Online 8 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7144 v téme Politika zo dňa 09:08:46 08.02.2020
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 7143 od Pbošiak uverejnený dňa 07.02.2020 o 12:52:18.
Reagujem na niektoré názory v príspevku PB z pohľadu občana a zodpovedného voliča,za ktorého sa považujem.
….“Pripadalo mi to trošku smiešne a napokon sa dalo predpokladať, že to zdezorientuje voličov. „
Rozoberiem túto vetu Pbošiaka z môjho voličského pohľadu.Po prvé pochybujem o tom,či mu bolo čosi smiešne na predvolebnej kampani pred komunálnymi voľbami v novembri 2018.Práve naopak,vážnejší už Mgr.PBOšiak ani byť nemohol.Však sme videli a čítali.Nezainteresovaný človek musel mať z jeho príspevkov dojem,že ide o to,pohnúť zemou a svetom.Druhá časť vety o dezorientácii voličov je pravdivá ak použijem jeho vlastné slová o tom,že prianie je otcom myšlienky,je pravdivá v tom,že on sám bol vo veľkej miere strojcom tej dezorientácie a ako sa jemu a jeho spolupracovníkom v kampani darilo aj napriek ich enormnému úsiliu vieme všetci.Ak by sme mali hodnotiť mieru snahy presadenia sa v predvolebnom súperení subjektov aktívne kampaňujúcich,tak viedol pán Šimka,čo sa mu aj vyplatilo a jeho spolukandidáti za ním zaostali.Napokon ,aby som bol presný,tak ako bolo vidieť,pán Šimka po neúspechu vo voľbách 2014 z komunálnej politiky neodišiel,ale neustále bol účastný na scéne,ako aktívna opozícia.Mimochodom nikdy som nezaznamenal,že by sa v jeho slovníku objavili slová žiadosti o odstúpenie úradujúceho vedenia z dôvodu nekompetentnosti.
V tej súvislosti je myslím potrebné povedať,že ako občan mesta by som rád videl,že na riešení problémov v meste sa aktívne podieľajú aj prípadní kandidáti v budúcich voľbách,pretože aktivovať sa len v predvolebnom čase,-taký aspekt tiež zaváži na mojom rozhodovaní,komu dať svoj hlas.
…...“ Preto rovnako si myslím, že s nikým nesúperiť, treba stmeľovať ľudí a ako sa povie aj pre tých ostávajúcich 5/6-ín obyvateľov, jeho nevoličov - voličov(?) makať(!!!!).
Plne sa stotožňujem s dovetkom,že by som rád videl „súperenie“myšlienok a vízií z pohľadu rozvoja mesta a hlavne podpory rozvoja v podnikaní v oblasti turistického ruchu,pretože ako sa ukazuje na príkladoch z okolia tak tam,kde plne pochopili ekonomický význam a spoločenský prínos tohto odvetvia ekonomiky a investovali do zmysluplných projektov profitujú.Pre zaujímavosť uvediem aj príklady takých projektov a budem dúfať,že to nejakých odvážnych podnikateľov osloví a zoženú kapitál potrebný na ich realizáciu trebárs aj v Číne.
Teda tu sú príklady: -V oblasti mesta postaviť projekt ktorý sa bude môcť hrdiť prívlastkom „naj“ na svete.
-V skalnom masíve Vtáčnika zrealizovať obdobu amerického Mount Rushmore s podobizňami našich svetovo známych celebrít.
-No a pochopiteľne nevynechám ani PB obľúbený komín ENO,ktorý k nám naťahuje ručičky a hovorí nám ….tu som ,čo nevidíte,koľko prachov by som vám mohol priniesť,keby ste na mne postavili plošinu s využitím pre adrenalínové športy a vyhliadku? Celý svet by sem chodil a v prachoch by ste sa topili!
Ale to len tak na okraj,aby som neodbočoval a držal sa toho merita.
…..“nie politik, ale profesionálny manažér „
Je tu istý zádrhel.Ak tu platí nejaká legislatíva,tak by sa musela zmeniť,lebo si neviem predstaviť,podľa akých kritérií by za dnešného stavu občania volili?Ako by sa zodpovedne rozhodovali,ktorý z kandidátov je pre mesto ten lepší profi manažér?Napokon dnes platná legislatíva je v mnohom pokračovaním historického vývoja a takisto je v mnohom podobná v legislatívach okolitých štátov,hlavne tých v ktorých neprebehol komunistický experiment.Tým nechcem nijako evokovať spojitosť PB s minulým režimom,napokon je známe,že v tom smere som ako občan nemal k jeho práci vo funkcii žiadne výhrady.
…….“  ja obyvateľ mám súperiť s niekým o to, aby sa mi tu dobre žilo?“
Nuž život a naše predstavy,ako ho dobre žiť sú mnohokrát odlišné od tých,ktoré si nosia v makoviciach iní.A to je potom zdroj neustáleho konfliktu.Vlastne je to normálny stav.Nič nie je statické a stav sa mení a prispôsobuje podľa toho,ako sa darí jednotlivým „hráčom“ na ihrisku hru ovplyvňovať.Plne platí aj to,že akú paradajku si zasadíš,takú budeš jesť!V prípade PB sťažujúceho sa na konanie svojich oponentov nie je teda možné vylúčiť tú starú pravdu o paradajke z kontextu. Psychológovia v takých prípadoch radia,že je dobré zvážiť maličkú zmenu postoja.Nie názoru,hodnoty,len postoja v smere prístupu,rétoriky,aby nebolo príliš okaté,že emócie prevládajú nad ráciom.Ja viem ,ťažko radiť.Ja sa sťažujem len na prístup adminov mažúcich moje príspevky,nevediac z akého relevantného dôvodu tak robia a preto ani nemám tušenie,v akom smere mám korigovať svoj postoj a či rétoriku,lebo žijem v presvedčení,že nijako neporušujem kódex prispievateľa a to isté sa týka aj prispievateľa M.Š.Ale v jeho prípade je to len moja fabulácia,lebo netuším,či sa so mno v tomto názore stotožňuje.Ale ak tento príspevok bude zverejnený a budem tam vidieť od neho palec hore,tak to bude jasné.
Vrátim sa k Pbošiakovi.Kto sleduje,čo si tu v rámci dostatku voľného času dôchodcovského stavu vypisujeme,tak vie,že PB sa viackrát prejavil vo svojich názoroch na mňa povedzme že dosť rozporuplne.Bol som už v jeho hodnoteniach všeličo.Šedá myš baviaca sa na účet mesta a najnovšie ideologický šéf jeho oponentov.Vlastne by ma to mohlo tešiť,myslím ten posun v mojom hodnotení,keby „okakávací“ kontext nebol taký výrazný.Pravda je aj potrebné v záujme korektnosti povedať,že som mu v mnohom neostal nič dlžný,ale ja sa na rozdiel od neho nesťažujem. Moja / ak môžem/ rada v smere tej psychológmi odporúčanej maličkej zmeny postoja.Možno ak by PB podporil moju snahu o demokratizáciu konania adminov tejto stránky čo sa týka mazania príspevkov mojich a pána M.Š.tak by si pravdepodobne ušetril tie problémy,ktoré sa ho následne dotýkajú vtedy ,keď sa M.Š.dôsledne snaží presadiť svoje ústavné práva na slobodu prejavu.Teda by sa tu v tom smere v konečnom dôsledku zrejme nám obi trom a možno aj všetkým občanom lepšie žilo.Či?
Hodnotenie: 1   3

Kladne hodnotil:
09.02.2020 17:17:15 kerb
Záporne hodnotil:
09.02.2020 09:36:31 AccickVep
09.02.2020 11:29:55 Pbošiak
09.02.2020 19:06:17 majuska

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7145] 09.02.2020 09:36:25 od AccickVep otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.