Online 5 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6991 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 09:24:07 02.11.2019
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 6988 od Mojmir uverejnený dňa 31.10.2019 o 09:35:17.
Dobrý deň.Reagujem na prispievateľa Mojmír.
Áno mal som v reakcii na príspoevok Dezidera napísať,že čo sa dĺžky záznamov týka,sú na tom občania Bojníc o kúštik horšie.Tak by to bolo vecne a významovo správne.Mohol som si ušetriť písanie vysvetlenia Mojmírovi,ale možno/čaro nechceného /to nakoniec bolo dobre.
Pokiaľ som označil informácie v Deziderovom príspevku ako diskutabilné,tak platí,že ako emotívne ladený názor to beriem,ale ako relevantný argument v objektívnom hodnotení rozhodne nie,pretože sú to tzv.fallacy argumenty.Podstatné v tomto prípade je uvedomiť si,že prílišným zovšeobecnením sú tu porušené niektoré /nie všetky/ veci zásadné a tak by to byť nemalo.
Cit.z príspevku Dezidera:“nepozerateľné,nepočúvateľné“ svedčia o emotívnom stave a nie o objektívnej realite,to hádam netreba vysvetľovať.
S názorom že:“rieši len seba a nie mesto a nováčanov;akýkoľvek názor berie osobne;nerieši zamestnanosť,seniorov a stratégiu mesta“ sa rozhodne nestotožňujem.
Neviem aký spôsob používa Dezider na získanie informácií o dianí v meste a práci primátora a poslancov,ale predpokladám,že sa obmedzuje len na sledovanie záznamov zo zasadnutí MsZ.Pokiaľ je tento môj predpoklad správny,tak pre Dezidera,ako aj pre všetkých občanov mesta platí,že je len na nich samotných ako využívajú demokratické mechanizmy zriadené pre občanov za účelom získavania informácií a tiež priameho ovplyvňovania života v meste podľa svojich predstáv!! Iste aj napísať svoj názor na túto stránku je možnosť,ale podľa množstva príspevkov súdiac v súčasnosti sa o nejakom enormnom záujme občanov zrejme hovoriť nedá,čo je iste škoda,ale tiež by to mohlo nasvedčovať aj tomu,že väčšina občanov je pravdepodobne celkove spokojná so stavom takým aký je.
To s čím sa s Deziderom stotožňujem,je jeho výtka primátorovi ohľadom používania slov „klamár,klameš“.Ide o to,že emotivita a expresivita týchto slov priamo evokuje súvislosť so zámerným nekalým,nečestným úmyslom predkladateľa takto vyhodnotenej a označenej nformácie.Iste ale netreba zabudnúť,že je tu aj možnosť chybného pochopenia a či účelovej dezinterpretácie/platí aj pre Pbošiaka/.Osobne by som s ohľadom na emotívnosť, expresivitu,zlepšovanie politickej kultúry,ale tiež aj negatívne konzekvencie v súvislosti s celkovým obrazom ktorý o nás ako komunite vytvárame,používal len v skutočne odôvodnených prípadoch.Pravda je aj to ,že sa tu črtá istá paralela s vysokou politikou,kde sú podobné koreniace prísady v polievočke tiež častou ingredienciou,čo nás pravdaže neospravedlňuje.
V súvislosti s riešením problému zamestnanosti,ktoré je predmetom Deziderovej výtky na adresu primátora si dovolím takpovediac prihriať si svoju polievočku a to pripomenutím politiky podpory rozvoja turistického ruchu v meste,ktorú považujem za jednu z významných možnosťí ako zvýšiť význam našeho mesta v regióne hojne navštevovanom turistami z celej republiky,ale aj zo sveta, hlavne kôli prítomnosti blízkych Bojníc s ich atraktívnym zámkom a ZOO.Zvyšujúci sa podiel ekonomických a iných spoločenských profitov v obciach ,kde si už uvedomili význam podpory podnikania v turistickom ruchu by mal byť aj pre nás stimulom,aby sme nastavili svoje vedomé snahy v oveľa väčšej miere týmto smerom.Príklady konkrétnych možných turisticky atraktívnych projektov nabudúce,lebo to nie je podstatou obsahu tohto príspevku.
Hodnotenie: 0   0

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[6992] 03.11.2019 23:25:16 od Pbošiak otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.