Online 3 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7234 v téme Rôzne / Iné zo dňa 22:31:06 16.04.2020
Už mi začínajú chýbať stretnutia medzi nami ľuďmi. Už mi začínajú chýbať ľudia, priatelia, rozhovory , posedenia . No, ani tak nie celkom medzi obyvateľmi nášho mesta, pretože ak chcem nadobudnúť istú pohodu v duši, stačí mi nakuknúť, nagúgliť na facebooku stránku „Pomáhame si v Novákoch „ a človek z tej doposiaľ nevídanej v našom meste aktivite našich a nielen našich s dovolením dievčat, dám, maminiek, manželiek a tak ďalej a tak ďalej nadobudne pocit, že nič sme nestratili zo slušnosti, ľudskosti, vzájomnej synergie a všetko je OK. Nuž naozaj je to tak a tak to cítime. Nuž tak dámy a páni im pomáhajúci, veľké Vám ďakujeme.
Každoročne v tento deň, resp. v tomto období si pripomíname všetkých tých, ktorí premáhajú ochorenie možno jedno z najťažších ochorení človeka. Každoročne sme stretávali na uliciach nášho mestečka v tento deň usmievavých stredoškolákov, ktorí nám ponúkali drobný žltý kvietok – narcis- ,ktorý bol ako symbol vyvolený prevziať na seba ochotu ľudí, pomôcť v boji s rakovinou a podporiť Ligu boja proti rakovine.
Ja mám svoje žlté kvietky pripnuté na záclonu v spálni a je ich naozaj veľa. A tak tiež vari v tejto súvislosti mi dovoľte spomenúť dlhoročnú našu občianku, dobrovoľníčku, ktorá sa podieľala a mnohí si ju isto tak, ako ja, pamätáte pri tejto bohumilej činnosti, pani Jarmilu Tkáčovú. Dnes asi nemohla kvietky rozdávať a podporiť dobrú pomoc chorým ľuďom.
Nuž aspoň takto si tento deň pripomeňme a pani Tkáčovej poďakujme, ako aj mladým usmievavým študentkám. Kto vie o čom píšem , mi určite dá za pravdu, že to je to najmenej, ako môžeme podporiť takto ťažko chorého človeka, ťažko chorých ľudí, Oni si ju zaslúžia. I preto dnes nebudem písať o strate synergie v niektorých vzťahoch medzi tým a tým, či tým a oným v našom meste(čo nás mnohých naozaj veľmi mrzí) To naozaj možno až nabudúce. Želám preto všetkým veľa, veľa zdravíčka, chorým skoré uzdravenie a pokoj v duši. PB
Hodnotenie: 0   0


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.