Online 2 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7157 v téme Nováky pozitívne zo dňa 19:51:35 13.02.2020 Nevhodný príspevok?
Lavida, Vy ste ale koumak.
Dobrý večer vážení spoluobčania.

Musím priznať, že posledné príspevky od lavidu, čítam naozaj s potešením. Upresním, teda to, čo sa týka rozvoja cestovného ruchu v našom meste. Úprimne naozaj mi zlepšia náladu a vyvolajú úsmev na tvári. Nemám nič proti jeho fantázii, ani tvorivému duchu, no nie som si celkom istý, že práve toto potrebuje naše mesto. Ako vidím nielen v názoroch, ale aj v tom čo mesto potrebuje, sa akosi rozchádzame. Aby som len nekritizoval iných, tak sa pokúsim napísať, niečo o tom, čo si myslím, že nášmu mestu dnes najviac chýba. Nebudem písať o neznášanlivosti, zlej atmosfére a medziľudských vzťahoch v Novákoch. O tom sa tu už hodne popísalo a určite ešte aj popíše. Pokúsim sa poukázať na problémy, ktoré sa tu nedarí vyriešiť dlhšie obdobie a sú pre nás určite momentálne z môjho pohľadu dôležitejšie, ako tie od lavidu.
1. Nováky si zaslúžia novú modernú polikliniku. Nováčania a ich deti roky žili v nezdravom prostredí, ktoré zapríčinili fabriky na našom území. Aj preto dnes potrebujeme dôstojné priestory a moderné prístroje na diagnostiku.
2. Niektoré spoločenské organizácie, ktoré združujú našich občanov, potrebujú pre svoju činnosť nové, väčšie priestory.
3. Máme tu v dezolátnom stave kedysi pýchu mesta GastroPolo a rovnako zrejme aj ubytovne v DK. Pritom mestu chýba nielen takéto zariadenie, ale aj dôstojné ubytovacie priestory.
4. V centre mesta roky chátra budova kina. Pritom nám chýba izba tradícií a úspechov mesta, v ktorej by sa obyvatelia i návštevníci mohli niečo dozvedieť o minulosti i súčasnosti nášho mesta o výnimočných rodákoch, športovcoch, tradíciách.....
5. Máme tu chátrajúce budovy bývalého učilišťa, ktoré síce vlastní TSK, no myslím si, že pri rokovaniach s predstaviteľmi TSK, by ich mesto mohlo využiť.
6. Nováky sa vplyvom stavebného uzáveru v minulosti stali mestom starších ľudí. Je smutné, že práve naše mesto nemá zariadenie pre umiestnenie starších ľudí. Dnes to v okrese majú nielen všetky mestá, ale aj mnohé obce.
7. V dezolátnom stave je bývalá hracia plocha za pekárňou a mám obavy že ešte aj dlhé roky bude.
8. Rovnako roky chátra aj bývalá plaváreň. Možno by sa dala využiť ako viac účelová hala.

Tých vecí čo by mesto dnes potrebovalo, by sa našlo určite aj viac. Mňa osobne však trápia práve tieto. Možno práve toto videnie mojich problémov, pobaví lavidu tak, ako tie jeho mňa. No čo už. Rôznosť názorov však mnohokrát posúva veci dopredu, lebo je tu snaha ponúknuť to najlepšie riešenie. Potom je už len na tých, ktorí spravujú mesto, ktorí majú právomoc rozhodovať, aby sa rozhodli pre to najlepšie a najpotrebnejšie riešenie pre naše mesto. No uvidíme, čím nás radnica prekvapí a či nás vôbec niečím prekvapí.

S úctou
Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
14.02.2020 15:43:23 Pbošiak
16.02.2020 07:41:32 Mimi
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7159] 14.02.2020 21:05:13 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Farebné noty pre deti - vhodné pod stromček.
Jednou vetou povedané: 8 nôt má 8 farieb, ktorými sú zapísané známe piesne. Notová osnova má 5 čiar a na jej začiatku je husľový alebo basový kľúč. Ak chceme zahrať pieseň podľa nôt, potrebujeme na to hudobné vzdelanie. Každá nota má svoju dĺžku (iný tvar) a výšku (iné umiestnenie na notovej osnove).
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Prievidza peniaze na novoročný ohňostroj pošle do Prešova
Vedenie okresného mesta chce finančne pomôcť ľuďom postihnutým nedávnym výbuchom v bytovke na východe Slovenska. Pridať sa plánujú aj Nováky.
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Slovenské mestá rušia silvestrovské ohňostroje. Peniaze chcú radšej venovať Prešovčanom
Prešovu pomáha celé Slovensko, ako sa len dá. Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš rušia ohňostroj a peniaze radšej venujú metropole Šariša.
zobraziť podrobnosti »
12.12.2019
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.