Online 4 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7263 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 22:17:41 04.05.2020
Dobrý deň. Priatelia, istotne ste si všimli ,že ako radový občan mesta Nováky pozorne sledujem ako nás, občanov, nami volení zástupcovia – páni poslanci a sám pán primátor mesta zastupujú, najmä teraz v období pandémie koronavírusu. A i po poslednom, len v nepatrnej časti (nedalo sa viac) odpozeranom zázname z posledného zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Novákoch, ono nepredstavuje pre mňa nijakú výraznú zmenu klinického obrazu života v našom meste. Avšak musím priznať a výrokom často proklamovaným súčasným primátorom mesta, že som šokovaný z jeho vystúpenia, ako hlavného protagonistu zasadnutia Mestského zastupiteľstva (MsZ), ktoré nechal zverejniť prostredníctvom YouTube.
Primátor nášho mesta opakovane preukázal, že nechápe v akej ťažkej dobe žijú mnohé rodiny - obyvatelia nášho mesta, nehovoriac o tých rodinách, ktorých sužuje navyše ochorenie Covidom 19.!!! Veď, ak si spomeniete na jeho vystupovanie, čoby ešte občana Ing. Dušana Šimku , v období rokov 2014-2018, ktoré bolo postavené výlučne na často ostrej konfrontácii s vtedajším vedením mesta, tak vari nespochybníte, že v ňom pokračuje i po jeho zvolení za primátora mesta, hoci za daných okolností, z titulu celosvetovej pandémie koronavírusu, by sa mal správať málinko, ak nie oveľa viac inak, rozvážnejšie.
Z toho ,čo uverejnil primátor je zjavné, že mnohí, naozaj obyčajní ľudia, si viac, než primátor nášho mesta uvedomujú, že pandémia komplikuje ich život, život spoločnosti a politiky a že tento, nemožno to nazvať inak ako jeho akt pomsty, postavený na vlastnej ješitnosti a túžbe po revanši (dal sa očakávať), je nedôstojný, bez úcty a pokory k obyvateľom, ktorí jeho prejavy odmietajú, byť aj niektorí viac, iní menej, a niektorých to vôbec, alebo len okrajovo zaujíma. Prejavy jeho nechutných, urážajúcich komentov, k niektorým poslancom MsZ, k obyvateľom, alebo obyvateľkám, ktoré by si zaslúžili väčšiu úctu od jeho osoby, čoby primátora mesta, to len potvrdzujú.
Ak sa však primátor pokúšal o zvýraznenie svojho ega, nuž mám za to, a nielen ja, pán primátor, nepodarilo sa!!! Naozaj sa vám to nepodarilo!!! V skutočnosti ste si vyrobili , nemôžem si pomôcť, zahanbujúci BLACKPÍÁR. Teda, pre obyvateľov nášho mesta to znamená, že primátor svoje ego nasilu povyšuje predvedeným spôsobom tak, že jeho vystúpenie je sprevádzané nie vždy citlivým zásahom do osobnostných práv obyvateľov mesta, ovplyvňujúci ich život, život v ich rodinách, život v komunite kde žijú, v ich práci, pokiaľ môžu, alebo je im umožnené v tejto pandemickej dobe pracovať. Napokon, dá sa v tejto súvislosti rozmýšľať o dôvode vzdania sa mandátu pána poslanca D.Ž.
Po tom, čo som naozaj, len chvíľami odpozeral spomenuté zasadnutie MsZ ( doposiaľ som priebeh zastupiteľstva z istých, osobných dôvodov nepozrel kompletne a ako mám už poznatky od ľudí, že sa to ani nedá odpozerať) ma pochytil a ako počúvam, nielen mňa, des a hrôza.
To si niekto naozaj myslí, že takáto atmosféra ,ktorá nemá nič spoločné s dôležitosťou predloženej k prejednaniu problematiky o potrebách ľudí, je obyvateľom na prospech v tejto pandemickej dobe ??? Veď to nie je o živote v našom meste a hoci sme na všeličo u pána primátora zvyknutí a nachystaní, ale toto, čo sa zrodilo pod jeho vedením a uverejnil to, musel naozaj dlho vymýšľať!!!.
A tak si položme otázku. Však, ako je to v živote? Predsa, ak sú problémy prirodzené, alebo nezvratné, si myslíme, že sú i cesty ich normálneho vyriešenia. No a kto si dobre všímal vystúpenie primátora mesta v daných prípadoch, vo väčšine ide z jeho strany o akési nekonečné umelé problémy, ktoré ani nemohli a nemuseli byť a ak vraj vznikli, samotný ich vznik, svedčí o ich umelom charaktere.
Aj v čase takej zložitej situácie, v akej sme sa v meste ocitli v súčasnej dobe, pracujú v našej nováckej mediálnej sfére zavedenej nazvime to“ Jehotelevíziou“ na plné obrátky rôzne špekulácie typu, „ako by to bolo, keby bolo“, alebo dokonca porovnávania s činnosťou samosprávy v obci Fekišovce. Chápete to??? Porovnávajú sa Nováky !!!
A tak prečo je to tak??? Nuž pravdepodobne preto, že za neúspech pri nenaplnení predstáv o svojom Volebnom programe, treba niekoho obviniť, to na jednej strane a na strane druhej, niekoho vyzdvihnúť, ako zachraňoval po utíšení koronavírusu zdevastované mesto. No a koho si na to vybral vážení čitatelia, ste mohli sledovať aj sami, že ide o časť súčasných poslancov mestského zastupiteľstva a časť ľudí z predchádzajúceho vedenia mesta a všetkých spája s ostatnými členmi ich rodín a ich životom založenom v Novákoch.
Pán primátor, prosíme, aspoň v tieto ťažké dni, nielen pre obyvateľov nášho mesta, nájdite v sebe silu, dôstojnosť, zodpovednosť a najmä pokoru. Ja osobne som zhrozený. z rozporuplného, až zahanbujúceho vášho vystupovania počas niekoľkohodinového rokovania s poslancami Mestského zastupiteľstva v Novákoch, keďže po jeho čiastočnom možno tiež krátkodobom vzhliadnutí už naozaj vôbec netuším, v akej korelácii chcete navzájom byť s tými ľuďmi do budúcna, s ktorými by ste mali spoločne zabezpečovať potreby nášho mesta, či potreby jeho obyvateľov. Aké môže mať dojmy novozvolený pán poslanec, ktorý do vašich rúk zložil sľub? Bude vystupovať ako mažoretka s ostatnými, submisívnymi vám tromi, štyrmi poslancami? Alebo sa bude rozhodovať podľa vlastného vedomia a svedomia? No, uvidíme.
Totižto, ako vyplynulo z vášho predvádzania sa, sme sa o tejto, vašej úlohe z hry, ktorú ste zahrali, takmer nič dôležité nedozvedeli, alebo v úvodzovkách dozvedeli viac, ako sme chceli. Minimálne to, či sa vám to páči, alebo nie, ste sa osvedčili nie ako líder, ale vy, ako primátor mesta Nováky, namiesto spájania našej ,mestskej ,či občianskej spoločnosti a upokojovania situácie v tomto pandemickom období, rozoštvávate ľudí medzi sebou. Naozaj už vyrušujete celé rodiny, odpudzujete si celé rodiny, rozosievate strach z vás, aby ľudia vedeli, že ešte čosi (v talóne) máte voči tým, ktorí nesúhlasia s vašim, nie vždy kompetentným názorom .
Nepochopiteľné, ako vám vyhovuje mať každého za nepriateľa, kto prejaví vlastný názor. Je nepochopiteľné a už sa vari na to nedá pozerať, nieto ešte počúvať, ako pri každej príležitosti hádžete vinu na niekoho iného.
A tak, ak ste úplne vy sám, svojim voličom vyhlásili, že vraj nebudete praktizovať vo svojej práci štýl „pokus-omyl“, je v súčasnosti preukázateľné, že sme svedkami prešľapávania na mieste, v štýle jeden krok vpred, jeden vzad, potom otočka o 180 stupňov.
No, a tak nám vysvetlite, ako nám, obyvateľom tohoto mestečka, vaše konanie môže dodávať naozaj v týchto preťažkých časoch istotu, ktorú tak naozaj nevyhnutne obyvatelia potrebujú. Pán primátor, naozaj sa vnútorne vzchopte a dajte funkcii primátora, ktorú ste tak veľmi, veľmi túžili zastávať, trochu normálne prirodzenej dôstojnosti. Viac pokory, ako dôstojnosti, viac úcty k obyvateľom mesta, ktorého ste z vôle voličov štatutárny zástupca !!!.
Vaše vystúpenie v niektorých fázach rokovania MsZ, je flagrantná urážka obyvateľov nášho mesta. Podľa niektorých obyvateľov nášho mesta, ide o neprijateľné konanie a urážku obyvateľov, ktorí pristúpili k volebným urnám a si zvolili súčasných poslancov, aby ich zastupovali. Veď predsa počet hlasov majú poslanci, ktorých nemáte rád viac ,ako ste získali vy, od svojich voličov. Niektoré hodnotenia a vaše postoje ako primátora k občanom, k časti poslancov sú prejavom papalášizmu, politikárčenia a politickej korupcie. Veď pán primátor, nie vy ste sa mali zastávať časti poslancov, ako detí v materskej škôlke, ale ak sa cítili poslanci dotknutí konaním inej skupiny z radov poslancov, že ich vo veci založenia účtu neoslovili , alebo v akejkoľvek inej veci, mali sa sami ohradiť voči ich konaniu a nie sa nechať vami, primátorom mesta suplovať, ako malé deti z materskej škôlky. Veď každý vie, že skupina poslancov, ktorej ste sa zastávali sú vaši politickí koaličníci, je to tá skupina poslancov, ktorá je vám a vami vedenej samosprávnej politike maximálne submisívna.
Prejav slobodného rozhodnutia, rozhodovanie podľa vlastného vedomia a svedomia, platí u poslancov podľa pána primátora len vtedy, ak o tom rozhodne primátor? Neuveriteľné. Prečo a kedy by sa mali poslanci názorovo spájať, je však v zákone ustanovené málinko inak, pán primátor. Sľub poslanca: „Sľubujem na svoju česť a svedomie, že budem riadne plniť svoje povinnosti, ochraňovať záujmy obce, dodržiavať Ústavu Slovenskej republiky, ústavné zákony, zákony a ostatné všeobecne záväzné právne predpisy a pri výkone svojej funkcie poslanca mestského zastupiteľstva ich budem uplatňovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.“
Naozaj, neurážajte oplzlo všetkých, ktorí majú iný názor. Uvedomte si, že reprezentujete celé mesto, ako vyplýva zo živého prenosu Mestského zastupiteľstva aj navonok, do celého sveta a doprajte nováckym ľuďom pocit, že sa za svojho primátora naozaj nemusia hanbiť.
A celkom na záver, ak bude bežať v televízii niečo podobné ako seriál „Jednoducho Mária“, tak som presvedčený, že to pre mnohých obyvateľov nášho mesta bude príjemnejšie sledovanie, ako rokovanie Mestského zastupiteľstva v Novákoch, najmä vtedy, ak ste vy ten, ktorý zasadnutie poslancov Mestského zastupiteľstva riadi tak, ako riadi. Už sa v Novákoch naozaj aj tak cítime ako v nejakom Švejkostane..PB
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
05.05.2020 08:12:16 Dezider
06.05.2020 14:20:27 AccickVep
06.05.2020 17:16:06 Jana K
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.