Online 2 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7144 v téme Politika zo dňa 09:08:46 08.02.2020 Nevhodný príspevok?
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 7143 od Pbošiak uverejnený dňa 07.02.2020 o 12:52:18.
Reagujem na niektoré názory v príspevku PB z pohľadu občana a zodpovedného voliča,za ktorého sa považujem.
….“Pripadalo mi to trošku smiešne a napokon sa dalo predpokladať, že to zdezorientuje voličov. „
Rozoberiem túto vetu Pbošiaka z môjho voličského pohľadu.Po prvé pochybujem o tom,či mu bolo čosi smiešne na predvolebnej kampani pred komunálnymi voľbami v novembri 2018.Práve naopak,vážnejší už Mgr.PBOšiak ani byť nemohol.Však sme videli a čítali.Nezainteresovaný človek musel mať z jeho príspevkov dojem,že ide o to,pohnúť zemou a svetom.Druhá časť vety o dezorientácii voličov je pravdivá ak použijem jeho vlastné slová o tom,že prianie je otcom myšlienky,je pravdivá v tom,že on sám bol vo veľkej miere strojcom tej dezorientácie a ako sa jemu a jeho spolupracovníkom v kampani darilo aj napriek ich enormnému úsiliu vieme všetci.Ak by sme mali hodnotiť mieru snahy presadenia sa v predvolebnom súperení subjektov aktívne kampaňujúcich,tak viedol pán Šimka,čo sa mu aj vyplatilo a jeho spolukandidáti za ním zaostali.Napokon ,aby som bol presný,tak ako bolo vidieť,pán Šimka po neúspechu vo voľbách 2014 z komunálnej politiky neodišiel,ale neustále bol účastný na scéne,ako aktívna opozícia.Mimochodom nikdy som nezaznamenal,že by sa v jeho slovníku objavili slová žiadosti o odstúpenie úradujúceho vedenia z dôvodu nekompetentnosti.
V tej súvislosti je myslím potrebné povedať,že ako občan mesta by som rád videl,že na riešení problémov v meste sa aktívne podieľajú aj prípadní kandidáti v budúcich voľbách,pretože aktivovať sa len v predvolebnom čase,-taký aspekt tiež zaváži na mojom rozhodovaní,komu dať svoj hlas.
…...“ Preto rovnako si myslím, že s nikým nesúperiť, treba stmeľovať ľudí a ako sa povie aj pre tých ostávajúcich 5/6-ín obyvateľov, jeho nevoličov - voličov(?) makať(!!!!).
Plne sa stotožňujem s dovetkom,že by som rád videl „súperenie“myšlienok a vízií z pohľadu rozvoja mesta a hlavne podpory rozvoja v podnikaní v oblasti turistického ruchu,pretože ako sa ukazuje na príkladoch z okolia tak tam,kde plne pochopili ekonomický význam a spoločenský prínos tohto odvetvia ekonomiky a investovali do zmysluplných projektov profitujú.Pre zaujímavosť uvediem aj príklady takých projektov a budem dúfať,že to nejakých odvážnych podnikateľov osloví a zoženú kapitál potrebný na ich realizáciu trebárs aj v Číne.
Teda tu sú príklady: -V oblasti mesta postaviť projekt ktorý sa bude môcť hrdiť prívlastkom „naj“ na svete.
-V skalnom masíve Vtáčnika zrealizovať obdobu amerického Mount Rushmore s podobizňami našich svetovo známych celebrít.
-No a pochopiteľne nevynechám ani PB obľúbený komín ENO,ktorý k nám naťahuje ručičky a hovorí nám ….tu som ,čo nevidíte,koľko prachov by som vám mohol priniesť,keby ste na mne postavili plošinu s využitím pre adrenalínové športy a vyhliadku? Celý svet by sem chodil a v prachoch by ste sa topili!
Ale to len tak na okraj,aby som neodbočoval a držal sa toho merita.
…..“nie politik, ale profesionálny manažér „
Je tu istý zádrhel.Ak tu platí nejaká legislatíva,tak by sa musela zmeniť,lebo si neviem predstaviť,podľa akých kritérií by za dnešného stavu občania volili?Ako by sa zodpovedne rozhodovali,ktorý z kandidátov je pre mesto ten lepší profi manažér?Napokon dnes platná legislatíva je v mnohom pokračovaním historického vývoja a takisto je v mnohom podobná v legislatívach okolitých štátov,hlavne tých v ktorých neprebehol komunistický experiment.Tým nechcem nijako evokovať spojitosť PB s minulým režimom,napokon je známe,že v tom smere som ako občan nemal k jeho práci vo funkcii žiadne výhrady.
…….“  ja obyvateľ mám súperiť s niekým o to, aby sa mi tu dobre žilo?“
Nuž život a naše predstavy,ako ho dobre žiť sú mnohokrát odlišné od tých,ktoré si nosia v makoviciach iní.A to je potom zdroj neustáleho konfliktu.Vlastne je to normálny stav.Nič nie je statické a stav sa mení a prispôsobuje podľa toho,ako sa darí jednotlivým „hráčom“ na ihrisku hru ovplyvňovať.Plne platí aj to,že akú paradajku si zasadíš,takú budeš jesť!V prípade PB sťažujúceho sa na konanie svojich oponentov nie je teda možné vylúčiť tú starú pravdu o paradajke z kontextu. Psychológovia v takých prípadoch radia,že je dobré zvážiť maličkú zmenu postoja.Nie názoru,hodnoty,len postoja v smere prístupu,rétoriky,aby nebolo príliš okaté,že emócie prevládajú nad ráciom.Ja viem ,ťažko radiť.Ja sa sťažujem len na prístup adminov mažúcich moje príspevky,nevediac z akého relevantného dôvodu tak robia a preto ani nemám tušenie,v akom smere mám korigovať svoj postoj a či rétoriku,lebo žijem v presvedčení,že nijako neporušujem kódex prispievateľa a to isté sa týka aj prispievateľa M.Š.Ale v jeho prípade je to len moja fabulácia,lebo netuším,či sa so mno v tomto názore stotožňuje.Ale ak tento príspevok bude zverejnený a budem tam vidieť od neho palec hore,tak to bude jasné.
Vrátim sa k Pbošiakovi.Kto sleduje,čo si tu v rámci dostatku voľného času dôchodcovského stavu vypisujeme,tak vie,že PB sa viackrát prejavil vo svojich názoroch na mňa povedzme že dosť rozporuplne.Bol som už v jeho hodnoteniach všeličo.Šedá myš baviaca sa na účet mesta a najnovšie ideologický šéf jeho oponentov.Vlastne by ma to mohlo tešiť,myslím ten posun v mojom hodnotení,keby „okakávací“ kontext nebol taký výrazný.Pravda je aj potrebné v záujme korektnosti povedať,že som mu v mnohom neostal nič dlžný,ale ja sa na rozdiel od neho nesťažujem. Moja / ak môžem/ rada v smere tej psychológmi odporúčanej maličkej zmeny postoja.Možno ak by PB podporil moju snahu o demokratizáciu konania adminov tejto stránky čo sa týka mazania príspevkov mojich a pána M.Š.tak by si pravdepodobne ušetril tie problémy,ktoré sa ho následne dotýkajú vtedy ,keď sa M.Š.dôsledne snaží presadiť svoje ústavné práva na slobodu prejavu.Teda by sa tu v tom smere v konečnom dôsledku zrejme nám obi trom a možno aj všetkým občanom lepšie žilo.Či?
Hodnotenie: 1   3

Kladne hodnotil:
09.02.2020 17:17:15 kerb
Záporne hodnotil:
09.02.2020 09:36:31 AccickVep
09.02.2020 11:29:55 Pbošiak
09.02.2020 19:06:17 majuska

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7145] 09.02.2020 09:36:25 od AccickVep otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Farebné noty pre deti - vhodné pod stromček.
Jednou vetou povedané: 8 nôt má 8 farieb, ktorými sú zapísané známe piesne. Notová osnova má 5 čiar a na jej začiatku je husľový alebo basový kľúč. Ak chceme zahrať pieseň podľa nôt, potrebujeme na to hudobné vzdelanie. Každá nota má svoju dĺžku (iný tvar) a výšku (iné umiestnenie na notovej osnove).
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Prievidza peniaze na novoročný ohňostroj pošle do Prešova
Vedenie okresného mesta chce finančne pomôcť ľuďom postihnutým nedávnym výbuchom v bytovke na východe Slovenska. Pridať sa plánujú aj Nováky.
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Slovenské mestá rušia silvestrovské ohňostroje. Peniaze chcú radšej venovať Prešovčanom
Prešovu pomáha celé Slovensko, ako sa len dá. Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš rušia ohňostroj a peniaze radšej venujú metropole Šariša.
zobraziť podrobnosti »
12.12.2019
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.