Online 5 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7349 v téme Rôzne / Iné zo dňa 17:08:31 12.08.2020 Nevhodný príspevok?
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 7348 od Ľubomír uverejnený dňa 12.08.2020 o 13:43:50.
Priatelia, nikto nepopiera, že v každom mestečku veľkosti nášho mesta Nováky postupne po roku 1990 vyrastala skupina občanov, budujúc si svoje zázemie a považujúca sa za elitu. Je úplne jedno, o akých vzdelanostných, či mentálne vybavených ľudí sa jedná. Je však neprijateľné, neprípustné, ak niektorí z nich, voči ostatným občanom s kritickým myslením, sa vyjadrujú voči občanom, vo svojej nabubranosti, neokrôchane, hlúpo, nevychovane a s vysokou dávkou hulvátstva.
Nie, naozaj mi neprekáža to, že sme im to umožnili my, sami, že jeden z tejto kvázi elity, za akú sa považujú, sa pričinením voličov stal primátor mesta Nováky. Prekáža nám však predovšetkým to, že hoci voliči vedeli, že možnosti, ktoré mu voliči posunuli rovnako, ako v predchádzajúcich jeho obdobiach na poste primátora, nepovedú k zvýšenému úsiliu v rozvoji nášho mesta aj tým smerom, aby sa zlepšili medziľudské vzťahy a zvýšila sa úcta k ľuďom starším,k zákonom, k demokratickým hodnotám, i napriek tomu ho volili.
Priatelia, novácka elita sa uzatvorila do bubliny. Ide zhruba o tri, štyri rodiny, ktorých členovia si navrávajú, že im patríme, že im patrí mesto. A tak z bubliny sa v poslednom období možno nepravidelne, ale o to viac údernejšie vysunie ruka , najmä však vtedy, keď to občanom s kritickým myslením, chce dať na hulváta. A ako to je, čítate v príspevku č. 7348. Mám k dispozícii aj SMS-ku, ktorou obštedril vlani , deň pred MDŽ jednu pani elitár rukou vysunutou z bubliny na hulváta. No a, píšte si i to, že to poznám i sám osobne ,ale poznajú to i ďalší spoluobčania, s ktorými sa títo bublinári pohrali a rukou natiahnutou na hulváta obrazne povedané udreli,zasiahli.
Pravdou však je, že len nedávno jednej dvojičke takéto ohovárania zastavil Rozsudok, či Uznesenie najvyššieho súdu. Ruka síce obrazne povedané v tomto prípade neudrie, ale zašuští euríčkami, aby naplnila voči poškodenému povinnosti vyplývajúce mu plniť zo záverov rozhodnutia NS SR. Rovnako ju umravnila vládna OĽaNO v súvislosti s designáciou prednostu OÚ v Partizánskom. Sú nervózni. Áno, veď aj načim.
Priatelia ,veď to, čo je pre mnohých ľudí akési prirodzené, teda že človek sa stretáva s istým okruhom známych, priateľov a dochádza k poznaniu, že aj na základe takýchto priateľstiev má svoje životné skúsenosti a poznanie a vari i z týchto dôvodov ľudia dospejú tiež k poznaniu, že ak sú múdri a tolerantní, uvedomujú si, že na svete sú aj iné názory,
Iné poznanie, iná skúsenosť platí, naozaj len pre ľudí slušných, ktorí nemajú záujem pre život v bubline, lebo chcú dýchať čistý vzduch a tešiť sa s rodinou, známymi a priateľmi zo života, tiež aj preto, že v bubline je náš vládca pevne obkolesený dvojčaťom ,plus radcami, ktorí do bubliny nepustia ani čerstvý vánok.
Boli však časy, keď ľudia, aspoň v niektorých témach boli jednotní. Iste, bolo to také obdobie iné. A tak prečo sú mladí ľudia, poslanci MsZ naštvaní? Nuž preto ,že ľudia z bubliny im kladú „ chúlostivé“(?) otázk, ako napr.: ...Ako si ty môžeš myslieť iné, ako ja? Ako to, že tvoje poznanie je odlišné? A do toho ešte nová životná skúsenosť. Víťazi kontra porazení. To sa dnes aj v Novákoch nosí. Jedni hlúpnu z moci, druhí sú frustrovaní. Jedni sa tešia, skáču po kariérnej príležitosti, druhí sú naštvaní.
Musíme sa učiť priatelia , aby sme nadobudli dostatočné obranné mechanizmy, ako hlúposti nedovoliť ovládnuť našu novácku spoločnosť, aby nepociťovali šancu byť najdôležitejší. Veď sme tu akože svoji ,čo sa kto a ako nanaparuje? Kto chodil na Vrchy, zo školy na zber šípok a je približne v mojom veku, si pamätá. Či vari nie?
A tak na záver. Ibaže, prirodzené reflexy ľudí existujú. Keď sa niečo preje, tak sa búria. Tí v bubline si ešte stále myslia, že chránia občanov nášho mesta, že majú spasiteľské poslanie. Medzi ľuďmi sa však už ako vidno, tvorí niečo iné. PB
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
12.08.2020 20:52:15 Ľubomír
13.08.2020 18:47:09 Vladimír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.