Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7484 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 08:48:25 07.12.2020
Čo sme získali?
V príspevku č. 7416 som sľúbil kritizovať a naprávať každú deformáciu pravdy predvedenú primátorom, poslancami, či inými účastníkmi na rokovaniach mestského zastupiteľstva. Dovolím si vrátiť sa vďaka videozáznamom z rokovaní zverejnených na YOUTUBE, k dotácii na tzv. rekonštrukciu budovy mestského úradu.
Na 27.5.2020 zvolal primátor mesta rokovanie mestského zastupiteľstva za účelom prerokovania jediného bodu programu – schválenie uzatvorenia zmluvy na rekonštrukciu budovy MsÚ. Spočiatku malo rokovanie štandardný priebeh – zbytočné reči primátora o tom, ako sa mu podarilo na akciu získať dotáciu 100 tis. € z Enviromentálneho fondu. Dráma nastala neskôr, až pri otázkach poslanca Branislava Adamca na primátora a hlavne jeho vyhlásením, že pri hlasovaní nebude hlasovať za, ale sa zdrží hlasovania. Zdôvodnil to tým, že jeho prioritou a prioritou časti poslancov bolo a stále je, realizovať opravu škôlky a k žiadosti o dotáciu bolo určite možné po úprave použiť aj existujúci projekt, podobne ako v prípade projektu MsÚ. Primátor reagoval spŕškou invektív voči jeho osobe aj s výčitkou, že o veci nehovoril skôr. Aj pani viceprimátorka sa k nemu pridala s otázkou na poslanca Adamca – predsa na materskú školu nebola výzva, a naše mesto nič nezanedbalo a teda pokiaľ nebola výzva, o čom vlastne rozpráva? Ten potom doplnil svoje otázky ešte jednou, citujem: „Tá výzva k modernizácii MsÚ a obradnej siene“ je len o tom, že sa musia použiť peniaze len na MsÚ a obradnú sieň?“ (Koniec citátu, viď videozáznam 1.hod. 40. min. ) „No zjavne“- šarmantne zareagovala pani viceprimátorka a primátor zalamentoval - „no samozrejme Pane Bože“. Čo si však obaja nevšimli? Výzva Enviromentálneho fondu nebola menovite ani na budovy úradov a ani na materské školy. Výzva totiž znela nasledovne:
Činnosť L6: Zvyšovanie energetickej účinnosti existujúcich verejných budov vrátane zateplenia. (Mimo najmenej rozvinutých okresov.)
V zmysle uvedenej výzvy bolo úspešných 57 obcí a miest, teda dotácie dostali (vrátane mesta Nováky). Z toho až 45 prípadov sa týkalo škôl a školských zariadení, 5 prípadov objektov úradov (vrátane Novák) a 7 prípadov ostatných (kultúrne domy, zariadenie pre seniorov, požiarna zbrojnica).
Mesto Nováky získalo dotáciu 100 tis. € na projekt pod názvom „Modernizácia a obnova budov Mestského úradu a Obradnej siene Nováky“, keďže iný práve nebol ako sa hovorí – poruke pri predkladaní žiadosti. Nie je prinajmenšom zvláštne, že až 45 obcí a miest získali predmetné dotácie na objekty škôl a školských zariadení?
Čo sme my-občania získali „zanobasilovaním“ 90 cm hrubých múrov historickej budovy MsÚ? Nechcem byť vulgárny, teda poviem len, že nič. Aby som bol spravodlivý, ani pôvodná fasáda budovy už nebol originál – bola to síce napodobenina originálu, ale bola aspoň z poctivého tvrdého materiálu. Dnes máme kópiu napodobeniny z nobasilu. Dozvedeli sme sa tiež, že bolo treba okrem pôvodne plánovaných 5 tis. € pridať ešte 18 tis.€ , teda spolu 23 tis.€ (690 tis. Sk) z rozpočtu mesta. Domnievam sa, že za tie peniaze by bolo možné pôvodnú fasádu opraviť aj nanovo pekne vymaľovať a aj bez dotácie. Obradná sieň zostala tak-či tak nezateplená.
Teda nezískali sme celkom nič.
V. RichterHodnotenie: 4   0

Kladne hodnotil:
07.12.2020 19:23:20 Ľubomír
07.12.2020 19:55:33 Pavol P.
07.12.2020 20:18:32 Emma
14.12.2020 11:07:32 Pbošiak
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7485] 08.12.2020 09:49:23 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.