Online 4 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7267 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 07:10:49 07.05.2020
Komu slúži toto mesto?

SENIOROM - NIE ! Dlhodobo neriešená otázka, ktorú vedenie mesta ani nemá záujem riešiť. Ľudia, ktorí tu žili, pracovali a zostarli chodia dožívať do zariadení mimo svojho rodného . Bez možnosti prechádzať sa po miestach, s ktorými sú zrastení a stretávať ľudí, s ktorými prežili kus života. Čiže pre niekoho bezcenná skupina obyvateľov.

DEŤOM - NIE ! Najnovšie neschválenie finančného príspevku pre športové kluby muselo rodičov absolútne zdvihnúť zo stoličiek. Takže už aj naše deti budú doplácať na neschopné vedenie mesta. Nehovoriac o tom, že školy nemajú žiadne kvalitné športové krúžky, ktoré by mohli deti navštevovať po vyučovaní, najnovšie nedostanú peniaze ani športové kluby !!!! Ešte spomeniem skupinu malých detí s jedným detským ihriskom pri hudobnej škole, cez leto absolútne nevyužitým, nakoľko by sa deti na priamom slnku upiekli. Pri fontáne, v parku, pri obytných domoch žiadna jednoduchá šmýkala, hojdačka....nič !
OBČANIA ekonomicky poškodení COVID pandémiou - NIE. Dávnejšie som kládol otázku, či bude mesto nejakým spôsobom nápomocné občanom, ktorých sa bytostne dotkla pandémia. Už máme v meste rodiny, ktorých živitelia sa museli vrátiť na Slovensko, sú bez príjmu, v rodinách sú malé deti. Rodiny už nedisponujú finančnými prostriedkami, nemajú na nájomné. Rieši mesto túto situáciu s firmou Benet ? Budú takýto občania vypísaní na tabule hanby? Budú od nich vymáhané peniaze exekútorom ? Rieši túto otázku mesto s bytovým podnikom ? Možno sa dostanú tieto rodiny do situácie, že budú mať problémy s holou existenciou, vie byť mesto nápomocné ? /ľudia nápomocní z vlastnej iniciatívy sú v tomto meste totiž pranierovaní/

MESTSKÝ ROZHLAS - ja ako občan považujem spôsob využívania tohoto komunikačného prostriedku ako zásah do vlastného súkromia. Niekoľko krát denne s náležitou dávkou hlasitosti mi je oznamované, čo si mám vlastne myslieť, čo kto urobil a kto škodí tomuto mestu. Neviem, či spôsob používania mestského rozhlasu nehraničí so zákonom, nakoľko sú v ňom vyhlasovaní konkrétni občania, pranierovaní, osočovaní a za svoju aktivitu lynčovaní. Osobne tento spôsob považujem za ŠIKANU vlastných občanov zo strany vedenia mesta. Nežijeme na lazoch, kde je potrebné vyhlasovať každú informáciu mestským rozhlasom a jeho využívanie považujem za INDOKTRINÁCIU obyvateľov Novák zo strany primátora.
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
10.05.2020 00:17:28 Jana K
11.05.2020 21:29:24 AccickVep
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.