Online 6 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7369 v téme Rôzne / Iné zo dňa 19:58:48 06.09.2020
Celý život sa naháňame za množstvom vecí. Dospievame vtedy, keď zistíme, že len tri stoja za to. Zdravie, rodina a priatelia.

Vážení spoluobčania.

Dnešná doba má mnoho prívlastkov. Asi ten najvýstižnejší je ten, že je to doba uponáhľaná. Akosi čím ďalej, tým menej máme času na spomalenie, obzretie sa okolo seba, venovať čas tým, ktorých máme radi, ktorých si vážime, ktorí si to zaslúžia. Takéto spomalenie určite príde všetkým vhod aj preto, že si viac uvedomíme hodnotu života a citlivejšie začneme vnímať všetko, čo sa okolo nás deje. A verte, deje sa toho hodne, dokonca i v našich malých Novákoch. Kto pozorne číta príspevky na tejto stránke a nie mu je ľahostajný osud mesta, mal by minimálne spozornieť. Dvojičky síce nazývajú túto stránku mafiánskou ( pardon vraj to niektorí občania, oni to len šíria po meste, regióne a celom Slovensku ), no ja som v tu uverejnených príspevkoch nič takého nevidel. Ak ich porovnám s mailami od dvojičky, dvojičiek, tak to je sakramentský rozdiel. Nenájdete tu slová ako gauner, zlodej, manipulátor.... však som o tom už písal. Práve naopak, pisatelia sa snažia, veľmi citlivo, tolerantne, s veľkou dávkou úprimnosti a zodpovednosti k mestu v ktorom roky žijú, poukázať na veci s ktorými sa nevedia stotožniť o ktorých si myslia, že sú nesprávne a škodia mestu. Žiaľ predovšetkým dvojičky to berú ako osobnú kritiku, ktorú sa snažia prostredníctvom mailov, SMS, či iným spôsobom umlčať. Pritom jeden z článkov Ústavy SR hovorí o tom, že za názor nesmie byť nikto prenasledovaný, ani vinený. Ostatné príspevky prispievateľov na túto stránku Peťa Bošiaka a Vladimíra, však hovoria o niečom inom.
Vážení spoluobčania, čitatelia tejto stránky, oni však svojimi príspevkami nechránia seba. Chránia nás všetkých, aby sme mohli všetci slobodne v tomto meste, bez akýchkoľvek následkov vysloviť, či napísať slobodne svoj názor. Verte obaja títo páni, by mohli byť dvojičkami hodnotení aj ako ctihodní občania tohto mesta. Stačilo by aby boli slepí a hluchí k tomu, čo sa tu deje, nepísať na túto stránku, sem tam trošku zapochlebovať, aké je tu všetko úžasné, jedinečné a verte, maily od dvojičiek by boli diametrálne odlišné. Ak sa však vrátim k môjmu úvodnému citátu, tak títo páni už dávno dospeli a vedia, čo je v živote pre každého z nás skutočne dôležité. Navyše nielen pre Nováky, ale aj pre celé Slovensko nemôže byť nič horšie a nebezpečnejšie, ako báť sa vysloviť, či napísať svoj názor. Verte, títo páni to robia aj za nás, a buďme radi, že ich tu máme, rovnako ako aj túto stránku. Ja samozrejme rešpektujem aj slobodu vyjadrenia názoru dvojičiek, no svojim názorom neotravujem nikoho mailami, SMSkami, ani telefonátmi. Tu však musím aj napísať, že som veľmi sklamaný mailami od jedného z dvojičiek. Dochádza mu akosi inšpirácia. Všetky maily sú ako cez kopír, tak už ich ani nečítam, idú rovno do koša. Keby aspoň pomenil sled slov vo vetách, ale zrejme nemá už ani na to. No čo už.
Pri debatách sa ma ľudia pýtajú, ako túto dusivú atmosféru v našom meste zmeniť. Odpovedám stále rovnako. Momentálne nijako, no už teraz si treba všetko pozorne všímať a bez emócií, všetko vyhodnocovať, lebo za dva roky tu bude opäť šanca veľa zmeniť. Možno nebudeme presne vedieť koho voliť. No z poznania tohto obdobia, by mali byť vnútorne presvedčení, koho nevoliť.

S úctou
Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
06.09.2020 20:23:28 Pbošiak
07.09.2020 08:23:29 Vladimír
07.09.2020 14:49:04 Milan Oršula
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.