Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7510 v téme Rôzne / Iné zo dňa 11:06:46 11.02.2021
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 7508 od Ľubomír uverejnený dňa 09.02.2021 o 10:55:25.
Je možné,že sa nesprávne orientujem vo veciach tohto sveta.Pripúšťam,že je tu tá možnosť,že moje videnie sveta je iné,ako je videnie druhých.Áno pripúšťam tú možnosť,pretože si uvedomujem,že relativita sa týka všetkého a všetkých a zvlášť pokiaľ sa týka kategórií pravdy.
To samozrejme platí aj v prípade mojich názorov na politiku v našom meste.Predkladám svoj občiansky názor na informácie ktoré prináša život,svoj názor,svoju relatívnu pravdu na relatívne pravdy iných.Sám posudzujem a prijímam posudzovanie iných.Skrátka diskutujem o svojom videní sveta a aj to je demokracia.Je na každom jednom či si moje názory prečíta a ako ich bude vnímať a je to aj o možných riešeniach,ale vždy to bude aj o relativite pravdy,pretože koľko hláv,toľko právd.
Pri čítaní príspevku pána Lubomíra mi ako prvá napadla spomienka na film Pacho hybský zbojník,keď Pacho hovorí družine „rovným dielom chlapci moji,rovným dielom“!
A potom som si spomenul na jeden bonmot nespomínam si už ktorého politika:“Kto nemá žiadne argumenty,začne sa oháňať zásluhami.“
K obhajobe pána Bošiaka jeho priateľom Lubomírom.
Áno jedno je isté.Pán Bošiak rozhodne zaujíma v kronike mesta čestné miesto a bol by som vrcholne neobjektívny a nespravodlivý,keby som to popieral.Aj argument o predávaní skúseností beriem,pretože to je úplne normálne,že zo skúseností sa učíme.A ak teda /Pachovým/rovným dielom,tak potom Ing,D.Šimku pri tých zásluhách zrejme obísť nemôžeme.Či?
Lenže my tu na tomto fóre neriešime voľakedajší život a kariéru pána Bošiaka,ale riešime problémy dneška.Domnievam sa,že nie je správne posudzovať dnešné konanie kohokoľvek prihliadaním na jeho zásluhy z minulosti.Vysvetlím to na inakšom príklade.Ak by boli zodpovedným odpúšťané ich prešľapy len na základe prihliadania na ich nespochybniteľné zásluhy v minulosti,tak by trebárs taký gen.Lučanský/nech mu je zem ľahká/ teraz pravdepodobne ešte žil v pohode a kľude.A takých príkladov máme z histórie veľa.Určite sa ale zhodneme na tom,že pohľadať v segmente politiky osobnosť s ktorej politikou by boli všetci spokojní je skrátka nemožné.Vieme,že aj matka Tereza,Ghándí,alebo pápeži mali a majú svojich oponentov.A to sa pochopiteľne týka aj politikov regionálnych.

Tým chcem povedať aj to,že pokiaľ Pán Bošiak chce predávať svoje skúsenosti,tak moja predstva ako sa to má robiť,sa nezhoduje s tou jeho.Pokiaľ pán Bošiak chce kritizovať,nech kritizuje.Ak kritizuje objektívne,nech má aj mozole na rukách od písania,nikto mu nič nebude vytýkať a ja budem prvý čo bude nadšene čapkať ručičkami a nebudem mu oponovať,ale pokiaľ tomu tak nie je a on sa k prípadným oponentnom správa z pozície „mister arogant“,no tak nech nečaká jednanie v rukavičkách.To je moje videnie sveta.A to nie je o priateľstve,alebo nepriateľstve.To je skôr o riešeniach,alebo lepšie malo by byť.
Ešte sa to dá povedať aj inak.Dobrý pedagóg,ktorý chce viesť,učiť a odovzdávať múdrosť svojich žiakov nedehonestuje,ale vedie a to za každých okolností,pričom kladiem dôraz na to „za každých okolností“.A PB je poväčšine mimo toho,lebo za každých okolností prácu Ing.Šimku len a len kritizuje,ale pozitíva prehliada.Je to dobre viditeľné aj na tom,že počas primariátu Rndr.D.Daniša kritizoval jeho prácu a prácu poslaneckého zboru pokiaľ sa dobre pamätám asi dva krát a aj to štýlom -páni čas beží,dobre by bolo zobudiť sa a niečo robiť.Ale o to viacej bola jeho kritika zameraná na Ing.Šimku v tej dobe radového občana,ktorý z pozície svojich skúseností mohol byť akýmsi poradcom,ale jeho rady neboli prijímané.Dobre si pamätám,ako v kauze PHSR upozorňoval na riziká a prosil na zasadnutí MsZ všetkých prítomných,aby konali.Kde bol vtedy pán Bošiak s jeho radami a skúsenosťami?A kde je so svojimi radami a skúsenosťami dnes,keď je pozývaný na verejnú diskusiu? Nie,on nemá záujem poučiť,odovzdať skúsenosti.On má v merku iba jedinú ideológiu - ostrakizovať a odstrániť občanov s iným vnímaním reality z ringu!
Teda pokiaľ hovoríme o riešení problémov dneška,tak k tomu rozhodne patrí aj to známe poučiť sa z chýb minulosti pre budúcnosť.Z tohto uhla pohľadu rozhodne plne chápem snahu terajšieho primátora Ing.D.Šimku prezentovať tie prešľapy bývalého vedenia mesta,na dôsledky ktorých sme my občania doplatili a vlastne ešte aj doplácame. A zástoj pána Bošiaka v tomto ohľade je možné celostne charakterizovať jednou vetou-len bez Šimku môže byť život blažený!No a taký zástoj rozhodne nie je možné vnímať v intenciách tej v príspevku pána Bošiaka prízvukovanej apelácie na spoluprácu v mene spoločného cieľa.
Je to síce mimo hlavnú tému príspevku,ale aby bolo úplne jasné,ako sa hovorí kde je sever a hlavne preto,aby ma tu zasa niekto nehrešil,že len obhajujem Šimku.Nič také.Už som to tu napísal a píšem to znovu.Ing.Šimku nevnímam ako ideálneho politika a rozhodne vnímam aj niektoré negatíva,ale čisto pragmaticky,pozitíva prevažujú a na „pľaci“ momentálne nie je nikto lepší.
K poslednému príspevku č.7509 od PB.
O škodlivosti prílišnej akcentácie emócií v praktickej aplikácii kritického myslenia pri posudzovaní akéhokoľvek spoločenského javu som sa už vyjadril.Z toho dôvodu asi najracionálnejším prístupom k obsahu tohto príspevku pána PB bude,keď mu vrátim jeho odporúčanie pre mňa z minulosti.Takže len klídek pán PB,len klídek!:)))
Hodnotenie: 0   0

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7512] 11.02.2021 11:23:17 od AccickVep otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.