Online 11 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7157 v téme Nováky pozitívne zo dňa 19:51:35 13.02.2020
Lavida, Vy ste ale koumak.
Dobrý večer vážení spoluobčania.

Musím priznať, že posledné príspevky od lavidu, čítam naozaj s potešením. Upresním, teda to, čo sa týka rozvoja cestovného ruchu v našom meste. Úprimne naozaj mi zlepšia náladu a vyvolajú úsmev na tvári. Nemám nič proti jeho fantázii, ani tvorivému duchu, no nie som si celkom istý, že práve toto potrebuje naše mesto. Ako vidím nielen v názoroch, ale aj v tom čo mesto potrebuje, sa akosi rozchádzame. Aby som len nekritizoval iných, tak sa pokúsim napísať, niečo o tom, čo si myslím, že nášmu mestu dnes najviac chýba. Nebudem písať o neznášanlivosti, zlej atmosfére a medziľudských vzťahoch v Novákoch. O tom sa tu už hodne popísalo a určite ešte aj popíše. Pokúsim sa poukázať na problémy, ktoré sa tu nedarí vyriešiť dlhšie obdobie a sú pre nás určite momentálne z môjho pohľadu dôležitejšie, ako tie od lavidu.
1. Nováky si zaslúžia novú modernú polikliniku. Nováčania a ich deti roky žili v nezdravom prostredí, ktoré zapríčinili fabriky na našom území. Aj preto dnes potrebujeme dôstojné priestory a moderné prístroje na diagnostiku.
2. Niektoré spoločenské organizácie, ktoré združujú našich občanov, potrebujú pre svoju činnosť nové, väčšie priestory.
3. Máme tu v dezolátnom stave kedysi pýchu mesta GastroPolo a rovnako zrejme aj ubytovne v DK. Pritom mestu chýba nielen takéto zariadenie, ale aj dôstojné ubytovacie priestory.
4. V centre mesta roky chátra budova kina. Pritom nám chýba izba tradícií a úspechov mesta, v ktorej by sa obyvatelia i návštevníci mohli niečo dozvedieť o minulosti i súčasnosti nášho mesta o výnimočných rodákoch, športovcoch, tradíciách.....
5. Máme tu chátrajúce budovy bývalého učilišťa, ktoré síce vlastní TSK, no myslím si, že pri rokovaniach s predstaviteľmi TSK, by ich mesto mohlo využiť.
6. Nováky sa vplyvom stavebného uzáveru v minulosti stali mestom starších ľudí. Je smutné, že práve naše mesto nemá zariadenie pre umiestnenie starších ľudí. Dnes to v okrese majú nielen všetky mestá, ale aj mnohé obce.
7. V dezolátnom stave je bývalá hracia plocha za pekárňou a mám obavy že ešte aj dlhé roky bude.
8. Rovnako roky chátra aj bývalá plaváreň. Možno by sa dala využiť ako viac účelová hala.

Tých vecí čo by mesto dnes potrebovalo, by sa našlo určite aj viac. Mňa osobne však trápia práve tieto. Možno práve toto videnie mojich problémov, pobaví lavidu tak, ako tie jeho mňa. No čo už. Rôznosť názorov však mnohokrát posúva veci dopredu, lebo je tu snaha ponúknuť to najlepšie riešenie. Potom je už len na tých, ktorí spravujú mesto, ktorí majú právomoc rozhodovať, aby sa rozhodli pre to najlepšie a najpotrebnejšie riešenie pre naše mesto. No uvidíme, čím nás radnica prekvapí a či nás vôbec niečím prekvapí.

S úctou
Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
14.02.2020 15:43:23 Pbošiak
16.02.2020 07:41:32 Mimi
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7159] 14.02.2020 21:05:13 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.