Online 6 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7484 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 08:48:25 07.12.2020
Čo sme získali?
V príspevku č. 7416 som sľúbil kritizovať a naprávať každú deformáciu pravdy predvedenú primátorom, poslancami, či inými účastníkmi na rokovaniach mestského zastupiteľstva. Dovolím si vrátiť sa vďaka videozáznamom z rokovaní zverejnených na YOUTUBE, k dotácii na tzv. rekonštrukciu budovy mestského úradu.
Na 27.5.2020 zvolal primátor mesta rokovanie mestského zastupiteľstva za účelom prerokovania jediného bodu programu – schválenie uzatvorenia zmluvy na rekonštrukciu budovy MsÚ. Spočiatku malo rokovanie štandardný priebeh – zbytočné reči primátora o tom, ako sa mu podarilo na akciu získať dotáciu 100 tis. € z Enviromentálneho fondu. Dráma nastala neskôr, až pri otázkach poslanca Branislava Adamca na primátora a hlavne jeho vyhlásením, že pri hlasovaní nebude hlasovať za, ale sa zdrží hlasovania. Zdôvodnil to tým, že jeho prioritou a prioritou časti poslancov bolo a stále je, realizovať opravu škôlky a k žiadosti o dotáciu bolo určite možné po úprave použiť aj existujúci projekt, podobne ako v prípade projektu MsÚ. Primátor reagoval spŕškou invektív voči jeho osobe aj s výčitkou, že o veci nehovoril skôr. Aj pani viceprimátorka sa k nemu pridala s otázkou na poslanca Adamca – predsa na materskú školu nebola výzva, a naše mesto nič nezanedbalo a teda pokiaľ nebola výzva, o čom vlastne rozpráva? Ten potom doplnil svoje otázky ešte jednou, citujem: „Tá výzva k modernizácii MsÚ a obradnej siene“ je len o tom, že sa musia použiť peniaze len na MsÚ a obradnú sieň?“ (Koniec citátu, viď videozáznam 1.hod. 40. min. ) „No zjavne“- šarmantne zareagovala pani viceprimátorka a primátor zalamentoval - „no samozrejme Pane Bože“. Čo si však obaja nevšimli? Výzva Enviromentálneho fondu nebola menovite ani na budovy úradov a ani na materské školy. Výzva totiž znela nasledovne:
Činnosť L6: Zvyšovanie energetickej účinnosti existujúcich verejných budov vrátane zateplenia. (Mimo najmenej rozvinutých okresov.)
V zmysle uvedenej výzvy bolo úspešných 57 obcí a miest, teda dotácie dostali (vrátane mesta Nováky). Z toho až 45 prípadov sa týkalo škôl a školských zariadení, 5 prípadov objektov úradov (vrátane Novák) a 7 prípadov ostatných (kultúrne domy, zariadenie pre seniorov, požiarna zbrojnica).
Mesto Nováky získalo dotáciu 100 tis. € na projekt pod názvom „Modernizácia a obnova budov Mestského úradu a Obradnej siene Nováky“, keďže iný práve nebol ako sa hovorí – poruke pri predkladaní žiadosti. Nie je prinajmenšom zvláštne, že až 45 obcí a miest získali predmetné dotácie na objekty škôl a školských zariadení?
Čo sme my-občania získali „zanobasilovaním“ 90 cm hrubých múrov historickej budovy MsÚ? Nechcem byť vulgárny, teda poviem len, že nič. Aby som bol spravodlivý, ani pôvodná fasáda budovy už nebol originál – bola to síce napodobenina originálu, ale bola aspoň z poctivého tvrdého materiálu. Dnes máme kópiu napodobeniny z nobasilu. Dozvedeli sme sa tiež, že bolo treba okrem pôvodne plánovaných 5 tis. € pridať ešte 18 tis.€ , teda spolu 23 tis.€ (690 tis. Sk) z rozpočtu mesta. Domnievam sa, že za tie peniaze by bolo možné pôvodnú fasádu opraviť aj nanovo pekne vymaľovať a aj bez dotácie. Obradná sieň zostala tak-či tak nezateplená.
Teda nezískali sme celkom nič.
V. RichterHodnotenie: 4   0

Kladne hodnotil:
07.12.2020 19:23:20 Ľubomír
07.12.2020 19:55:33 Pavol P.
07.12.2020 20:18:32 Emma
14.12.2020 11:07:32 Pbošiak
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7485] 08.12.2020 09:49:23 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.