Online 4 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6986 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 10:46:00 30.10.2019 Nevhodný príspevok?
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 6985 od lavida uverejnený dňa 29.10.2019 o 19:39:28.
Priatelia, tak ako píšem, niektorí to zvrátia vždy naopak. Ako deti na pieskovisku pri hre s pieskom. Len aby zahmlievali akútne problémy, ktoré v našom meste je potrebné riešiť, ale pre všetkých tu žijúcich ľudí. Prispievateľ Dezider naozaj relevantným spôsobom poukázal na konanie nášho pána primátora, ktorého konanie v súčasnom období je bez významného vplyvu na rozvoj mesta, ale rok „ošetruje“ svoje ego, „aby ľudia videli“.
No, a nadšenec zo suity pána primátora, na podporu ochrany jeho ega, poukazuje v príspevku celkom tak, ako to prebieha v tom imaginárnom našom pieskovisku . Poukazuje na iné, tam sa hrajúce deti, ktoré z nich je na tom lepšie, či to dieťa, ktoré sa pocikalo, alebo to ,ktoré sa pokakalo. Nuž, aby vedel, prezradím mu to. Najlepšie je na tom ten, kto sa už vie pýtať a nepoukazuje na nikoho, lebo nemá dôvod na nikoho poukazovať a buduje si svoje dielo.
Keď to prenesiem do života dospelých, obyvateľ s kritickým myslením, má záujem o život v tomto meste bez toho, aby poukazoval na život a nedostatočné správanie ľudí, poslancov, aparát v iných mestách, v inom cudzom svete, so škodoradosťou, že nič na tom nie je, veď aj v iných mestách, obciach , ba napr. v Afrike, je to horšie. Obyvateľ s kritickým myslením má však záujem na slušnom živote v našom meste!!! A o tom to je.
Z toho dôvodu sa dá s istotou konštatovať, že pripomienka lavidu na slová prispievateľa Dezidera je zlomyseľná, lebo však ľudia naozaj bez akejkoľvek spornosti, či diskutability vidia , ako to je v našom meste. Slová Dezidera sú naozaj primerané stavu v našom meste, ak nahliadnete na záznamy z rokovaním poslancov Mestského zastupiteľstva v Novákoch, ktoré vedie primátor nášho mesta. To predsa na rozdiel od uvažovania tých detí na pieskovisku, dospelý človek, obyvateľ nášho mesta vie vari racionálne posúdiť.
Vážime si kritické myslenie prispievateľa Dezidera. Nenechajte sa odradiť, veď ide o Nováky a my v nich riešime úplne iné starosti a problémy ako mesto Bojnice. Mimochodom odporúčam si všimnúť ,v akých podmienkach rokujú bojnickí poslanci MsZ PB
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
30.10.2019 18:02:58 Milan Oršula
30.10.2019 18:42:52 Ema
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.