Online 2 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7460 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 15:16:28 29.10.2020 Nevhodný príspevok?
Kde je pravda?
Na rokovaní mestského zastupiteľstva dňa 23.9.2020 si primátor mesta celkom bez hanby „kopol“ do mojej dcéry aj v súvislosti s kolaudáciou rekonštrukcie Domu služieb. (viď videozáznam rokovania, 2.hod. 37. min.) Dokonca „notbúkom“ predviedol na kameru aj staršie video na ktorom on sám prezentoval vykonané práce . Vo videu dokonca priznal vylepšený vzhľad objektu, čo je však vraj iba akési „pozlátko“ oproti obrovským dieram, či nedorobkom a nevykonaným opravám vo vnútorných priestoroch objektu.
Nezainteresovaný človek, keď si pozrie uvedené video nemôže nedať mu za pravdu. Lenže veci sa v skutočnosti majú asi celkom inak. Už samotný názov akcie v zmluve medzi a.s. Východoslovenská energetika Košice ako tzv. „poskytovateľom“ a mestom Nováky ako tzv. „prijímateľom“ znie takto:
„Zmluva o garantovanej energetickej službe uzatvorená v zmysle § 17 a 18 a nasl. Zákona o energetickej efektívnosti.“
Primátor mesta celkom vedome a zrejme aj úmyselne vo videu odviedol predmetnú akciu v Dome služieb na inú koľaj, ako je ona koncipovaná. Tu nešlo o nejakú generálnu opravu objektu, vrátane opravy schodov, výmeny dlažby, maľovanie, či opravu WC a pod., to sú predsa bežné práce údržby, ktoré by mal priebežne zabezpečovať správca objektu. V skutočnosti tu išlo o komplexnú modernizáciu energetického vybavenia objektu, v záujme zefektívnenia jeho energetiky . Uvedená zmluva obsahuje popis v akom energeticky neefektívnom stave sa objekt nachádzal a čo sa má v prospech zvýšenia energetickej efektivity objektu urobiť. Je mi jasné, že primátor chcel svojim teátrom niekoho v očiach verejnosti významne zdiskreditovať, len nechápem, že si k tomu vybral osobu, ktorá do toho mala najmenej čo hovoriť. Dokonca jej vytkol aj financovanie akcie. Z obsahu predmetnej zmluvy, ktorá je zverejnená na stránke Digitálne mesto Nováky a zverejneného znaleckého posudku od Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline z 23.9.2019 (viď www.novaky.com, príspevok č. 7456) je možné zistiť, že na Dome služieb menovite boli zrealizované nasledovné opatrenia:
1. Bol zateplený celý objekt vrátane strechy, vonkajších podhľadov výmeny všetkých okien a vonkajších dverí.
2. Kotle Viadrus-2ks, každý o výkone 42 kW boli nahradené novými-modernejšími kondenzačnými kotlami.
3. Úplne nanovo bola namontovaná vzduchotechnika vrátane rekuperačnej jednotky.
4. Bol zrekonštruovaný systém ochrany pred bleskom.
5. Na streche objektu bola namontovaná fotovovoltická elektráreň o výkone 10 kW.
Už pohľad na uvedené opatrenia hlása, že ide o opatrenia na dosiahnutie energetickej úspory a efektivity. Primátor vo svojej „videoscénke“ z uvedených opatrení prezentoval len prvé opatrenie (pozlátko- pekná fasáda), ostatné štyri ho vôbec nezaujímali, resp. predvádzal si to, čo on sám chcel-presne podľa porekadla, „čo sa babe chcelo, to sa babe snilo“.
Je zvláštne, že poslanci si museli na rokovaní mestského zastupiteľstva takmer „vyžobroniť“ predmetný znalecký posudok, ktorý už asi rok ležal v „šuplíku“ na mestskom úrade,
aby sa z neho dozvedeli, že projekt zabezpečenia zníženia energetickej náročnosti objektu je potrebné cez garantovaciu energetickú službu dotiahnuť do úspešného konca pre obidve zainteresované strany.
V.Richter


Hodnotenie: 5   0

Kladne hodnotil:
29.10.2020 15:49:01 Milan Oršula
29.10.2020 15:49:58 MilanO
29.10.2020 15:59:16 Pbošiak
29.10.2020 17:56:52 Pavol P.
29.10.2020 19:13:44 Ľubomír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.