Online 3 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6989 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 11:17:12 31.10.2019 Nevhodný príspevok?
Priatelia, teda ten lavida sa nezdá. Neustále dokola, dokolečka, prechádza touto stránkou a v príspevkoch, (teda ak obsah jeho príspevkov je v súlade s etickým kódexom tejto webovej stránky) píše o demokracii. Už myslím, že jedenkrát použil vo svojom príspevku slabikovanie JUDr. Harabína, keďže lavida chcel rovnako ako JUDr. Harabín dať dôraz na povýšenie svojho názoru. A tak lavidovi pripomínam tiež, že aj tieto slová vyslovil o pravde pán Dr. Harabín: „Američania často používajú nevedecký, zjednodušený princíp na rozoznanie pravdy podľa niekoľkých vonkajších znakov. Hovoria, že ak to vyzerá ako kačka, pláva ako kačka a ak to hovorí ako kačka, tak je to pravdepodobne kačka. A kde je lavida vaša pravda??? Trvá zasadnutie zastupiteľstva od 15,00 hod. do polnočnej hodiny? Trvá!!! Osočuje, nadáva do klamárov a gaunerov obyvateľom nášho mesta primátor mesta??? Áno, nadáva!!!. Rieši svoje problémy narážkami na predchádzajúce vedenie mesta, že ho v prípade neslušného jeho chovania nechali vyviesť zo zasadačky??? Rieši!!!. Tak si položme otázku. Čo sa to deje? Otvorme oči, ale neseďme v nemom úžase a paralyzovaní aroganciou človeka pri moci!!!.
Nesmieme dovoliť vládu plnú veľkohubej primitívnej nenávisti k vlastným spoluobčanom ,nesmieme dovoliť zmeniť naše mesto na štruktúru zastrašovaných úradníkov, potom neschopných hájiť práva a slobody obyvateľov tohto mesta.
Lavida, na tému socializmus, kapitalizmus a demokracia, sa už popísalo toľko, koľko len mohla sloboda slova uniesť. Aj vám vraj padli v roku 1989 klapky z očí. Avšak je tu isté múdre poňatie od pána Dr. Harabína, ktoré som kedysi čítal a tak s dovolením Vám ho priblížim“ Slobodu slova máme, len čo potom nastane? Ja mám poznanie, že každý sa na vás vykašle. A to je najhoršie!“ potiaľ citát.
A ak nechcem mať navyše starostí , snažím sa zdržať , čo však nie vždy je naozaj možné, i tak dávam na vedomie, že ja nemám záujem na tom, aby medzi mnou a lavidom vznikla akási prestrelka, najmä nie na stránkach sociálnej siete a zároveň, aby naša komunikácia slúžila na zastieranie, odpútavanie pozornosti od prešľapov pána primátora a jeho suity.
Totižto, už vedia, že ľudia majú veľkú moc, pretože sme im ich zlyhanie už preukázali, aj keď to dlhšie trvalo. Aby som pripomenul, odvádzanie splaškov zo svojho rodinného domu do rieky Nitry, pán primátor opravil svoje chybné, nezákonné konanie, nazvime to „osobnou stavebnou autoremedúrou“. Jeden boj verejnosti na podporu verejného záujmu je tak víťazný boj, za dodržanie zákonnosti zo strany primátora mesta.
To je moje vysvetlenie, k slovám vyplývajúcim z obsahu posledného lavidovho príspevku o mojich záujmoch a možnostiach hoci byť aj vo vzťahu k tejto webovej stránke. Lavida, jednoducho Etický kódex.
I z toho dôvodu mi lavida nevadí vymazávanie vašich príspevkov, lebo neberiem za ne zodpovednosť, nie som majiteľ ani webmaster tejto stránky. Zavedený Etický kódex tejto webovej stránky ma však nabáda položiť vám otázku, že z akých dôvodov ste doposiaľ nezverejnili dotaz na pána primátora – aký je dôvod absencie Etického kódexu, ktorý by ukladal správanie primátora nášho mesta, poslancov MsZ a zamestnancov radnice mesta Nováky, pri ich práci???!!!
A na záver, aby sme i v našom meste mohli realizovať myšlienku premiéra P.Pellegriniho, ktorý nabáda na ZMENU MYSLENIA, sa dá s jeho nasledovnými slovami plne súhlasiť. „. Posledné udalosti z parlamentu ma utvrdili v presvedčení, že potrebujeme zmenu!!! Potiaľ premiér. A parafrázujúc jeho slová, i v Novákoch slušní ľudia odmietajú chaos a škriepky. Požadujú prácu a konanie orgánov mesta uskutočňovať na stabilite a zodpovednosti, etike, morálky a slušnosti. Prajem pekný deň PB
Hodnotenie: 3   1

Kladne hodnotil:
31.10.2019 13:11:22 Milan Oršula
31.10.2019 15:48:50 Dezider
31.10.2019 19:10:16 Ema
Záporne hodnotil:
06.11.2019 18:49:08 Daniel d


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.