Online 4 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7366 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 11:52:15 05.09.2020 Nevhodný príspevok?
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 7365 od Vladimír uverejnený dňa 05.09.2020 o 09:22:02.
Priatelia, „Charakter človeka je jeho osudom. (Herakleitos)“ Dalo sa očakávať, že v túžbe po pomste za „prerušenú pieseň“ keďže na štyri roky musel opustiť kreslo primátora a vo zvýšenej miere v neskutočnej túžbe po moci, sa pod vplyvom ega, charakterových vlastností vypustí z bubliny ten zlý džin, ktorý ako vidieť sa neprejavuje vo vzťahu človeka k sebe a k iným ľuďom, k všetkým živým tvorom, k práci, ktorú človek vykonával, vykonáva k veciam v pokore a úcte tak, ako je to v normálnej ľudsky sa správajúcej spoločnosti.
Veď vari aj v prípade zvolenia Ing. Dušana Šimku za primátora mesta, voči jeho voličom v komunálnych voľbách novembri roku 2018 (v počte 14%) ,či nevoličom, ktorí mu nedali poznajúc jeho charakterové vlastnosti hlas ( v počte 86%), sa jeho voliči pri vkladaní volebného lístka do volebnej urny určite domnievali, že nech už bude ako bude, mierou charakteru by mala byť miera jeho úcty k okoliu a entitám (podstate) v ňom.
Veď, kde inde sa môže charakter úplne prejaviť, ak nie v spoločensko-praktickej činnosti. A tak znie kardinálna otázka. Načo sa človek hlási za kandidáta na post primátora, ak nezvláda seba, nenávidí ľudí s kritickým myslením, neodpúšťa priamu, otvorenú a zjavnú kritiku, ak rieši pracovnoprávne vzťahy tak, že uráža zamestnancovho rodiča,v iných prípadoch celé rodiny, že difamuje celé rodiny a pokolenia tu žijúcich obyvateľov. Nezvláda primátor sám seba? Verím, že si už uvedomuje, že nie sme ovce. PB

Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
05.09.2020 19:31:21 Vladimír
06.09.2020 11:20:08 Milan Oršula
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.