Online 2 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7449 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 13:31:15 24.10.2020
Priatelia, hneď v úvode moja reakcia na príspevok lavidu, ktorý s poukazom o nezmysluplnosti mojich slov k Volebnému programu primátora, čoby kandidáta na post primátora v roku 2018 je takáto, hoci som mienil použiť tvrdšie slová, zvládol som to,a tak k veci. Ja netvrdím, že všetko čo uvádzam na tejto stránke vysvetľujem na odbornej úrovni (hoci sa naozaj o to snažím ) a už vôbec mi nejde o akési inteligentské zabŕdanie do práce primátora tak, ako to on s celým jeho ansámblom z Bubliny vníma, vrátane lavidu. Však to sledujeme, ako sa on predvádzal, zabŕdal bez akéhokoľvek náznaku sebareflexie pred kamerou vo volebnom období rokov 2014-2018 aj s jeho bratom štyri roky a pokračujú v tom, ako napokon čítate, v sprostých e- meiloch sem,tam za podpory lavidu naďalej.
Ale ak spolu s ostatnými občanmi sledujete scénu, teda naozaj je pravdou, že už nejaký ten piatok, nám diktujú, komplikujú život v meste dôsledky Pyrhovho víťazstvo Ing.Dušana Šimku hoci nás to mnohých zaskočilo a aj prekvapilo. Nuž, taký je život. A pán primátor si hýčka a opatruje svoj vraj Volebný program systematicky už veľa rokov a súperov jednoducho porazil práve tým, že mal isté opatrenia s väčšou skúsenosťou arogantného tlaku a masáže mozgov voličov pred voľbami.
Pravdou však tiež je ,že nie celkom presvedčivý je jeho Volebný program, pretože niektorí chceli vidieť taký program, iným ako vidieť, len o desať voličov čo do počtu,ktorí pomohli primátorovi k voľbe ho videli inak, napr. ako lavida. I napriek tomu,čo som teraz uviedol je to napokon o volebných emóciách a nie vždy pochopenom význame volebného programu. Aj tak si osobne myslím, že tieto – primátorove - riešenia sú však spravidla v abstraktnej forme a nie je úplne zrejmé, akými opatreniami je ich možné dosiahnuť. Iba ak spôsobom pokus-omyl.
Ja osobne som však a to mi verte, nebol v extatickom vytržení v žiadnom prípade, čo sa týka počtom a konkrétnosťou opatrení ,ktoré si na voličov súčasný primátor pripravil. Pravdou je, že ja osobne nepožadujem ,nepotrebujem siahodlhý „checklist“, ale osobne ja naozaj, by som chcel vidieť program ,v ktorom primátor jednoznačne demonštruje úlohu záujmov všetkých obyvateľov mesta. Možno teraz zabŕdnem, ale mám za to, že by to nemalo byť bez uprednostňovania záujmov istej skupiny občanov, pred inou skupinou občanov, za použitia všelijakých“ amatérskych“ neprehliadnuteľných trikov, povedzme ako skrátiť rekonštrukciu jednej štátnej cesty o cca 300 bm z technických príčin a na jej konto opraviť druhú štátnu cestu o cca takých istých bm ( presunom, kde je povedzme prevládajúca voličská základňa primátora mesta). Keď vám poviem, že ja by som vybavil obidve akcie tak, aby sa vykonali bez toho,že sa skráti obnova jednej štátnej cesty (v centre mesta) a presunie sa technika na druhú štátnu cestu,uveríte mi. Je to teda o tom, že rokovania o ceste a plánovanie s Investorským útvarom malo za cieľ čo? Mimochodom,mám odpoveď Investorskej organizácie, že v rekonštrukcii cesty v Horných Lelovciach nepochybila.Tak čo? Tým nechcem tvrdiť,že som proti tomu, že sa to dorobilo, ale zásadne som proti tomu,akým spôsobom!!! A rovnako je to aj o kanalizačnej stoke v Lelovciach.Amaterizmus.
No a ešte k lavidovmu linku,v ktorom je priblížený volebný program primátora mesta. Takže lavida, vyhodnotenie v akejkoľvek fáze volebného obdobia musí mne ,nám občanom mesta predložiť primátor mesta, nie jeho podržtaška, alebo čoby mluvčí radnice, s odkazom na link.
Ja, my, sme občania, voliči a nemáme dosah na vecné a finančné plnenie akejkoľvek investície, teda ani na vyhodnotenie vecné a finančné. Na to je primátor a jeho aparát. O vaše informačné služby nestojím, sú od samého počiatku nástupu vašej osoby na scénu tejto stránky zavádzajúce,neodborné a neobjektívne, bez ohľadu, že ich čítam, lebo sa nedá uveriť primátorovi a tak sa napr. rozpamätajte na slová Ing.D.P. bývalej vedúcej stavebného oddelenia MsÚ vo vystúpení v relácii Reportéri, keď sa bránila slovami, že rozpočet sme navýšili skôr, pre prípad, že by nám ho poslanci neschválili.
Lavida, lavida, toľko sme tu napísali slov o význame pravdy,etiky,morálky,pokory a vy stále v duchu narcizmu. Volebný program je vážna vec, ktorou sa primátor preukazuje o svojej spôsobilosti, najmä v tom slova zmysle, aby sme vedeli porovnať milióny eur za primátora Dr.Daniša ,ktoré mu vyčítate a „Milióny(?) „ preinvestované doposiaľ za Dušana Šimku. Takže výzva je,dajte ,who is who v číslach, ale aj so stratou na majetku mesta? Napr. budovou Kina,ako to je a prečo to tak je? A etc.,etc. PB
Hodnotenie: 4   0

Kladne hodnotil:
24.10.2020 13:57:32 Ľubomír
24.10.2020 16:06:24 Vladimír
24.10.2020 19:49:34 Milan Oršula
26.10.2020 11:58:39 Jana K
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7450] 25.10.2020 07:33:51 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.