Online 2 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6996 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 23:14:18 07.11.2019
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 6995 od lavida uverejnený dňa 06.11.2019 o 20:06:59.
Priatelia to, že som o vulgárnostiach vypúšťaných z úst pána primátora písal v diskusii na tejto webovej stránke mnohokrát o.i. už 1.9.2019 v príspevku č. 6921, len potvrdzuje fakt, že v Novákoch už dávno netolerujeme vulgárnosti, vulgarizovania obyvateľov z úst najvyššieho predstaviteľa mesta, primátora nášho mesta Ing.Dušana Šimku. Totižto v Novákoch sme už reagovali na vulgárne prejavy primátora nášho mesta skôr, ako šéfredaktor v úvodníku PRIEVIDZSKA ( zo dňa 01.11.2019) s názvom „Čas vulgárny“.
S ohľadom na skúsenosti v Novákoch si dovolím zacitovať slová z uvedeného periodika v úvodnom jeho článku: „ Vulgarita vo verejnom priestore sa stáva synonymom pre „smutnosť“ únavu či stereotyp. Vulgárnosť je plytkosť, nízkosť, zámerná povrchnosť. Alebo -obmedzenosť. Áno aj obmedzenosť, vedomostné prázdno, aj to je vulgárne. Neschopnosť používať vlastný rozum a jeho degradácia iba na preberanie a ďalšie hlásanie vulgárnosti iných, aj to je vulgárnosť“. Potiaľ citácia.
Nuž, akoby šité na toxickú atmosféru v Novákoch. Naozaj u nás platí, že ... ak si verejnosť, ako píšem vo svojom príspevku z 01.09.2019 ,zvolí do kresla primátora človeka „s hrošou kožou a silným „ black PR „ musí vidieť, že v rozhodovaní politický štýl, ako sa ukazuje aj u nášho staronového pána primátora, znova vykazuje znaky malého despotu, nerešpektujúceho etiku, morálku a právny poriadok SR.
Nuž a lavidovi neimponuje, že som to odhadol. A tak píše hlúposti. Je preto pre mňa úsmevné, ako lavida vnáša svojimi toxickými úvahami, vyjadreniami, ironizáciou, snahou ľudí zosmiešňovať poznatkami, ktoré nijako nesúvisia so zveľaďovaním a rastom našej samosprávy. Lavida, rok je fuč a v našom meste“ zdochol pes“ !!!. Vy to nevidíte???
Naozaj mi názory na politiku v Novákoch od lavidu pripadajú ako z knihy o Dobrom vojakovi Švejkovi, cit.: „Zasáhnutí dobrého vojáka Švejka do světové války. „ Tak nám zabili Ferdinanda,“ řekla posluhovačka panu Švejkovi, který opustiv před léty vojenskou službu, když byl definitivně prohlášen vojenskou lékařskou komisí za blba, živil se prodejem psů, ošklivých nečistokrevných oblud, kterým padělal rodokmeny. ... Kerýho Ferdinanda, paní Müllerová?“ otázal se Švejk, nepřestávaje si masírovat kolena, „já znám dva Ferdinandy. Jednoho, ten je slouhou u drogisty Průši a vypil mu tam jednou omylem láhev nějakého mazání na vlasy, a potom znám ještě Ferdinanda Kokošku, co sbírá ty psí hovínka. Vobou není žádná škoda.“... .Priatelia, kto má záujem, ako to pokračuje, nech si prečíta dielo od českého spisovateľa Jaroslava Haška.
Zdá sa, že lavida sa naozaj zabáva, vypĺňa svoju nudu, ktorú si ošetruje filozofovaním od stola, menovite sa baviac, že "kohézna „ politika zo strany staronového pána primátora je tu preto, aby sa podarilo odstrániť nerovnosti medzi časťami obyvateľov nášho mesta a občanmi, resp. u občanov Novák, občannnnov Nováky a stále viac a viac nnnnn...n v slove občan Nováky, jednoducho toľko nnnnn..... n , koľko títo ľudkovia sú ochotní, alebo si dokážu v mainstreamových periodikách zaplatiť účty
Lavida, doba sa radikálne zmenila. My to vidíme tak, že kohézia, resp. politika súdržnosti je ako cement, ktorý spája naše spoločné hodnoty a ciele(!!!), nie len Dušanove Šimkove. Nováky nepotrebujú len hovoriť jedným hlasom, ale aj jednotne konať, pretože jednota preukazuje svoju skutočnú hodnotu v skutkoch . A tie nie sú, práve pre toxicitu atmosféry spoločenského života v našom meste, za ktoré nesie zodpovednosť aj pán primátor. A to je o tom.
Avšak vy vytvárate toxickú atmosféru lavida, vaše toxické návyky, ktoré sa snažíte vniesť do miestnej kohéznej politiky, ako odpútavanie, zahmlievanie, či bagatelizovanie od práce v prospech obyvateľov, máme za povinnosť , ba čo, musíme z obavy, že celú občiansku spoločnosť ňou zašpiníte, brániť sa proti vašej toxicite. Odporúčam vám, čítajte po sebe a po vašich donoroch, čo napíšete, čo oni napíšu, či vyslovia.
V našom komunále, ako aj čítate od prispievateľov na tejto stránke, je prakticky v súčasnosti nemožná kritika, pretože reakcie pána primátora a jeho ekipy na kritikov, byť aj so slušným kritickým myslením sú tak toxické, že sa priečia logike. Vôbec netušia, že aký majú na svoje okolie negatívny vplyv. ... ... však to vnímate, keď sledujete záznamy z rokovaní MsZ, alebo čítate statusy a poniektorí e-meily, či absolvujete telefonický rozhovor s nimi, alebo ich vystupovanie v mainstreamových periodikách. Tí, čo sú dnes pri moci, s pravdou už dávno nepočítajú, alebo asi ako v tomto príbehu:„ Svojho času zakončil anglický biskup Butler omšu výzvou k veriacim, aby si prečítali sedemnástu kapitola Markovho evanjelia, pretože na nedeľnej omši bude hovoriť o lži. Na ďalšej omši vyzval prítomných, aby zdvihli ruky tí, ktorí si zmienenú kapitolu prečítali. Väčšina rúk sa zodvihla. Biskup povedal: „Budem vám skutočne musieť kázať o lži. Markovo evanjelium žiadnu sedemnástu kapitolu nemá.“
A tak si pripomeňme lavida našu skúsenosť o pravde. Ak Ing.Dušan Šimka, pán primátor, Ing. D.P. bývalá vedúca stavebného oddelenia MsÚ v Novákoch, atď. tvrdili, že oni ani netušili, že na ulici Duklianska nie je kanalizácia vhodná na odvedenie splaškov z novopostaveného domu pána primátora (???) hoci projekty na kanalizáciu Horných leloviec im na úrade ležali na stole mali pravdu, alebo klamali??? No a veľmi sa nevyznamenali ani iné verejné orgány. Tak prišiel s voľbou za primátora mesta tlak verejnosti a lavida, naozaj len tlak verejnosti , nováckej verejnosti voči porušovateľovi zákona, ktorý po dlhom a hlbokom zvažovaní sa napokon rozhodol konvalidovať svoje nezákonné konanie. Vybudoval si domovú ČOV-ku. Lavida, tlak verejnosti!!! Že nie je v Novákoch toxická atmosféra si môžete namýšľať len vy. Podľa nás ,aj s ohľadom na vami spomínanú kohéziu, je potrebné o tom verejnosť neustále informovať! Sága „ o splaškoch „ je prvá výhra verejnosti i napriek vašim lavida rečiam obskúrne vedeným.PB.
Hodnotenie: 1   1

Kladne hodnotil:
08.11.2019 22:00:58 Ľubomír
Záporne hodnotil:
12.11.2019 13:07:15 Daniel d


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.