Online 6 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7140 v téme Rôzne / Iné zo dňa 19:15:24 06.02.2020 Nevhodný príspevok?
„Ľudia s postavením a mocou si často zvykajú na vedomie svojej neomylnosti, čím často preceňujú svoje možnosti a schopnosti.“ Volkogonov

Dobrý podvečer, vážení spoluobčania.
Som si vedomý, že týmto príspevkom si u niekoho nešplhnem a bude zase palec dole. Nevadí, naozaj nepíšem sem príspevky preto, aby ma niekto potľapkal po pleci. Ešte pred nedávnom som chodil na túto stránku sporadicky, tak raz do týždňa. Dnes som tu takmer každý druhý deň. Dôvod je veľmi jednoduchý. Začína sem písať, čím ďalej viac ľudí a som teda zvedavý, ako vnímajú život v našom meste. Čítam všetko, podpísaných i tých, čo píšu pod nickom. Som rád, že práve táto stránka sa stáva akýmsi zrkadlom života v našom meste. O zvýšenom záujme svedčí aj fakt, že ľudia pri náhodných stretnutiach so mnou debatujú o tom, čo sa na tejto stránke píše. Trošku ma mrzí, keď povedia, že by aj oni písali, ale nechcú mať nepríjemnosti, čo aj chápem.
Priatelia, vážme si to, že demokracia nám umožňuje verejne sa vyjadrovať aj takouto formou. Viem, že sa tu niekto snaží podsunúť názor, že táto stránka je mafiánska. Keby tomu tak bolo, tak určite je už dávno zrušená, čo by si niekto možno veľmi prial. Pre demokraciu ako takú je však najdôležitejšia práve slobodná prezentácia názorov. Niektorí názory prezentujú na zastupiteľstve, iní na tejto stránke, ďalší pri osobných stretnutiach. Takže všetci máme slobodný výber na prezentáciu názorov. Aj preto neviem celkom pochopiť, prečo napr. mňa, niekto obviňuje zo zbabelosti, ak mu nedvihnem, resp. nedokáže pochopiť, že nevystúpim na zastupiteľstve. Opakujem to už po stý krát. Zastupiteľstvo nie je na to, aby sa tam prezentovali rétorické cvičenia. K tomu môže slúžiť aj táto stránka. Vážme si, že je tu, že máme kde prezentovať svoje názory. Dokonca aj Lavida, by mal byť veľmi vďačný, že táto stránka existuje. Veď len vďaka nej občania Novák vedia, že nejaký Lavida existuje. Takže Lavida, mali by ste napísať niečo pozitívne o tejto stránke. Osobne by som chcel poďakovať aj jednému z dvojičiek, lebo predovšetkým on svojimi postojmi zvyšuje čítanosť i popularitu tejto stránky.
Vážení spoluobčania, vážme si naozaj každú možnosť prezentovania názorov. Neberme toho, kto má iný názor ako nepriateľa, ale súpera. Možno sa opakujem, ale zdôrazňujem, že pre mňa nie sú nepriatelia ani dvojičky, ani Lavida. Sú to len ľudia s iným názorom a teda aj v určitom slova zmysle moji súperi. Aj preto sa snažím nereagovať na jednotlivé príspevky na tejto stránke. Naopak som rád, že sú protichodné a my občania si určite z nich vyberieme to, čo sa nám zdá správne. Ľahostajnosť plodí zlo, tak som nazval svoj ostatný príspevok v Slove. No a „Lichotníci a pritakávači sú skazou veľkých a mocných.“ To nie je z mojej hlavy. To je myšlienka Immanuela Kanta, nemeckého filozofa z 18. storočia. A platí i dnes.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
06.02.2020 22:55:58 Pbošiak
07.02.2020 08:23:23 Vladimír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.