Online 4 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7373 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 22:55:11 07.09.2020 Nevhodný príspevok?
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 7370 od lavida uverejnený dňa 07.09.2020 o 08:55:33.
Priatelia, naozaj sa dá súhlasiť s Ľubovým zdesením, ktoré uviedol slovami,“ Preboha, veď tu niekomu vadí už aj to, ak niekoho verejne nazveme svojim priateľom.“ I preto mám ambíciu s vašim dovolením, v tejto súvislosti sa pozastaviť, nad súčasným stavom v poskytovaní informácií našim lídrom, za ktorého sa dá vari po jeho zvolení k službe voličom, občanom, obyvateľom mesta považovať každý primátor ktoréhokoľvek mesta, či starosta obce. Tvrdiť však, že ak má človek-líder kopu informácií o všeličom možnom, ešte neznamená byť vzdelaný. Iba je informovaný. Ak je však lavida, ako občan z prvej ruky (od lídra mesta) informovaný, teda nie je isté, že je vo veciach, ktoré nám predkladá aj vzdelaný. Je len informovaný.
V jeho duši, ako badať z príspevkov lavidu neprebieha z titulu poznatkov, informácií ( ktoré nadobúda od lídra ) jej kultivácia. I preto sa mu dá odpustiť, že mu je pojmovo egál, nerozlišuje čo a ako čestný človek, rodina, deti, priatelia, susedia, vážení ľudia medzi spoluobčanmi, ostatní obyvatelia mesta, je mu absolútne jedno , že takouto mentálnou dehydratáciou u ľudí v jeho okolí, nechcem sa ho - lavidu naozaj dotknúť, aby to nebral osobne, sa čiastočne vymyká, naozaj len čiastočne z potierania potreby tejto webovej stránky, pretože významne neguje ako človek pojem o „mafiánskej stránke“. Však na ňu sám píše. To sú paradoxy lavida ?
Ale ,aby som pokračoval vo význame obsahu lavidových informácií. Naozaj je nutno podotknúť ,že už sa ani nesnaží preukazovať svojim manévrovaním zastierať základnú mentálnu dehydratáciu jeho a jeho spolupútnikov z bubliny. Totižto priatelia, k spomenutej mentálnej dehydratácii sa dá jednoznačne zaradiť nedostatok múdrosti. Múdrosť je v prvom rade schopnosť prežiť plnohodnotne svoj život. Je to schopnosť vyberať si len tie veci, ktoré slúžia k životu, rastu a rozvoju, a odmietať tie, ktoré nás vedú smerom opačným. A tak si kladiem otázku. V koľkých prípadoch ideme od novembra 2018 v tomto mestečku smerom opačným ? No vie len sám lavida. A či?
Prečo pojem mentálna dehydratácia? Ak považujeme vodu za životodarnú tekutinu, nezbytnú pre naše bytie na tejto matičke Zemi, potom líder, či jeho myslenie, ba i jeho intelekt nesmie byť odstrihnutý vo všeobecnosti od „životodarnej tekutiny poznania“, kultúrnosti, vzdelanosti a múdrosti.
Ja si uvedomujem, že plytkosť a povrchnosť, je prítomná všade, najmä ak navyše komunikáciu v súčasnosti medzi obyvateľmi nahradila aj komunikácia na sociálnych sieťach, nie vždy mi sympatická (áno s ohľadom na sklamania i z vašich mailov lavida aj maily osočujú a tvrdo zasahujú do integrity človeka, ľudskej bytosti – múdro vám to Ľubo vysvetlil a nezamieňajte zásah do integrity človeka mailom za emočný nedôležitý prejav mentálne dehydrovaného človeka ) ba dokonca si myslím, že v našom nováckom prípade prakticky nahradila skutočnú osobnú komunikáciu ,medzi lídrom a občanmi.
I z toho dôvodu lavidove príspevky sú povrchné, v prístupe k poznaniu nejde do hĺbky, ale cudzími výrazmi ,ktorým možno rozumie len podľa wikipédie takpovediac encyklopedicky po vzore lídra kĺže po povrchu. Lavida, vodca a líder mesto posunie k prosperite len vtedy, keď bude múdry a nesebecký, nie naopak. PB
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
08.09.2020 09:49:00 Milan Oršula
08.09.2020 10:23:03 Vladimír
08.09.2020 10:50:03 Ľubomír
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7375] 09.09.2020 20:51:30 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.