Online 2 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7140 v téme Rôzne / Iné zo dňa 19:15:24 06.02.2020
„Ľudia s postavením a mocou si často zvykajú na vedomie svojej neomylnosti, čím často preceňujú svoje možnosti a schopnosti.“ Volkogonov

Dobrý podvečer, vážení spoluobčania.
Som si vedomý, že týmto príspevkom si u niekoho nešplhnem a bude zase palec dole. Nevadí, naozaj nepíšem sem príspevky preto, aby ma niekto potľapkal po pleci. Ešte pred nedávnom som chodil na túto stránku sporadicky, tak raz do týždňa. Dnes som tu takmer každý druhý deň. Dôvod je veľmi jednoduchý. Začína sem písať, čím ďalej viac ľudí a som teda zvedavý, ako vnímajú život v našom meste. Čítam všetko, podpísaných i tých, čo píšu pod nickom. Som rád, že práve táto stránka sa stáva akýmsi zrkadlom života v našom meste. O zvýšenom záujme svedčí aj fakt, že ľudia pri náhodných stretnutiach so mnou debatujú o tom, čo sa na tejto stránke píše. Trošku ma mrzí, keď povedia, že by aj oni písali, ale nechcú mať nepríjemnosti, čo aj chápem.
Priatelia, vážme si to, že demokracia nám umožňuje verejne sa vyjadrovať aj takouto formou. Viem, že sa tu niekto snaží podsunúť názor, že táto stránka je mafiánska. Keby tomu tak bolo, tak určite je už dávno zrušená, čo by si niekto možno veľmi prial. Pre demokraciu ako takú je však najdôležitejšia práve slobodná prezentácia názorov. Niektorí názory prezentujú na zastupiteľstve, iní na tejto stránke, ďalší pri osobných stretnutiach. Takže všetci máme slobodný výber na prezentáciu názorov. Aj preto neviem celkom pochopiť, prečo napr. mňa, niekto obviňuje zo zbabelosti, ak mu nedvihnem, resp. nedokáže pochopiť, že nevystúpim na zastupiteľstve. Opakujem to už po stý krát. Zastupiteľstvo nie je na to, aby sa tam prezentovali rétorické cvičenia. K tomu môže slúžiť aj táto stránka. Vážme si, že je tu, že máme kde prezentovať svoje názory. Dokonca aj Lavida, by mal byť veľmi vďačný, že táto stránka existuje. Veď len vďaka nej občania Novák vedia, že nejaký Lavida existuje. Takže Lavida, mali by ste napísať niečo pozitívne o tejto stránke. Osobne by som chcel poďakovať aj jednému z dvojičiek, lebo predovšetkým on svojimi postojmi zvyšuje čítanosť i popularitu tejto stránky.
Vážení spoluobčania, vážme si naozaj každú možnosť prezentovania názorov. Neberme toho, kto má iný názor ako nepriateľa, ale súpera. Možno sa opakujem, ale zdôrazňujem, že pre mňa nie sú nepriatelia ani dvojičky, ani Lavida. Sú to len ľudia s iným názorom a teda aj v určitom slova zmysle moji súperi. Aj preto sa snažím nereagovať na jednotlivé príspevky na tejto stránke. Naopak som rád, že sú protichodné a my občania si určite z nich vyberieme to, čo sa nám zdá správne. Ľahostajnosť plodí zlo, tak som nazval svoj ostatný príspevok v Slove. No a „Lichotníci a pritakávači sú skazou veľkých a mocných.“ To nie je z mojej hlavy. To je myšlienka Immanuela Kanta, nemeckého filozofa z 18. storočia. A platí i dnes.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
06.02.2020 22:55:58 Pbošiak
07.02.2020 08:23:23 Vladimír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Farebné noty pre deti - vhodné pod stromček.
Jednou vetou povedané: 8 nôt má 8 farieb, ktorými sú zapísané známe piesne. Notová osnova má 5 čiar a na jej začiatku je husľový alebo basový kľúč. Ak chceme zahrať pieseň podľa nôt, potrebujeme na to hudobné vzdelanie. Každá nota má svoju dĺžku (iný tvar) a výšku (iné umiestnenie na notovej osnove).
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Prievidza peniaze na novoročný ohňostroj pošle do Prešova
Vedenie okresného mesta chce finančne pomôcť ľuďom postihnutým nedávnym výbuchom v bytovke na východe Slovenska. Pridať sa plánujú aj Nováky.
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Slovenské mestá rušia silvestrovské ohňostroje. Peniaze chcú radšej venovať Prešovčanom
Prešovu pomáha celé Slovensko, ako sa len dá. Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš rušia ohňostroj a peniaze radšej venujú metropole Šariša.
zobraziť podrobnosti »
12.12.2019
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.