Online 7 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Viete, čo práve teraz robia vaše deti? Bolo 22 hodín!
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7373 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 22:55:11 07.09.2020
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 7370 od lavida uverejnený dňa 07.09.2020 o 08:55:33.
Priatelia, naozaj sa dá súhlasiť s Ľubovým zdesením, ktoré uviedol slovami,“ Preboha, veď tu niekomu vadí už aj to, ak niekoho verejne nazveme svojim priateľom.“ I preto mám ambíciu s vašim dovolením, v tejto súvislosti sa pozastaviť, nad súčasným stavom v poskytovaní informácií našim lídrom, za ktorého sa dá vari po jeho zvolení k službe voličom, občanom, obyvateľom mesta považovať každý primátor ktoréhokoľvek mesta, či starosta obce. Tvrdiť však, že ak má človek-líder kopu informácií o všeličom možnom, ešte neznamená byť vzdelaný. Iba je informovaný. Ak je však lavida, ako občan z prvej ruky (od lídra mesta) informovaný, teda nie je isté, že je vo veciach, ktoré nám predkladá aj vzdelaný. Je len informovaný.
V jeho duši, ako badať z príspevkov lavidu neprebieha z titulu poznatkov, informácií ( ktoré nadobúda od lídra ) jej kultivácia. I preto sa mu dá odpustiť, že mu je pojmovo egál, nerozlišuje čo a ako čestný človek, rodina, deti, priatelia, susedia, vážení ľudia medzi spoluobčanmi, ostatní obyvatelia mesta, je mu absolútne jedno , že takouto mentálnou dehydratáciou u ľudí v jeho okolí, nechcem sa ho - lavidu naozaj dotknúť, aby to nebral osobne, sa čiastočne vymyká, naozaj len čiastočne z potierania potreby tejto webovej stránky, pretože významne neguje ako človek pojem o „mafiánskej stránke“. Však na ňu sám píše. To sú paradoxy lavida ?
Ale ,aby som pokračoval vo význame obsahu lavidových informácií. Naozaj je nutno podotknúť ,že už sa ani nesnaží preukazovať svojim manévrovaním zastierať základnú mentálnu dehydratáciu jeho a jeho spolupútnikov z bubliny. Totižto priatelia, k spomenutej mentálnej dehydratácii sa dá jednoznačne zaradiť nedostatok múdrosti. Múdrosť je v prvom rade schopnosť prežiť plnohodnotne svoj život. Je to schopnosť vyberať si len tie veci, ktoré slúžia k životu, rastu a rozvoju, a odmietať tie, ktoré nás vedú smerom opačným. A tak si kladiem otázku. V koľkých prípadoch ideme od novembra 2018 v tomto mestečku smerom opačným ? No vie len sám lavida. A či?
Prečo pojem mentálna dehydratácia? Ak považujeme vodu za životodarnú tekutinu, nezbytnú pre naše bytie na tejto matičke Zemi, potom líder, či jeho myslenie, ba i jeho intelekt nesmie byť odstrihnutý vo všeobecnosti od „životodarnej tekutiny poznania“, kultúrnosti, vzdelanosti a múdrosti.
Ja si uvedomujem, že plytkosť a povrchnosť, je prítomná všade, najmä ak navyše komunikáciu v súčasnosti medzi obyvateľmi nahradila aj komunikácia na sociálnych sieťach, nie vždy mi sympatická (áno s ohľadom na sklamania i z vašich mailov lavida aj maily osočujú a tvrdo zasahujú do integrity človeka, ľudskej bytosti – múdro vám to Ľubo vysvetlil a nezamieňajte zásah do integrity človeka mailom za emočný nedôležitý prejav mentálne dehydrovaného človeka ) ba dokonca si myslím, že v našom nováckom prípade prakticky nahradila skutočnú osobnú komunikáciu ,medzi lídrom a občanmi.
I z toho dôvodu lavidove príspevky sú povrchné, v prístupe k poznaniu nejde do hĺbky, ale cudzími výrazmi ,ktorým možno rozumie len podľa wikipédie takpovediac encyklopedicky po vzore lídra kĺže po povrchu. Lavida, vodca a líder mesto posunie k prosperite len vtedy, keď bude múdry a nesebecký, nie naopak. PB
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
08.09.2020 09:49:00 Milan Oršula
08.09.2020 10:23:03 Vladimír
08.09.2020 10:50:03 Ľubomír
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7375] 09.09.2020 20:51:30 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.