Online 3 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7269 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 13:00:21 07.05.2020 Nevhodný príspevok?
Tak Lavida skúša koľko si môže dovoliť v nútenej obhajobe konania primátora. Pán Lavida, my na tejto stránke nie sme hlupáci, to ste už mohli zistiť dávno. Vieme pochopiť aj krátenie rozpočtu mesta z dôvodu zníženia podielových daní, spôsobených korona pandémiou. Ale nevieme pochopiť prečo krátiť rozpočtovú čiastku len športu, prečo nie kultúre, prečo nie iným spoločenským organizáciám, prečo nie v iných častiach rozpočtu, bez ktorých by sa mesto zaobišlo. Prečo mesto písomne nevypracovalo rozpočtové opatrenie, prípadne zmenu rozpočtu z dôvodu krátenia a nepredložilo do ekonomickej komisie na posúdenie, prečo nepredložilo požiadavku, na krátenie prostriedkov pre šport, športovej komisii , aby mohla pre zastupiteľstvo vypracovať nové prerozdelenie pre jednotlivé športové kluby???. Prečo toto všetko nebolo pred zastupiteľstvom poslancom písomne predložené??? Toto mesto nie je sultanát jeho veličenstva, čo sa mu kedy zachce to si navrhne a to sa musí schváliť . V programe zastupiteľstva bol bod „Rozdelenie finančných prostriedkov pre športové kluby na rok 2020“ a nie krátenie prostriedkov pre šport a toho sa malo zastupiteľstvo držať. Prečo sa porušuje schválený program rokovania zastupiteľstva a prečo sa podsúvajú zastupiteľstvu nepripravené veci, nechám na kontrolóra mesta.
Prajem pekný deň.
PS. Ak mi pán primátor pošle správu, že som gauner, budem vás informovať.
M.O.
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
07.05.2020 13:04:53 Pbošiak
11.05.2020 13:35:50 Jana K
11.05.2020 21:31:20 AccickVep
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.