Online 5 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7479 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 08:36:43 24.11.2020
Múdrosť a demokracia.
S rastom múdrosti ubúdajú slová - hovorí jedno arabské príslovie. Mne sa to akosi úplne automaticky do klávesnice tlačí v prevrátenom zmysle v súvislosti s primátorom nášho mesta. Teda že s ubúdaním múdrosti slová pribúdajú. Stačí si pozrieť hociktorý záznam z rokovania mestského zastupiteľstva a máme to ako na dlani. Kedysi dávno, keď bol ešte mladý, rokovania trvali 2-3 hodiny. V súčasnej dobe, pri tom istom primátorovi, ibaže s odstupom času sa bežne stáva, že rokovanie končí okolo pol noci. Ba stalo sa, že trvalo skoro do tretej hodiny rannej. Dovolím si tvrdiť, že pracovná a teda užitočná doba rokovaní mestského zastupiteľstva v minulosti i teraz, sa dĺžkou veľmi nelíšia. Odlišnosť je iba v počte slov, alebo množstve zbytočných rečí primátora. Z tých rečí podstatná časť sú jeho „chválospevy“ na jeho dôležitosť a neomylnosť.
V rámci jeho chápania demokracie si pozýva pred kameru na rokovania mestského zastupiteľstva aj svojich oponentov s prísľubom, že každému vytvorí dostatočný časový priestor, aby sa mohol ku všetkému vyjadriť. Vôbec mu pritom nevadí, že už dávnejšie sú k tomu mestským zastupiteľstvom a v súlade s príslušným zákonom prijaté nejaké pravidlá a majú v tom svoju rolu aj poslanci. No a keď si piati poslanci dovolili na septembrovom rokovaní odhlasovať ukončenie rozpravy proti jeho vôli, keď on mal chuť rozprávať, tak im to nedaroval a so vztýčeným ukazovákom ich pred celým svetom všetkých piatich vykričal aj po mene.
On však má ešte aj iné „demokratické“ možnosti na vyjadrenie svojho jedine správneho názoru a ak by aj mal niekto názor iný, určite je to klamstvo. On si o ňom dal demokraticky natočiť a zverejniť aj veľmi ponižujúce video. Čo tam po pluralite názorov, veď pravdu môže mať len a len On a má na to aj dôkazy. Veď On je predsa primátor mesta.
Francúzsky letec a spisovateľ A, de S. Exupéry napísal:
„Ak človek ponižuje, tak iba preto, že sám je nízky“.
V. Richter
Hodnotenie: 5   0

Kladne hodnotil:
24.11.2020 14:40:41 Pbošiak
24.11.2020 20:08:19 Ľubomír
25.11.2020 11:40:07 Emma
25.11.2020 14:45:00 Milan Oršula
26.11.2020 14:52:53 Pavol P.
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7480] 27.11.2020 08:46:30 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.