Online 3 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7371 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 11:57:06 07.09.2020 Nevhodný príspevok?
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 7370 od lavida uverejnený dňa 07.09.2020 o 08:55:33.
Priatelia, tak toto je myšlienkový svet zabudnutého chlapca z nášho mestečka. Ale čo ďalej? Lavida, ani jeden primátor mesta, či starosta obce sa nemá správať ako chalan, ktorý nemá vychodenú, ani základnú školu slušného života. To, po prvé.
Všetci sme unavení z koronavírusu, starostlivosť o rodiny a obmedzené stretnutia s najbližšími mnohým ranilo , duše. To po druhé
Po tretie, mnohým pomáhajúcim dobrovoľníkom z radov občanov mesta, v tomto pandemickom období sa nedostalo primeraného pochopenia, ocenenia, skôr naopak, teda ako sme zvyknutí, osočenia a ironizovania, so samozrejmým zvýraznením vlastného ega, významu konania vrchného z radnice. A vy dookola píšete tliachaniny. Neviete čítať? Takže ,ako ďalej lavida???
Boli však časy, keď ľudia, aspoň v niektorých témach boli jednotní. Iste, bolo to také obdobie iné. A tak prečo sú občania, či mladí ľudia, poslanci MsZ naštvaní? Nuž preto ,že ľudia z bubliny im kladú „ chúlostivé“(?) otázk, ako napr.: ...Ako si ty môžeš myslieť iné, ako ja? Ako to, že tvoje poznanie je odlišné? A do toho ešte nová životná skúsenosť. Víťazi kontra porazení. To sa dnes aj v Novákoch nosí. Jedni hlúpnu z moci, druhí sú frustrovaní. Jedni sa tešia, skáču po kariérnej príležitosti, druhí sú naštvaní.
A lavida z dvora v obkolesení svojich psíkov filozofuje a píše nezmysly ,akoby nevedel čítať, čo ľudí, obyvateľov mesta kvári A tak opakovane, už po koľký krát moja odpoveď znie: „ vlastne je to tak, že obeť si za to, že na ňu zazerá vrčiaci pes, s vycerenými zubami a prípadne zaútočil, môže sama. Vraj obeť nemala byť zlá (?!), nemala zazerať, alebo byť nervózna. Priatelia, tomu sa hovorí „ victim blaming“.
Asi tak je to podľa lavidu správne. A nevyhovorí sa, máme s ním skúsenosti. A ako je to u ľudí, keď pred primátorovými atakmi chráni rodič svoje dieťa, ponechám na Vašej úvahe,priatelia. To lavida nepochopí, tak ho nechajme na pokoji. PB
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
07.09.2020 14:24:38 Ľubomír
07.09.2020 14:49:16 Milan Oršula
07.09.2020 18:32:50 Vladimír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.