je zo strachu, ani z obavy, že by to nezvládol. Práve naopak jeho rozhodnutie nedať sa zatiahnuť do takejto hry je rozumné a racionálne.
Takže čo na záver? Uvedomujem si, že týmto príspevkom, možno niekoho naštartujem a možno si aj znepriatelím. Som však človek, ktorý sa jednoducho nedokáže nad niektoré veci povzniesť, ani privrieť oči, aj keď by to bolo pre môj osobný život, asi lepšie a pohodlnejšie. Proste som tak nadstavený celý život a bolo by doslova hlúposťou, toto v mojom veku meniť. Ak niečo je potrebné v mojom veku meniť, tak to sú názory, v žiadnom prípade nie hodnoty. Aj keď som nemal v úmysle nikoho svojím príspevkom dnes uraziť, či nazlostiť, myslím si, že to nebude bez odozvy. Možno mi ešte dnes zaznie v mobile skladba Balada o Johnovi a Yoko, alebo zajtra aj ja dostanem mail z nášho úradu. Nakoniec, prečo nie. Veď ja predsa nie som horší ako Peťo. Či???

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
11.02.2021 21:13:44 Vladimír
11.02.2021 21:26:27 Pbošiak
12.02.2021 11:33:26 Milan Oršula
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.