Online 3 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7268 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 10:12:03 07.05.2020
Rád by som vedel,aké relevantné dôvody mali tí poslanci,ktorí hlasovali proti predaju nehnuteľného majetku mesta,pokiaľ bolo povedané,že mesto nemá a ani v budúcnosti nebude mať prostriedky na rekonštrukciu týchto objektov a ich zmysluplné využitie.Jediný argument z úst poslanca Mištinu bol návrh ohľadom rekonštrukcie gastra na nájomné byty.V tejto súvislosti je odôvodnená otázka,akým spôsobom by mala byť financovaná takáto investičná akcia.
Rozhodnutie časti poslancov zahlasovať za schválenie dotácie pre športové kluby z rozpočtu mesta v plnej výške ako bola navrhovaná pred vypuknutím pandémie aj napriek informáciám o dopadoch pandémie na ekonomiku štátu a obcí a ochote primátora v skrátenej výške dotáciu poskytnúť aj v súlade s budúcimi možnosťami mesta považujem za krátkozraké.Z toho dôvodu považujem rozhodnutie primátora nepodpísať poslancami schválený návrh za správne.Je potrebné zobrať do úvahy pre porovnanie postup mesta Handlová,kde boli škrtnuté dotácie na šport komplet,pritom to nie je len prípad Handlovej a takisto dôležité je brať do úvahy,že v súčasnosti vlastne žiaden klub činnosť nevykonáva z dôvodu opatrení stanovených štátnymi orgánmi pre boj proti dôsledkom pandémie.
Na otázku poslanca Jakubisa v bode rôzne,prečo ho primátor vyhodil z rokovania mestskej rady ,keď mu to umožňuje mestom schválené opatrenie,primátor odpovedal,že také opatrenie bolo schválené v dobe keď nebol primátorom a on o tom nič nevedel.Aj napriek nevedomosti primátora o takom opatrení považujem jeho konanie za nešťastné a kontroverzné svedčiace o osobnej averzii a neochote spolupracovať s poslancom,ktorého je možné na základe jeho vystúpení na MsZ označiť za opozičného.Tež je tu otázka ,prečo dotyčný poslanec neargumentoval spomínaným opatrením priamo na rokovaní,z ktorého bol vylúčený.
Hodnotenie: 0   0


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.