Online 5 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7154 v téme Politika zo dňa 12:19:34 12.02.2020
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 7152 od lavida uverejnený dňa 11.02.2020 o 10:28:20.
Dobrý deň. Tak som sa opakovane (už po koľký krát) dočítal v príspevku lavidu, čo chýba našim obyvateľom k zviditeľneniu sa nášho mesta. Ako vždy, merito veci však obišiel a keďže sa mi páči výraz ním použitý, tak si dovolím ho použiť, že lavida len ľaptal. Aj v tomto prípade, je to od lavidu skok na vlastné hrable. Svejka mu už nepripomínam, zjavne pointu nepochopil, alebo až veľmi ju chápe.
Horšie to je u lavidu s chápaním samosprávnej politiky, hrá hru, ktorou len natvrdo preukazuje, že náš pán primátor nemá témy, nemá vyšpecifikované žiadne ciele vo svojom programe, topí sa ako Titanic, ak už nie je možno s víziou o svojich projektoch, (teda ak existujú), možno pár metrov pod morským dnom. Pán primátor tápe v bezmocnosti, bez taktiky, stratégie, či plánovania a výsledkov. Aj PHSR lavida mu je dnes už len na dve veci, hoci sám viete, ako zaň aj s vami horoval.
No a preto lavida so svojimi príspevkami, ktoré preukazujú iba podstatu vzájomnej korelácie medzi ním a pánom primátorom a hádže svojim pisateľským štýlom háčiky na lanku k sebe pripnutých s očakávaním, že mu predhodia na smeč podľa neho virtuálni prispievatelia aspoň ohlodanú kostičku, ktorú by slohovo upravil a zverejnil ako svoj príspevok na zahmlievanie nečinnosti mestských orgánov a primátora, ako čosi pod zub, teda nejakú tému, ktorá by stála za reč.
Takže, jak je libo. Lavida, blafujete s ne - dostupnosťou informácií pre vaše ľapoty na tejto stránke. Veď načo tajiť, stretávate sa so šimkovcami ,píšete ako šimkovec (tak ich totižto menujete). Vzájomne sa potrebujete ako protóny a elektróny. Jeden bez druhého nemôžete existovať, najmä, keď vlastne nič okrem vecí, ktoré si nikto rozumný v Novákoch neželá, ponúkate riešenia pre voličov, obyvateľov, ktorí v dôsledku zlej voľby predstaviteľa mesta, nemajú iné východisko, len čakať, ako k podnikateľským aktivitám hrnúci sa bohatí podnikatelia, ktorí namiesto do slovenských veľhôr Nieder,či Höhen Tatra a Bratislavy prídu realizovať lavidove návrhy do Novák.
Momentálne však reálne by vari mali pre potreby obyvateľov začať tým, že odstránia novácku raritu, „ozdobnú kopu betónového odpadu“ pred Lídlom, vedľa staručkej kúrie, v ktorej i napriek vašim názorom lavida , hovoriac o nej, ako o hnilej búde, sídlia úrady štátu a slúži, obyvateľom spádovej oblasti rádovo v počte cez dvadsaťťtisíc ľudí,niektorí ju pravidelne navštevujú. Okrem iného aj nazerajú na ocikávanie kúrie a jej okolia ľuďmi chtivých nákupov z okolitých obcí a okolia, ktorí nutne potrebujú „na malú“. Možno lavida, vy to vyriešite.
Naozaj lavida aj ja s vami a vari všetci očakávame, že títo veľkopodnikatelia sa nahrnú do Novák, aby zlikvidovali ťažké tony komunálneho a iného rôzneho odpadu navezené v mestskej časti Laskár, teda odpadu, ktorý znečisťuje pôdu, likviduje vzácne stromy a navozený odpad je silná otrava pre spodné vody . A toto všetko je radnicou a mestskými orgánmi tolerované a nazýva sa to mestom tolerovaná kontaminácia pôdy a spodných vôd ako následok neriadenej skládky odpadu!!!. Kde sú fotopasce viete len asi vy.
Lavida, viete aké povinnosti a záväzky sú súčasťou volebného programu politickej strany, ktorej lídrom je Dr. Harabín v prípade pochybenia verejného činiteľa? Pošepkám vám. Ručiť svojim majetkom! Zabudli ste akosi na náklady (cca 140 000,-€, alebo možno viac) pre mestskú kasu v prípade zbytočnej platby (trovy konania) za prehratý súdny spor vo veci Futbalového ihriska s umelým trávnikom ? Zabudli ste, kto sa nedohodol s dodávateľom diela podľa Zmluvy o dielo za vybudovanie Futbalového ihriska s umelým trávnikom , kto prehral súdny spor v uvedenej veci???
Ak ma pamäť neklame lavida , v minulosti ste nás na tejto stránke cvičili so švajčiarskym modelom demokracie, s referendom. Zabudli ste? Už to mladí ľudia v našom meste skúšali, takže neposmieval by som sa, možno to mne už nebude cťou pripraviť, ale verte, že po voľbách ak sa nič nezmení, mladí ľudia , ktorí ako váš syn, odmietnu odísť mimo mesta, naozaj môžu pohnúť nebom a Zemou.
Lavida, ak ste toto nechceli čítať, nemusíte. A tak ako vždy lavida, z vašej strany nič konkrétne, je to od vás aj v tomto prípade, len ľapotanie. Varíte samú vodu. Pravdou však je, že ani ja sám nechápem, že prečo aj napriek tomu, že politici nesplnili predvolebné sľuby, občania stále volia už sľubo –politikov. Neskutočné lavida, čo v tej vašej opustenosti dokážete vydumať . Stránka www.novaky.com ma etické pravidlá, inak nazývané ETICKÝ KÓDEX a ten ľaptanie nepripúšťa.
A tak lavida, vaša argumentácia, že ľaptáte o antišimkovskej kampani je zavádzajúci pojem a považujem váš názor za fabuláciu a za vašu konšpiráciu, pretože ak v súvislosti so záujmom Ing. Dušana Šimku stať sa primátorom (nebudem sa zmieňovať o etike jeho volebnej kampane a štvorročnom vystupovaní voči orgánom mesta), sa tento nechal zvoliť a bol zvolený, platí pre neho rovnako to, že Európsky súd pre ľudské práva(ESĽP) rozšíril hranice prípustnej kritiky reprezentanta štátnej moci v porovnaní s kritikou súkromnej osoby vo svojich záveroch až tak, že: „Človek, ktorý vstúpil do politického života si musí uvedomiť, že jeho súčasťou je aj určité obmedzenie jeho práva na súkromný život a môže byť vo verejnom záujme predmetom širšej i ostrejšej kritiky, nie len zo strany novinárov, ale aj svojich politických oponentov.“
Takže sa netrápte s mojou osobou lavida, ja neriadim mesto, ale uznáte, vy neustále kritizujete mňa a ďalších a my pána primátora. No perla z vašej hlavičky, cit: Takisto som skeptický aj v tom,že by Šimka reflektoval na tých pár virtuálnych hlasov na tejto stránke volajúcich po jeho odstúpení. Ale to sú tiež obyvatelia mesta a odpovedať im zo strany primátora je predsa o slušnej výchove a pertraktovanej, avšak pre vás žiaľ, vami nepochopenej demokracii. To je asi rozdiel medzi vašim ľaptaním a našim kritickým myslením.PB
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
12.02.2020 14:33:19 Milan Oršula
12.02.2020 20:45:55 Ľubomír
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7155] 12.02.2020 19:15:43 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.